Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
aj postavi pa da vidim da izmuvam seme
 
Oltajmer ,djubreno sa 60-tak kg map/kj+ureja 100kg na suncokret a 30-tak kg na lucerku Lucerka je uzorana + 2 tanjiranja a suncokret samo 2 tanjiranja.Ovo je dosta visok teren zemlja 2 i 4 klase. Gde je bila lucerka ostecenja od miseva su znacajna,te je tu i prinos bio slabiji nego na delu gde je suncokret.Mi smo padavine dobili jako kasno i to malo tako da ima dosta sitnog i sturog semena. Na ostalim parcelama se nadam boljem rodu.Imam parcelu od 4 kj koja je 6o-70 posto polegla pa i tu moze da bude kiks ali sta je tu je.
 
Ubedljivo najslabija. Ako ides prema Basaidu pre Corica ali sa desne strane je ona polegla psenica .Ta je bila ubedljivo najbolja.Mozda se i nevidi sa puta jel je narastilo neko siprazje u kanal.Da nije polegla verovatno bi bilooko 4 t/kj.
 
evo i slika moje psenice-malo je polegla,mislim da ce moci da se kosi sa 5-6 dana
psenica.jpg
ako ne bude kise?
 
Danas kosili komsiji sorta simonida prinos na jednoj parceli 2,8 t/kj a na drugoj 2,6.vlaga od 14-15% .
 
juče pokošeno sledeće:
1. 1.14ha pesme prinos 6970kg čistog(12.4 vlaga,81.5 hl,3.5 primese)
2. 1.14ha pesme prinos 5750kg čistog(13.0 vlaga,80.0hl,3.2 primese)
3. 0.57ha renesansa prinos 3200kg čistog(13.3 vlaga,81.2hl,3.5 primese)
Ja sam sa ovakvim ishodom prinosa sasvim zadovoljan jer ljudi kod nas kose mnogo manje ,a i grad mi je zahvatio sve njive.Najviše mi je stradala ona pod brojem 2,gde se i vidi manji prinos.Što se mene tiče kiša može da počne.
 
NS 40s navodno kompletna dorada se plasira za Češku a rapsodija za Sloveniju, njihova izjava sa dana polja žita od pre neki dan sa rimskih sanceva. I jedna i druga vrlo prinosne ali losijeg kvaliteta. :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh