Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
probaj ovde.


Limagrain Srbija

Pro Agro Bulevar Oslobodenia 127
21000 - NOVI SAD

Ph : +00 (381) 21 455 360
Fax : +00 (381) 21 455 360
 
Cuo sam za Rapsodiju.Lepo ona rodi ako uspe da izgura do kraja a posto je to tesko uspeti najpametniji potez im je sto su je povukli
 
obisao zito danas. nece da valja. klasa a bez kise je mesec i po dana..lisce je pocelo da se suče po krajevima parcela...a pukotine dva prsta da metneš...
za neka zita je vec kasno da padne...nisu no do kolena, bledunjava, retka a klasaju...tu nice biti ni 10 metara..
 
Jedan moj poznanik je jesenas posejao Apache i mogu reci da zito od samog nicanja jako lepo napreduje. S vremena na vreme prodjem pored te parcele i cini mi se da u ataru nema boljeg zita. Zivo me interesuje kako ce ispasti u vrsidbi. Primenjena je uredna agrotehnika, a posejano je nekakvom preciznom pneumatskom sejalicom. Jos da pomenem, parcela se nalazi u blizini ribnjaka i nekih kanala, tako da je podzemna voda verovatno blizu, a ne oskudeva ni u vazdusnoj vlazi.
 
Evo kako zito izgleda kod nas....
Slika368.jpg
 
Danas sam primetio da ima leme u psenici ali malo ,tako da se ovih dana mora obilaziti.
 
Blago vama.... Kod nas zec mora da legne ako hoce da se sakrije u zitu da mu ne vire usi :udri: :udri: :udri:
 
Ni u nasem ataru nije bolja situacija, ima psenice koja nije ni do kolena
dgt5qa.jpg
 
Epa onda shvatas koliko je kod nas malo padavina bilo i zasto ja toliko kukam! :udri: :udri: ::lose:: ::lose:: :zli: :zli:
 
Kod nas je isto jako lose. Medjutim ja sam jako zadovoljan sa mojom. Imam posejano 6ha, 40S sorte, i nadam se jakoooooooo dobrom prinosu. Izgleda jako, ali jako dobro za sada, primenjena je sva argotehnika, pokislo juce, nadam se da ce i za vikend. Jos samo da bude 15 (kako sam cuo da ce biti, jer je ima malo, vecini je propala, a drzava je prodala, tj. izvezla sve robne rezerve). Blago meni, valjda ce se i meni jednom bog smilovati, inace sve ako mi rodi, prodam po jako maloj ceni, kao i kukuruz jesenas, koji sam sejao za vrsidbu imao sam Pionir B08, i Siguenta Pako, rodilo kao ludo na 15ha, a on pao sa 17 na 7 dinara. Valjda nece tako biti i ove godine :nono: :nono: :nono:
 
Au drugari nisam mogao da verujem da je kod vas tako lose zito nisu ni ovde bajna ali su ipak malo veca.Najebasmo i to posteno a oni pricaju bice zita ma bice kita a ne zita. ::lose::
 
Jos sad napale i one sitne bubice od kojih pobele listovi koji obicno napadaju zob... Eto ih u psenici i prave rusvaj :udri: :udri: Sutra prskanje decisom
 
goxgi je napisao(la):
Kod nas je isto jako lose. Medjutim ja sam jako zadovoljan sa mojom. Imam posejano 6ha, 40S sorte, i nadam se jakoooooooo dobrom prinosu. Izgleda jako, ali jako dobro za sada, primenjena je sva argotehnika, pokislo juce, nadam se da ce i za vikend. Jos samo da bude 15 (kako sam cuo da ce biti, jer je ima malo, vecini je propala, a drzava je prodala, tj. izvezla sve robne rezerve). Blago meni, valjda ce se i meni jednom bog smilovati, inace sve ako mi rodi, prodam po jako maloj ceni, kao i kukuruz jesenas, koji sam sejao za vrsidbu imao sam Pionir B08, i Siguenta Pako, rodilo kao ludo na 15ha, a on pao sa 17 na 7 dinara. Valjda nece tako biti i ove godine :nono: :nono: :nono:
Kako znas da su izvezli sve rezerve,kad u novinama pise da ima ohoho jos...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh