Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i moje psenice.Seme je sorte pobeda,II reprodukcija sopstvena proizvodnja.Svake godine posejem par jutara sa kupljenim semenom i tako umnozim za sledecu godinu.Obavezno ga doradim na selektoru.
 
didi je napisao(la):
Dobro rešenje za valjak.Ali ja nebi bio ja da ti ne nađem neku zamerku.Bolje da si ga napravio u vidu tri segmenta.Ovako ti ostaje dosta međuprostora ne izvaljano.
Ширина гума је 34,5цм а размак између сегмената 29цм.Ваљак је прављен да покрива ИМТмашину 23 луле!
 
Kojim preparatom tretirate psenicu od korova? Danas sam bio u poljoapoteci, preporucuju mi Meteor.
 
kiraj je napisao(la):
Kojim preparatom tretirate psenicu od korova? Danas sam bio u poljoapoteci, preporucuju mi Meteor.
meteor je zakon,sekator je skup a nista bolje ne u radi kao meteor ili metmark.
 
kombajner je napisao(la):
rasa02 kakva je ovo masina gore a:haha: :sta:
Tos u petodelni valjci za valjanje psenice i ostalih kultura.Mogu se puniti sa vodom pa samim tim regulisati tezina valjaka.
 
jeste primetili po psenici sasuseno parce kao da je od prskalice iz prethodne godine? video sam to na mnogo njiva..samo sto zahvata metar-dva..da je od prskalice valjda bi uhvatilo celu sirinu...nekad je par metara u dubinu od uzglavnice a nekad na samom pocetku njive...nije preterano bitno, ali me znima od cega je..
 
Jeste Tarana, i ja sam to primetio.Ja sam drzao da je to zato sto na kraju njive smanjim gas, i okrecem bez gasenja kardana, pa sam kontao da je to zato sto onda ti skladovi ne dobiju djubriva kako treba....
 
Tos u petodelni valjci za valjanje psenice i ostalih kultura.Mogu se puniti sa vodom pa samim tim regulisati tezina valjaka.
[/quote] pa ok ali cemu sluze zar nestete oni kad predju preko psenice:haha:
 
ja sam danas obisao nase zito i mogu reci da je medju najboljima u ataru izgleda dobo visine je oko 20cm ima malo korova samo ga treba prskati sekatorom i protiv bolesti ima nekih pegavih i zutih listova od dole korena i malo krajeve prihraniti i prinos ce biti odlican...
jeste li culi da je cena novog zita na zeleno neverovatnih 7,5 dinara/kg:haha: pa kolko ce biti cena u zetvi ...valjda nekih 8 dinara? ::lose:: sta vi mislite o tome...svi kazu da ce od zita ove godine biti cist gubitak :udri:
 
Ministarstvo trgovine, posredstvom Državnih robnih rezervi, pre nekoliko dana, puštanjem u promet u vidu pozajmica 50.000 tona merkantilne pšenice, uticalo je na pad cene ove žitarice.

Robu iz državnih skladišta preuzeli su u vecini trgovci sa racunicom da ce ona u žetvi, kada vracaju, biti jeftinija od današnje cene, koja je 10,50-11 dinara.
Sasvim je jasno da ova pšenica, kažu u Ministarstvu trgovine, nece završiti u našim mlinovima i tu praksu Rezerve ce prekinuti.
Pre ovog nepromišljenog poteza, jer na lageru ima 900.000 tona pšenice, cena pšenice je bila 12, odnosno 12,50 dinara, a sada je pala na 10,50 dinara za kilogram.
Vlasnici, još uvek neprodate, pšenice u ovom casu od Ministarstva trgovine ocekuju da podstakne izvoz zrna i da odvadi državne zalihe, koje su po razlicitim osnovama negde oko 150.000 tona.
Druga intervencija od strane države mogla bi da bude zanavljanje – povecanje zaliha, ali to u ovom casu nije racionalan potez, niti za njega ima para.
Izvor:Agropress

opet milosavljević!!! tog ako sretnem - odrobijaću ga!!

evo jučerašnja cena

Pšenica Merkatilna 2008. 9,80

priprema teren za otimačinu novog roda.
 
uf onda sam dobro prosao,pre jedno mesec dana digao zito po 12.- ,ako se to moze nazvati dobrim jer je bilo 16 :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh