Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@didi
lepo zito,samo da ga tamis neiskombajnira pre vremena. :udri: ::lose:: :zli:
 
mene zdere jedna njiva pod psenicom...nikako da se oporavi..
trecina parcele je okej, a 2-3 crvena u tri lepe! uzglavnice su isto dobre...a po toj crvenoj ogumak dobre tu i tamo...
dobro je ukorenjena, probao sam da cupam pa ne ide...
namerno sam shparao na djubrivu, jer je ubedljivo najbolja po kolicini P i K, pa je jesenas dobila samo 50kg uree a prihranjena je pocetkom februara sa 100kg uree.
tako odvratno zito u zivotu nisam imao ::lose:: muka mi je kad odem na njivu..
prob'o sam i da joj pevam, al' nema efekta..
 
ijevo srpanjka desno gabi



srpanjka prihranjena prije 2 tjedna oko 90 kg KAN-a / kj

 
tarana je napisao(la):
mene zdere jedna njiva pod psenicom...nikako da se oporavi..
trecina parcele je okej, a 2-3 crvena u tri lepe! uzglavnice su isto dobre...a po toj crvenoj ogumak dobre tu i tamo...
dobro je ukorenjena, probao sam da cupam pa ne ide...
namerno sam shparao na djubrivu, jer je ubedljivo najbolja po kolicini P i K, pa je jesenas dobila samo 50kg uree a prihranjena je pocetkom februara sa 100kg uree.
tako odvratno zito u zivotu nisam imao ::lose:: muka mi je kad odem na njivu..
prob'o sam i da joj pevam, al' nema efekta..
Mislim da joj nedostaje osnovno djubrenje, nisam upucen sta je predusev i da li ima rezidua herbicida. Mozda cete me proglasiti za jeretika, ali ja se ne oslanjam mnogo na preporuke po analizi zemljista, iako ih radim. Analize treba raditi i pridrzavati se preporuka, to je buducnost i tako ce morati raditi svako ko misli da se ozbiljno bavi ratarstvom, ali mislim da nasi ljudi i nase laboratorije jos nisu dovoljno sazreli za taj posao i stoga je rizicno u potpunosti se osloniti na njih.
 
Kod nas je psenica losija! Jbg kad je vasa bila pod snegom ovde je psenica trpela golomrazicu!
 
mityoo je napisao(la):
Kod nas je psenica losija! Jbg kad je vasa bila pod snegom ovde je psenica trpela golomrazicu!
Ja sam mislio da je moja psenica dobra, al sad vidim da je Kresova dosta bolja. Ne mogu da postavim sliku, jer jos nisam savladao tehniku postavljanja slika. Kad vidim Kresovu psenicu, onda mogu da razumem one visoke prinose kojima se hvale na Hrvatskom forumu. Ne znam da li je to samo problem golomrazica, ili je nesto drugo. Jedan moj poznanik je posejao sortu Apac pneumatskom sejalicom. Zasad jako dobro izgleda, a jos nije prehranio.
 
prinosi nisu loši jer se puno ulaže u osnovnu gnojdbu i preferiram suncokret kao predkulturu , a još da imam vašu zemlju to bi bio posao kod mene je sami pjesak i to onaj žuti i još je kisela zemlja i ako nema kiše ode sve u honduras , a moglo bi biti gadno ako bude cijena 101e za tonu onda smo propali...
 
Mislim da joj nedostaje osnovno djubrenje, nisam upucen sta je predusev i da li ima rezidua herbicida. Mozda cete me proglasiti za jeretika, ali ja se ne oslanjam mnogo na preporuke po analizi zemljista, iako ih radim. Analize treba raditi i pridrzavati se preporuka, to je buducnost i tako ce morati raditi svako ko misli da se ozbiljno bavi ratarstvom, ali mislim da nasi ljudi i nase laboratorije jos nisu dovoljno sazreli za taj posao i stoga je rizicno u potpunosti se osloniti na njih.
[/quote]
sigurno je đubrenje. i sasvim je moguće da su rezultati dobri ali da kombinacija više faktora izaziva blokadu usvajanja nekog elementa. ali me to "šarenilo" po njivi zbunjuje.
što se analiza tiče, ja ih radim najmanje 10 godina. neke njive su i po 3 puta analizirane. i kad pogledam razultate, nema nelogičnosti. nisu mi u prvoj analizi izmerili nešto što je dijametralno suprotno a trećom analizom...uklapa se...
 
I tvoju je kao i moju malo mraz uhvatio zbog velicine... Samo kise u pravo vreme i bice zanimljiv juli mesec.. :ppozdrav: ::novac::
 
sanbo4 je napisao(la):
tarana je napisao(la):
mene zdere jedna njiva pod psenicom...nikako da se oporavi..
trecina parcele je okej, a 2-3 crvena u tri lepe! uzglavnice su isto dobre...a po toj crvenoj ogumak dobre tu i tamo...
dobro je ukorenjena, probao sam da cupam pa ne ide...
namerno sam shparao na djubrivu, jer je ubedljivo najbolja po kolicini P i K, pa je jesenas dobila samo 50kg uree a prihranjena je pocetkom februara sa 100kg uree.
tako odvratno zito u zivotu nisam imao ::lose:: muka mi je kad odem na njivu..
prob'o sam i da joj pevam, al' nema efekta..
Mislim da joj nedostaje osnovno djubrenje, nisam upucen sta je predusev i da li ima rezidua herbicida. Mozda cete me proglasiti za jeretika, ali ja se ne oslanjam mnogo na preporuke po analizi zemljista, iako ih radim. Analize treba raditi i pridrzavati se preporuka, to je buducnost i tako ce morati raditi svako ko misli da se ozbiljno bavi ratarstvom, ali mislim da nasi ljudi i nase laboratorije jos nisu dovoljno sazreli za taj posao i stoga je rizicno u potpunosti se osloniti na njih.


Potpisujem.
Plus bih dodao, da je analiza zemljišta na trenutnim usitnjenim posedima besmislena,i ne vodi ničemu, jer ako neko ima recimo 10,15-ak njiva i sa svake uzimati nekoliko uzoraka, i tražiti analizu za njih, i posle na osnovu specifikacije naručivati posebno đubrivo za svaku njivu, ili čak delove njive...kako to rasturiti, koliko da sipam u rasturivač, jel da izdelim njivu na kvadrante?...vidite šta pokušavam da kažem? Treba prvo ukrupniti posede, pa tek onda analiza zemljišta!
 
i taman mi ukrupnimo naša gospoda nas ostave bez ičega i onda dođe neki tajkun i to pokupuje ,zbog toga se i radi na ukrupnjavanju kao i za farme krava samo što veće
 
Dobro rešenje za valjak.Ali ja nebi bio ja da ti ne nađem neku zamerku.Bolje da si ga napravio u vidu tri segmenta.Ovako ti ostaje dosta međuprostora ne izvaljano.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh