Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simonida, danas košena imala hektolitar 77 i vlagu 12,5.Prinos neznam tačno pošto smo parcelu" bušili " na više mesta .Orjentaciono preko 3 t/kj.
 
Danas skinut Apac 5,4t/ha,nije bas da sam zadovoljan ali s obzirom na okolnosti i kad vidim prinose kakvi su kod drugih malo mi je lakse.Seme necu da ostavljam jer je loseg kvaliteta,mrvi se kad se pregrize.
 
Ujak skinuo juce imao je 29m/kj cisto.

Mi smo danas vrsili tj cale je isao ja sam kuci cekao neke delove za motor i popravljao...
Mi smo imali na vagi 53m,odbili su 700kg na kojekakve ku*** i jos sko kuci skinuli 5 vreca,sve je to sa 2kj.
Post je spojen: [time]1278785114[/time]
_________________________________________________
I da moje je imalo mizerni 70.3 hl.
 
Danas ovršen Apač: vlaga 16,8, hektolitar 72, prinos 2750kg/kj.

Pšenica mi se ogadila, pa razmišljam da pređem na kukuruzni hleb. ::lose::
 
Branko je napisao(la):
Danas ovršen Apač: vlaga 16,8, hektolitar 72, prinos 2750kg/kj.

Pšenica mi se ogadila, pa razmišljam da pređem na kukuruzni hleb. ::lose::
sta cete vi sremci da proizvodite, zgadila vam se repa, psenica, suncokret slabo radite. ostaje soja i kukuruz, ko ameri. :ppozdrav:
 
Branko koliko sam čuo od ljudi kako su prošli Ti imaš neki prosečan prinos , mada što se tiče apača ja isreno nisam čuo od nikog u da je tako loše prošao ( mislim na pazovačke prinose) :udri: odnosno čuo sam samo od jednog drugara da je imao 4800kg na 2 K/J ali to je jedini slučaj u 90% slučajeva apač je imao prinos oko 3000kg po K/J
 
Na pet sorti prosjek mi je bio 38,8 m/kj tj. 68,79 m/ha, vlaga malo preko 11%, hektolitar 77, primjese neznam no nabit će oni njih. Uglavnom odlično, puna šaka brade. :ppozdrav:
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Na pet sorti prosjek mi je bio 38,8 m/kj tj. 68,79 m/ha, vlaga malo preko 11%, hektolitar 77, primjese neznam no nabit će oni njih. Uglavnom odlično, puna šaka brade. :ppozdrav:
ne razumem.kako ne znas primese? zar ih ne mere na vagi?
 
Kasno sam izašao iz silosa i nisam htio ići na drugi kraj silosa pješke (izlazi se na suprotnoj starni od ulaza) da vidim rezultat. Pokupit ću rezultate kasnije, ništa mi nemjenja na stvari kad menogu na to utjecati.
 
@zorancile

Srazmerno uloženom prinos u ::novac:: je mali.
Kažu da kukuruz zna da omane... Ja takvo iskustvo imam samo sa pšenicom.

@MARČELO

Problem je velika vlaga pa su odbici bili prilični.
 
Mindjar je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Branko, koliki treba da bude prinos pšenice kod vas ako si nezadovoljan sa 2750 kg/kj ?
Ovde ko ispostuje punu agrotehniku zadovoljavjuci prinos (spram zemlje) je negde oko 6t/ha :cao:
Mindjar da se nelažemo Novi Karlovci koliko mi je poznato imaju najkvalitetniju zemlju u bližoj i daljoj okolini :D tako da Vi ako i nađubrite manje od drugih možete očekivati bolji rod. A što se tiče Branka i njegove agrotehnike sve je O.K. :D ali mislim da je ključnu grešku napravio što jesenas nijebacio ništa od 15:15:15 ili MAP-a ili možda nije napisao da je đubrio. :sta: :cao:
 
dva ipo hektara otprilike, mozda cak i malo vise 7.660 JUS, primese 5.5, vlaga 13, hektolitar 74.60

sorta renesansa, baceno 1400kg AN, na 4 ha, zastita od korova sekator i prihrana ureom preko lista ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh