Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je inače problem za slamu jer veći paori sve cečkaju i nema šta za balirati....
 
Po rezonovanju onog bolida zaharija(malo slovo je namerno) više će nam pomoći nego lane jer je manje žita posejano nego prošle godine...
 
Moram da komntarisem zaharija koji ga jos k...c drze na tv zavlaci i navlaci ljude na kojekakve gluposti i on i njegovi biznsi nije normalan
 
Cika zaharije je ucestvovao ove godine u sredjivanju subvencija za traktore pa je tako jedan kod nas iz sela,koji je stara musterija cika zake,dobio povracaj. Cika zaka 10 % ::svaka cast::
p.s.
Stvarno ne zasluzuje da mu stavim veliko slovo.
 
Dam mu ja 10% ako pokosi ovu pšenicu,ustvari prvo treba da stigne do njive.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eo0wuaoNBs0 [/youtube].
Slike su prva Renesansa,druga indijanac:Treća i četvrta i peta Simonida u osipanju,šesta je izgled parcele sa puta sedma je ta ista pšenica ali 5 koraka od puta i zadnja je put pored parcele.


Image Hosting provided by ImageBam
Image Hosting provided by ImageBam
 
Stvarno Kiraj prijatelju nemam lepe reci. I oni hoce pare za odvodnjavanje,a svega ovog ne bi bilo da su kanali funkcionalni. I kod nas ima u jednom delu atara nesto vode a ne bi je bilo da su samo procistili jedan jebeni kanal jedno 700 m. Stoka neradnicka :udri:
 
Ovde se izlivaju sekundarni kanali ,koji treba da vodu odvode a oni je vraćaju,pošto je negde verovatno začepljen glavni odvodni kanal.
 
Kod nas ima gde kanala ni nema, a ima i gde nema gde da odcuri... A ima i pored nasipa vode jer je visoka tisa, i tu je na jednom potesu poplavljena cela jedna duž... 300x200m otprilike....
 
Apac slikan 24-og juna
fw3asj.jpg
nece jos 10-tak dana sigurno.
 
Moji danas otisli usluzno da kose pa cemo videti rezultate. Ja sam ovu zetvu na postedi zbog operacije pa mi je gore kod kuce nego njima na njivi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh