Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kolko ja kontam, hrvati ne oru skladove..jes da je tu trava i jes da je steta, al' nema teorije da za 5 godina orah koji je bio u tvojoj njivi zavrsi 2 metra u komshijskoj...
 
kod nas su isto glavnu leniju bili suzili bas,bas tesno pa je greder odradio svoje i put je bio siri od piste,ma milina ali su seljaci oper ORALI lenije i igrali se maraa kraljevica :haha:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236636346[/time]_________________________________________________
a ako ti ne uores leniju komsija ce sledece godine jos vise pa ce lenija da zavrsi kod tebe u pola njive :haha: :haha:
 
Kod nas je to poljocuvarska sluzba sve popisala pa kad je sudija za prekrsaje poceo da stanca kazne da vidis kako su lepe i siroke lenije! :bravo:
 
Pa to brate mili!
Da vidis kako se postuju pravila kad te rebne po novcaniku!!!!!!!Odjednom svi po PS rade.


Kod nas u ataru ima drum-po papirima sirok 60 metara...brat bratu danas ako ima 10-12m!A jos njive stoje paralelno sa drumom!!!Svako se prosirio maltene za lanac!!!!
A najgore od svega sto ovih dana krece drum da se asfaltira, pa kad su inzenjeri merili hteli ljudi da se tuku sto im ulaze u njive :haha:Valjda su sami sebe ubedili da je to njihovo :haha: :haha:

KRAJ OT!!!!
 
prokleto brate nece nista odnjet u grob kad umru bice im usta puna zemlje :zli:
 
mityoo je napisao(la):
Kod nas je to poljocuvarska sluzba sve popisala pa kad je sudija za prekrsaje poceo da stanca kazne da vidis kako su lepe i siroke lenije! :bravo:

Da to sam čuo u Adi da ima nesmeš da izneseš zemlju (grudve) na put ili nedaj bože da zakačiš plugom dok ga spuštaš .
Svako je dužan da odražava (tanjira , ravna , ... ) put pored svoje njive !
 
~Kiki~ je napisao(la):
Da to sam čuo u Adi da ima nesmeš da izneseš zemlju (grudve) na put ili nedaj bože da zakačiš plugom dok ga spuštaš .
Svako je dužan da odražava (tanjira , ravna , ... ) put pored svoje njive !
pa zar to nije super?

danas sam se vozikao po nasem ataru,ima razlicitih zita,od super do losih...no najbolji pokazatelj ce biti kada kombajni udju.
 
to kod mene nikad neće biti jer ovde su putevi katastrofa a nikome nesmeta bilo je reči da će krenuti sa kaznama ali ništa od toga
 
Sto se tice stanja psenice i u nasem ataru je razlicito, od dobre do lose. Malo je djubriva koristeno pred setvu, pa sad pokusavaju prehranom to da nadoknade
 
valjda ce se seoske uprave opametiti pa kupovati gredere da bi ravnali puteve. za godinu dana ostane masina fraj jer nema puknutih prikolica, prevrnutih traktora i slično, a sem toga brže se završi posao
 
Odg: Pšenica 2008/09

Čugi je napisao(la):
Danas posejano, 2,5 jutra Renesanse koju sam imao, i 1,5 jutro Pobede sa tavana od prijatelja, seme tretirano Galenikinim Mankogal-om S. Kako su "kolege" (koje imaju sejačicu) kod mene teške za pomoći, prijatelj od koga sam uzeo seme mi je posejao sa rasturivačem sa klatećom cevi. Uhvatio me je mrak, tako da ću sutra podrljati, bilo bi dobro i da se povalja, ali nema čime.....

Danas bacio 100kg AN-a, na donjoj slici je Pobeda sa tavana, u levom uglu gore se zeleni Renesansa, to je njiva sa gornje slike iz setve. Dosta je naprednije tavansko seme. Ne slikah gornju njivu jer sam bio   ::jako_besan:: pukao mi kaiš, a spremala se kiša...
 
pozajmi od nekog valjak i obavezno povaljaj da si mi bliži ja bi ti dao svoj valjak jer ja valjam i posle setve i sa proleća
 
Apropo letnji putevi
Ma nibrige... Samo probaj da iseces put plugom pa ce ti ugaziti put na njivu pa gledaj sta ces! A puteve treba da odrzavaju svi! Prosle godine smo se udruzili pa veliki put uzorali 3put da bude sredina vislja i potanjirali par puta i onda da vidis autom vozis po letnjem putu 90 Ravnije od asfalta! A ceo posao trajao 3 sata jer nas je bilo 26 traktora! Svako je poneo neku masinu i da vidis posao!
 
kod mene selo radi,ima se moze se :cool:

a valjak ne pamtim kad sam zadnji put video da iko koristi,bukvalno ga nisam video bar 4godine
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236809186[/time]_________________________________________________
zapravo lazem,radio sam soju kod gazda valjao ono 2 setva soje pa odmah isao za sejacicom pre 2g
 
budimpešta:
pšenica za isporuku u maju pala na tek nešto iznad 10 evra.
za isporuku u avgustu oko 11.
bole me džigerica...
 
Evo sorte Pesma koja je valjana pre četiri dana.Sejana 2.10.2008.


Evo druge njive sa istom sortom sejane 3.10.2008. koja je valjana pre tri dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh