Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo moje psenice, malo se nakrivila
r712j9.jpg

nxkeps.jpg
 
Psenica 11 dinara najverovatnija cena, da nekazem 100%!!! ::lose:: da bog da ne imali leba da jedu ti sto odredili tu cenu, neka dodju da je seju pa da vidim da li ce da je prodaju za 11 din. lopovi
Cuvao bi je ja kuci, ali mi trebaju novci i nemam uslova za vece kolicine, vise od 3-4 vagona
 
Vecina nas sitnijih proizvodjaca muci se sa lagerom psenice .
 
ja se ne mucim uopste..kad god sam ostavio lager, nikad se nisam zayeb'o...moje zito nece videti po toj ceni...drzacu ga najmanje do januara februara...
 
Bobo je napisao(la):
Ja da izvucem 30+ po jutru, bio biih vrlo zadovoljan, a kako mi se cini da bi moglo biti.
Steta pa se na slikama ne vidi velicina klasa, al je veci nego se cini..
Kurva je polegla, iako sam skrtario s gnojivom... Problem je pregusta sjetvena norma...

Pa da sad cujem procjene mog zita, da "recimo" nije poleglo ;)

koliko ja vidim nebi trebalo biti problema sa prinosom od preko 30 i koji metar...

što se gabi tiče ne treba škrtariti sa gnojivom već (ako imaš novaca) prskati sa modusom , a gdije ta rapsodija ? kako ona izgleda

evo slika lani kod mene gabi je bila na podu a prinos preko 40 i koji metar


 
danasnje procene roda kazu za ukrainu pad 30%, madjarsku takodje, rununiju 20 i bugarsku 18%. (za nas najbitnije zemlje)
rusija -7.4%
ukupno evropa -10%.
ukupno svet -3.83%
pa sad vi izvucite zakljucke...
 
" tarana " ::svaka cast::
moja procena da ce i kod nas omanuti zito 30% ,ko pređe 25 metara dobro je .
retka su zita koja su sve dobila pocev od mesanog đubreta pa nadalje
 
Nema psenice bez dobre cene ,porucio ministar :zli:.Procitajte detaljnije /poljopartner/
 
Sorta Simonida,sa dve parcele, sejano isti dan, isti deo atara, a razliciti predusevi i razlicita klasa zemljista
23r0cv7.jpg
 
U nasem ataru je vrsidba jecma vec pri kraju! Vec ima posejan postrni kukuruz!
 
Ja sam jos par dana od pocetka vrsidbe jecma...

A Baranja vec na veliko vrsi jecam, a krece se i u repicu... zito jos cekamo da sazri kako treba ;)
 
Bobo ,bolje da i ja ne vrsim tako rano ali sta je tu je.Samo jedna parcela ce doci da se radi ovako brzo_Ovo ce biti najraniji pocetak zetve psenice od kad ja radim zemlju .Ove druge ce cekati bar jos 10-tak dana.
 
kakva je vrsta ta rapsodija danas sam gledao neko zito na njivi i klas je duplo veci kod rapsodije nego kod ostalih a jos + ima i iglice kao kod jecma
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh