Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam cuo da sorta apache daje rekordne prinose ali je problem naci seme apache jel zna mozda neko gde se moze nabaviti?
 
Johny CASE IH je napisao(la):
ja sam cuo da sorta apache daje rekordne prinose ali je problem naci seme apache jel zna mozda neko gde se moze nabaviti?
apac daje 7-8 tona a ns40s 9-10 treba sacekati kraj zetve i rezultate pa onde nabaviti seme imam negde broj od tih sto prodaju apac nacu ga za koji dan pa na vreme javljam :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244927426[/time]_________________________________________________
prosle godine mi taj sto prodaje seme kaze koliko rodi a ja imao 7t sa pesmom a ona je niska pa ne poleze a nehvataju je ni bolesti
 
I meni, molim...
Možda počnem ponovo da sejem pšenicu ako je stvarno tako dobar rod tog Apaša.
 
**greška ti drzavu i monopol,kada ljudi ne mogu da nabave to s40 seme.a verujem da je bolje od tog indijanca.
 
i tako dok sam šetao atarom naiđem na pšenicu koja je u blizini moje i kalkuliram si koja će to biti zarada inače bolje da se neki mane čorava posla i nek daju zemlju u rentu

SDC11220.jpg


evo uzeo sam klas moje pšenice (gabi) i usporedio sa njegovom , ( nisam birao klasove uzeo sam prvi koji mi je pao pod ruku)

SDC11228.jpg




rekreativac je napisao(la):
apac daje 7-8 tona a ns40s 9-10 treba sacekati kraj zetve i rezultate pa onde nabaviti seme imam negde broj od tih sto prodaju apac nacu ga za koji dan pa na vreme javljam :ppozdrav:

prosle godine mi taj sto prodaje seme kaze koliko rodi a ja imao 7t sa pesmom a ona je niska pa ne poleze a nehvataju je ni bolesti

e sad što se tiće tog apache-a nekužim koliki su mu to prinosi 7t na kj ili na ha?
 
Kreso, daj se uozbilji... 7tkj... pa to bih volio vidjeti...

Inace, od psenice imam zasijano super zitarku, Gabi i nesto malo Rapsodije... klasovi su u super stanju i stari je pronasao na uvratinama 2 klasa ( a ima ih takvih dosta sa 90 velikih i 6 sitnih zrna u njima, a da podjstim da zito kod nas jos bar 20 dana do vrsidbe, ako ne i vise...

Moglo bi bitu cuda nevidjenoga u mom kraju, jer cak i babe imaju po 70 zrna u klasu, tako da ne znam sta bi reko...
 
Ima kod mene u blizini jedna parcela sa Apache pšenicom. Tablu su postavili ovih dana i prvom prilikom ću pogledati kakvo je žito. (Inače ovako sa puta na prvi pogled ne izgleda nikako.)
 
Bobo je napisao(la):
Kreso, daj se uozbilji... 7tkj... pa to bih volio vidjeti...

Inace, od psenice imam zasijano super zitarku, Gabi i nesto malo Rapsodije... klasovi su u super stanju i stari je pronasao na uvratinama 2 klasa ( a ima ih takvih dosta sa 90 velikih i 6 sitnih zrna u njima, a da podjstim da zito kod nas jos bar 20 dana do vrsidbe, ako ne i vise...

Moglo bi bitu cuda nevidjenoga u mom kraju, jer cak i babe imaju po 70 zrna u klasu, tako da ne znam sta bi reko...

a gle neki u sa srpanjkom bili blizu 6t /kj a ako je taj apache čudo neviđeno pa bi bilo realno da ima veči prinos
 
Neznam za ovu godinu ali prosle sam imao 3.6 t/kj u proseku ili 6,3/ha sorta renesansa i pesma. Bila je parcela od 8.5 kj sorta pesma a rod 4.2 t/kj ili7.3 t /ha. Ove godine se nenadam takvom prinosu ni blizu.
 
kiraj je napisao(la):
Neznam za ovu godinu ali prosle sam imao 3.6 t/kj u proseku ili 6,3/ha sorta renesansa i pesma. Bila je parcela od 8.5 kj sorta pesma a rod 4.2 t/kj ili7.3 t /ha. Ove godine se nenadam takvom prinosu ni blizu.
imali smo identican rod na pesmi od 7,3t/ha a sada ako bude 3t/ha pevacu ali mi zato ns40s lepo izgleda i ako bude manje od 4t/kj bicu razocaran :ppozdrav:
 
kome bre slika treba...treba crno na belo prinos po ha, vreme setve i količina đubriva...
apache je kasna sorta.sasvim je moguće da će ove godine imati veće prinose, jer će joj kiša pomoći više nego ranim sortama.
dogodine može da se desi sasvim suprotno.
 
Evo danas ovrsili jednu parcelu.Sorta Simonida setva 16.10. predusev lucerka i suncokret prinos 2.1 t/kj ,vlaga 12 ,hektolitar 78.
 
Ja sam danas kosio Pesmu na 0.7ha i dobio 4390kg sa 10.8% vlage i hektolitrom 81.2.Moram napomenuti da ima dosta otrešenog od grada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh