Orezivanje voća

BRAVO. Gde ga nađe? Hvala, upravo sam uspeo na taj način. Pokušavao sam na razne druge načine skoro 2h i ništa, a na ovom iz prve. Hvala, pozdrav.

To je taj isti sajt samo sam ja ostavio direktan link, bez da dva puta klikćeš na download i da čekaš neku reklamu da istekne :) Preko tog sajta opet dođeš do ove stranice koju sam ja ostavio tako da ne znam šta nije valjalo....

@njoko
Nisam naišao na tu knjigu na internetu...
 
Imam 2 kruske kalemljenje na dunji stare 2 godine kod kojih su grane dugacke oko 40-80 cm dosta tanke i sve uvijene, na koji nacin da nateram te kruske na stvaranje cvetnih pupoljaka i odebljanje tih grana.Stablo je debelo kao palac a provodnicu sam prikratio za oko 50 cm.Ja sam danas skracivao krajeve tih grana za oko 20 cm i nadam se da ce sledece godine malo da odebljaju i za koju sledecu da stvore koji cvetni pupoljak :)
Obe rastu samo u visinu ko zirafe :haha:

 
Ljudi, imam dve breze koje planiram da sečem u dvorištu u kom sam jesenas posadio 16 voćaka. Nešto sam razmišljao da ih ne čupam iz zemlje već da ostavim panjeve, e sad, kažite mi jel to na neki način može štetiti voćkama u smislu razvijanja nekih bolesti i sl.? Znam da se voćke unutar voćnjaka obavezno čupaju iz zemlje ali nisam siguran kakav je postupak s drugim drvećem :sta:
 
To je tipično da uvale sadnicu sa 3 letorasta. I sva 3 kreću sa istog mesta. U tom slučaju ja biram najbolji od ta 3, ova 2 izbacim. Preostali letorast prekratim na nekih 110-120cm od zemlje. Ostalo sve ide svojim tokom!
Zimsko prskanje? Uslov za to je da temperature budu nekoliko dana u dobrom plusu! Hoću reći, rano je još za tu operaciju!
hvala boy,moram videti da dodje neko stručniji od mene da to izreže,a kasnije prskanje cuprozin+galamin+cipkord to sam ovde pročitao,reci mi kad mene onda nesto očekuje što se tiče daljeg rada ako ima uopšte šta jer je prva godina.pozdrav
 
rodzer ako sečeš na panjeve stavi po šaku soli na presek ali po malo ga i sa sekirče izumbaj da bojle upije so da ti neizlaze izdanci od to drvo i garantovano suši koren ja sam to uradio s jedan orah i kao da nije postojao
 
To je taj isti sajt samo sam ja ostavio direktan link, bez da dva puta klikćeš na download i da čekaš neku reklamu da istekne :) Preko tog sajta opet dođeš do ove stranice koju sam ja ostavio tako da ne znam šta nije valjalo....

@njoko
Nisam naišao na tu knjigu na internetu...

oktopod, da upravu si. Ja nism dobro odradio jer su me zbunile razne ponude za preuzimanje kada sam pokusavao. Sada vidim gde sam pogresio. Knjiga o orezivanju voća je odlična, zahvaljujem se.
 
@njoko
Nisam naišao na tu knjigu na internetu...
Kolega ne možeš nju ni naći više jako je rijetka,samo u privatnoj kolekciji ili skenirano.
Inaće jedina kniga o rezidbi koja je obradila kako,zašto,zbog čega orezujemo i koliko je poželjno.
Sve ostale su nedostižan san.
Pozdrav.
 
evo svezih slika od juce, pa ko zeli moze da komentarise svaka pomoc je dobrodosla...
Viljamovka

kaludjerka

orezana santa marija

neorezana santa marija
 
Poslednja izmena:
nisam preveliki strucnjak mozda jedna grancica da strci tj(koju bi ja uklonio )ali meni je ova 3 slika skorz ok
 
dalibore po moje ko ali nije grane su guste vidim i jednu na kevoj strani gde je orezana da je izvuče zato što ima oštar ugao kad tu dgančicu pokušaš da razvedeš ona se očepi,ima dobre grane vidim i neke neuredne koje idu napolje sutea dan će da smetaju komentarišem 3 sliku i ovaj voćnak po meni od početka nije lepo i navreme razveden.zato sam našao čoveka koji je godinama odrzavao porečje vučije i penziju steko kao poljo inspektor kad me je pitao kakav bi ti voćnjak da imaš ja sam mu odgovorio,gospodine voleo bi da imam kakav bi vi zeleli.zato nemešam mu se u poso hoće i da me nauči sutra samostalno da radim,jednostavno zovnem ga on radi i objašnjava mi ja ćutim i pratim .nemojte da mi zamerite nije baš uzni makaze u ruke i orezuj ja garantujem da uznem sekiru u ruke ima najbolje da ga orezem a će morate i nove dadnice da kupujete mala šala
 
Evo ja se prijavljujem posle "njoka" da iskopiram knjigu, a dam pivo!!!
Sta ces s tolikim pivom Ironmen-e?
 
Sta ces s tolikim pivom Ironmen-e

a posebno što ne pijem pivo :)


Jel ti stvarno treba?
Možda je jednostavnije da je ja kopiram ovde i da ti pošaljem kopiju.

Mislim, knjige su čudo, mnoge sam dao i nikad ih nisam dobio, ali isto tako mnoge imam a da ih nisam kupio :)
Niko tu naravno nema lošu nameru, već se nekako desi.

Ako ti zaista treba završićemo to, stvarno je dobra knjiga.
Nije priručnik koji ti samo kaže seci ovde i ovde, već objasnio čovek šta se u biljci dešava ako sečeš ovako a šta ako sečeš onako, fiziološke procese, najverovatnije i očekivane reakcije biljke i slično.
 
Treba mi naravno, svaka knjiga je dobrodosla!
Kako tebi odgovara, ako je ti kopiras i posaljes mi platicu samo jednu postarinu i kopiranje + preporucio bih domaci kominjak dok jos traju ovi polu-zimski dani.
 
Nazad
Vrh