Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam cuo da je dozvoljen izvoz i da je skoro sve otislo. To je dovelo i do togada cena stalno skace. Kod nas je psenica vec 13, a prosle nedelje je bila 11.50. Daj boze da skoci jos...
 
JA bih delimicno bio zadovoljan sa cenom od 12 dinara, a stvarno ne znam sta da ocekujem! Ja imam zasejano 50 kj, i odlicno izgleda za sada, bice oko 2,5-3,0 tone jutro prosek!
 
Polako Bane sa tim procenama.I mnogi veliki stručnjaci su za ovu godinu tj. žetvu ostali nemi.Živi bili pa se ovde videli posle žetve ,pa ćemo onda pričati o te 3 t po kj.
 
Naravno potpuno se slazem da je rano, i prinos necu znati dok kombajnom ne udjem u njivu i ako ga potera ovo sunce bez kise prepolovice prinos, nego ja cisto zapazanja i poredjenja sa ranijim godinama ::namigivanje::, kol'ko god da bude dobro je! Bice za :ppozdrav:
 
Ako se ova katastrofalna susa nastavi,a verovatno hoce,ono sto se pokosi imace cenu od minimum 15 din.Do pre neki dan niko nije hteo da kupuje psenicu ili su nudili neku bednu cenu od 9 din a od juce me zovu mlinari,sada cu malo ja da zatezem i cekam razvoj situacije.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242723021[/time]_________________________________________________
Danas su nudili 11 din
 
jao ljudi ala luate :haha: ovebube su tni pivci i ako ih ima preko 10jedinki/m2 onda mora da se radi tretman ali ako nema onda nista, pozdrav!! :bravo:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243261534[/time]_________________________________________________
pardon 5 jedinki/m2, i to samo se tretiraju ivicni delovi arcele :cao:
 
sme li ko da prognozira rod?
moje je lepo klasalo, a koliko će naliti bog sveti zna..s obzirom da su ostala samo po dva lista zelena, čisto sumnjam da će prinos biti u proseku preko 23-24m po jutru...
 
macosd je napisao(la):
jao ljudi ala luate :haha: ovebube su tni pivci i ako ih ima preko 10jedinki/m2 onda mora da se radi tretman ali ako nema onda nista, pozdrav!! :bravo:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243261534[/time]_________________________________________________
pardon 5 jedinki/m2, i to samo se tretiraju ivicni delovi arcele :cao:
cime se tretira i kako?
 
>:
9aqma0.jpg
 
Cuo sam da je cena stare psenica na berzi preko 13 din...a da se prognozira da ce u zetvi biti izmedju 11 i 12.. malo..


Kakva je situacija sto se tice psenice u vasem kraju? isao sam pre nekoliko dana prema Pancevu i uzasno izgleda, a i Bacvani se zale... ovde kod nas super izgleda..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh