Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko sam ja čuo Rapsodiju ukidaju jer, e sad ne znam da li ću baš dobro reći, al' da pokušam, nije baš sortno čista. Valda sam dobro zapamtio, a radi se o tome da kad pogledate njivu sa rapsodijom koja je u fazi kad je formiran klas, vidite da nije svo žito jednake visine već da ima jedan broj biljaka koji je veći (višlji) od ostatka pa to izgleda baš kao da je tritikale u žitu iako nije.
 
Navodno zbog takvih stvari ukidaju i Pesmu,koja se kod nas jako dobro pokazala.
 
kiraj je napisao(la):
Navodno zbog takvih stvari ukidaju i Pesmu,koja se kod nas jako dobro pokazala.
da zato i pesmu ukidaju a ona je meni fantasticna nize stablo a klas velik tamo gde sam je imao prosle godine sad je samonikla i gledam klas joj 50% veci od komsijinog zita koje lepo izgleda
 
Rapsodija je u pitanju, jednake visine je sva, seme je kupovno, imao sam je dve godine za redom i bio je normalan klas a ove godine sa "brkovima"
:sta:
 
srpanjka

SDC11142.jpg


gabi

SDC11143.jpg
 
slavkos je napisao(la):
Rapsodija je u pitanju, jednake visine je sva, seme je kupovno, imao sam je dve godine za redom i bio je normalan klas a ove godine sa "brkovima"
:sta:

Ja sam ove godine posijao na dvije male njive rapsodiju i na obje ima brkove... Ja sam mislio da je to normalna pojava, a sto se tice kvalitete sjemena: nasa rapsodija je trenutno najbolje zito u selu, tako da imam velika ocekivanja od nje.
 
Bas vam moram svoje uslikati... gabi, zitarka i nesto malo rapsodije. Ni kila 7-20-30 bacena, samo UREA zaoravana i 15-15-15 te jedna prihrana KAN-om...

Sveukupno gledano, jedno od najboljih zita u selu, ako ne i najbolje, a ako je kresino 37, onda cu ja imati preko 40, sto je nerealno, bar po meni...

Klasovi su mi gusci i vrlo vrlo krupni...
 
samo toliko je zaorano:haha:









pa kod nas koje bacio jesenas 150kg npk i sada bacio 100kg ure,pa taj je gazda.
 
kombajner je napisao(la):
sta vam je to 37 m ili 40 ??
to je 37 meteri (1 meter 100kg) tj 3,7 tona k/j
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244152836[/time]_________________________________________________
slavkos je napisao(la):
Rapsodija je u pitanju, jednake visine je sva, seme je kupovno, imao sam je dve godine za redom i bio je normalan klas a ove godine sa "brkovima"
:sta:
ma takva je rapsodija sa brkovima kao i ns40s da se nesto izukrstalo bilo bi svakakvo nista nebrini trebalo bi da imas dobar prinos a u krajnjem slucaju da ti rodi bilo sta (tritikal,jecam) opet dobro sve se proda samo da ga bude sto vise. :ppozdrav:
 
tarana je napisao(la):
krešo, žito ti je za oko 36-37m po jutru...ako su slike skorašnje...

slike su od jučer , tako sam i ja nekako mislio da bi mogli biti prinosi znači jedno 20% lošije nego lani .... lani mi je gabi davala preko 45 metara po jutru

bobo nezna se ništa dok kombajn neuđe u nju ( mislim daj bože da imaš i 50 metara po jutru) ...pisao sam na našem forumu kako sam prošao prije dvije godine sa RWA Ludwigom ja sam mislio to će biti prinos rekordni , to je pšenica bila visoka preko metar i nešto klasovi dugački i debeli ( ko kobasice) kad sam pokombajnirao ono "šipak" prinos oko 3,2 tone po jutru a najviše mi je ostalo slame , tako da od onda nesijem nešto što nije provjereno nikakve uvozne sorte
 
Mozda je ludwig za neko drugo podneblje, pa mu nije odgovarala klima?!?
 
KishRobert je napisao(la):
samo toliko je zaorano:haha:









pa kod nas koje bacio jesenas 150kg npk i sada bacio 100kg ure,pa taj je gazda.

Zaoravao sam 70kg UREA po kj skupa sa repicom koja je postrno sijana za zelenu gnojidbu. U sjetvi zatanjurano oko 150-200 kg po kj NPK 15-15-15 i jedna prihrana 100kg KAN po kj i to je sve...

Sutra cu ici na selo, pa cu obici njive i poslikati vam da vidite na sto to lici ;)

@Kreso: Kod mene tko ima preko 30 po jutru ne da je gazda, nego je Doktor znanosti... Slaba nam je rodnost zemlje, i ako vagne preko 35, ja cu skakati do neba...

Ono gore sam napisao samo zato, jer mi se cini da imam i krupnije i gusce klasove, a kod mene susa bas i nije imala nekog efekta, tak da ono...
 
Bobo je napisao(la):
Ono gore sam napisao samo zato, jer mi se cini da imam i krupnije i gusce klasove, a kod mene susa bas i nije imala nekog efekta, tak da ono...

ma nekažem ja da ti nečeš imati dobro žito (kao što rekoh ja bi volio da imaš 50 meteri), nego da nebi prošao kao ja tak sam se i ja veselio , a na kraju ko da mi neko šamar opalio , pa sad i na hladno pušem .... živi bili pa vidili :ppozdrav:
 
kreso je napisao(la):

Citirao sam kresine slike da se vidi usporedba...

Ja da izvucem 30+ po jutru, bio biih vrlo zadovoljan, a kako mi se cini da bi moglo biti.

Steta pa se na slikama ne vidi velicina klasa, al je veci nego se cini...
Moja GABI, slikana danas:


Kurva je polegla, iako sam skrtario s gnojivom... Problem je pregusta sjetvena norma...


Pa da sad cujem procjene mog zita, da "recimo" nije poleglo ;)
 
ja sam danas iso u obilazak svoje psenice i kad me infrakt nije strefio fuzariuma (palezi klasa) ko u prici ono nisam nikad vidio ponajvise na TINI,SANI i RAPSODIJI dok renesansa i zitarka gotov da nemaju :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh