Orezivanje voća

E sada se ne secam u kojoj je poljo emisiji bilo reci o toj knjizi ali mislim da je ipak od Soskica...trazim po netu i kao nema a rekli u emisiji da se knjiga moze naci u knjizari na faxu.Cudi me da nema negde objavljeno,a knjiga je dobrano debela.Ta od Soskica je za sve vocne vrste ?
Svinja je debela a knjiga je opsirna.Ja tako gledao na tv:haha:(sala ne moj da se ljutis).
 
Juče sam orezivao neke šljive (mlade ali zapuštene) i sekao sam grane i do 10cm u prečniku. Koliko je hitno i čime da premažem rezove da ne dođe do sušenja ili nekog drugog problema sa voćem. Bio sam u dve poljoapoteke i nemaju k. vosak i ne znaju uopšte ko bi u Šapcu mogao da ima.
 
Da li je neko poceo da orezuje kajsiju?
У мом окружењу је већина воћњака под кајсијом и сви су редом орезани. Једино ја режем крушке а комшија виноград. Једна комшиница још није почела да реже брасквар. Судећи по томе - касниш.

- - - - - - - - - -

Bio sam u dve poljoapoteke i nemaju k. vosak i ne znaju uopšte ko bi u Šapcu mogao da ima.
И ја нисам могао да нађем па решио да направим ал' калафонијум сам нашао само мала паковања скуп ко око. Читам да људи свашта користе а обзиром да је циљ да се рана заштити од гљивица пало ми је на памет да узмем ниско експандирајућу пур пену. Данас сам хтео да то испробам али ме је спрчио снег. Пре наношења пене сам спремио фајталицу са сребрном водом за дезинфекцију.
 
Kalafonijum sam našao u Bgd.- na Čukarici. Uskladištu nekadašnjeg Jugopetrola postoji firma koja prodaje na veliko i malo. Pre 2 god. 1 kg sam platio oko 900 din. Nisam sačuvao br. tel. i ne znam naziv firme. Meni je čovek iz te firme doneo na benzinsku pumpu koja je odmah tu u blizini. Treba otići, potražiti i sigurno ćeš pronaći. Pozdrav.
 
Kalafonijum sam nasao u firmi ZD Drim u radnickoj ulici u Beogradu.Cena je 800din/kg.Sutra mi covek donosi.
 
pozdrav da kazem u,, emisiji crni biseri ,,se spominjao kalafolium kad se pomeša sa vosak dobija se vosak za voštane figure,e sad dali moze za voće neznam bila je tema u emisiji šaniranje
 
A šta mislite da se premaže nerazblaženim plavim uljem? Četkom ili parče sunđera umakati i namackati na rez? Ne znam da li je cilj da zaštitimo ranu od štetnih mikroorganizama ili da stablo "ne oseća" da je tu oštećeno pa da ne potera smolu ili da ne počne da se suši od tog mesta?
 
A šta mislite da se premaže nerazblaženim plavim uljem?
Што би мазао, прскај. И онако је време. Плаво уље је за хоби воћаре. Помешај Galmin и Cuprozin и додај Cipkord.
Што се тиче воћке она ће у сваком случају да "осети" рану, важно је да се не оствари инфекција.
 
Pa, valjda i jesam "hobi" voćar. šest šljiva, dvadesetak višanja, po jedna jabuka, kruška, trešnja, grožđa. Čitam ovde da su baš to što si naveo sastojci plavog ulja i na kraju košta isto samo dobiješ već izmešano a ja i nemam mnogo vremena za razmeravanje i mešanje. Prskao sam jesenas plavim uljem, kad je opalo više od pola lišća, mislio sam da je sad još rano da ponovim plavo ulje? Pa kasnije pred ili u cvetanju opet šta mi preporuči agronom u poljoapoteci?
 
E sada sam GAlmin resava problem sto se tice insekata a Cuprozin je za gljivicna i bakterijska oboljenja...Cipkord nemoj dodavati zbog nuspojava...Dovoljno je i ova dva...posle ako treba idi insekticidom Cipkordom
 
Nazad
Vrh