Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Peet je napisao(la):
Psenice svako neka seje za sopstvene potrebe. Dakle od 1 kj. do 5 najvise i to jedno 3 do 5 god. za redom pa da ih vidim onda kako ce im biti. :zli:
Bas bih hteo da vidim kako i onda kazu da imaju oni zalihe i zalihe. Imaju oni ku..c :haha:? to imaju.
To ovi europljani i ameri i ocekuju od nas seljaka :zli: :zli: ubi nas ova spoljna politika , a bogami i ostala
Post je spojen: [time]1277188581[/time]
_________________________________________________
Mislisli da ovi nasi ce njihovim parama dokupovati zito :haha: :haha: opet ce ruku zavuci narodu u djep.
 
Nekad je bio odnos 100kg pšenice = 50kg brašna = 50kg hleba a sad?
100 kg pšenice = 1000 dinara = 30 (ili 35) vekni hleba (600 grama) = 20 kg hleba

Pitanje: gde je nestalo 30 kg hleba na svakih 100kg pšenice?
 
Ode cigo u vojsku i posle obuke ga stave u kuhinjski magacin nakon mesec dana provera nema džak šećera pita poručnik
-Vojniče fali džak šećera ,šta imaš da kažeš ?
-Ma gosn.poručniče nećete verovati al pojeli miševi...
-A jel , no dobro
Prođe mesec dana opet kontrola a sad fali džak brašna
-Vojniče a sad ti fali džak brašna (mršti se oficir) ,šta imaš da kažeš ?
-Ma gosn.poručniče nećete verovati opet sve pojeli miševi...
-A jel , no dobro
Opet prođe neko vrem ponovo kotrola a sad fali džak bibera , oficir ljut
-Jel vojniče da i ovo nisu pojeli miševi ?
-Ma gosn poručniče nećete verovati ja sam ih video plaču li plaču al jedu ...

Izvinjavam se na :off_topic:
 
D.R.E.D je napisao(la):
Ode cigo u vojsku i posle obuke ga stave u kuhinjski magacin nakon mesec dana provera nema džak šećera pita poručnik
-Vojniče fali džak šećera ,šta imaš da kažeš ?
-Ma gosn.poručniče nećete verovati al pojeli miševi...
-A jel , no dobro
Prođe mesec dana opet kontrola a sad fali džak brašna
-Vojniče a sad ti fali džak brašna (mršti se oficir) ,šta imaš da kažeš ?
-Ma gosn.poručniče nećete verovati opet sve pojeli miševi...
-A jel , no dobro
Opet prođe neko vrem ponovo kotrola a sad fali džak bibera , oficir ljut
-Jel vojniče da i ovo nisu pojeli miševi ?
-Ma gosn poručniče nećete verovati ja sam ih video plaču li plaču al jedu ...

Izvinjavam se na :off_topic:
Nemas zasto dobra sala uvek treba............. :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
imam nekoliko sorti psenice ali od svih je najbolji apach,obisao sam ga u nedelju i nijedan klas nije polegao,nisko je nize cak i od ns sorti psenice,ali rod cemo da vidimo za oko 2 nedelje kad ga skinemo dok neke ns sorte su mi polegle gde sam bacio vise djubriva,ali apach nije,jbg,to je francuska sorta :)
kladim se da ako vremenske prilike dozvole da ce se pocetkom jula skidati sa polja. :ppozdrav:
 
samo neka otkupljivaci negledaju na kvalitet,jer...znamo da NS sorte psenice imaju manji rod i bolji kvalitet dok,apach ima bolji rod ali slab kvalitet...tako da po meni zito bi trebalo bar 14 15,din/kg da bi se pokrili svi troskovi i nesto zaradilo.
 
sa 14-15 dinara si samo na pozitivnoj nuli-jer kad izbiješ sve inpute gorivo,obradu,seme,zaštite,đubriva itd.i računajući na realan prosečan prinos do 2500/kj i arendu u proseku 150e/kj,da bi bio u zaradi treba da je barem 17dinara Realno :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277286560[/time]
_________________________________________________
pa zaboravih,niko neračuna svoj rad,amortizaciju svojih mašina-toga jednostavno nema
 
staky je napisao(la):
samo neka otkupljivaci negledaju na kvalitet,jer...znamo da NS sorte psenice imaju manji rod i bolji kvalitet dok,apach ima bolji rod ali slab kvalitet...tako da po meni zito bi trebalo bar 14 15,din/kg da bi se pokrili svi troskovi i nesto zaradilo.
Citas majstore pogresnu literaturu kao da radis u NS institutu.Francuske sorte su uglavnom kvalitetne tako da si pogresno informisan.Evo Ti link o Apacu na Srpskom a ako znas Francuski idi na njihov sajt pa se sam uveri -Nickerson. Inace pravo licence radi LG . http://www.dragolj.net/apac.html
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh