Orezivanje voća

Ta površina je samo pod kruškom, pajseru, ima toga još :p


Ti matora drtino, gledaj svoja posla, održavaj to što imaš, čitaj knjige, trebaće ti. Mene se okani, nemoj da prozivaš, znam stvarno dosta za svoje godine. Uostalom, što se cimati zbog neopevane budale!

@matke, brate, pa nisam ja dežurni ovde, sad pogotovu kad ima posla preko glave! :D
 
FruitBoy je napisao(la):
Ta površina je samo pod kruškom, pajseru, ima toga još :p


Ti matora drtino, gledaj svoja posla, održavaj to što imaš, čitaj knjige, trebaće ti. Mene se okani, nemoj da prozivaš, znam stvarno dosta za svoje godine. Uostalom, što se cimati zbog neopevane budale!

@matke, brate, pa nisam ja dežurni ovde, sad pogotovu kad ima posla preko glave! :D
Mora da si cuo (cak i ti) za onu pricu o tome kako bi neko nekoga rado pustio ali nece ovaj njega.
E tako je to i sa tobom. Ti si taj koji je sve ovo zapoceo a sad bi da to nekako negitras.
Ja ti vec jednom rekoh da sam te svojevremeno stedeo jer sam nekako pomislio da si student a to mi je draga poulacija i prema njoj sam tolerantan ali ti si nastavio da vredjas, sto je manje vazno, i da pises besmislice, sto je daleko bitnije, pa eto, vise te ne stedim niti cu ubuduce.
Kad god napises bilo sta sto nije tacno kao ovo sto si ovde izlupetao, pokazacu da ne znas.
To, pored mog licnog zadovoljstva, ima i drugih prednosti, nece ljudi nasedati na lazi i znace sta jeste a sta nije tacno.
Dakle pazi sta pises.
 
Haha, paz šta mi reče. Ostajem pri svemu što sam rekao :p

Ne znam baš ko je počeo da lupa besmislice, tipa, šta će u zasadu kapija koja košta 500e itd.

Gledaj svoja posla, matori, i uči se!

Eo, i matke ide na fax, pa ako iole želi da nauči, naučiće, isto što i ja.
Vreme je rezidbe, nema šta da se kalkuliše. Ta tvoja ljubomora ne znam čemu vodi, al boli me taban. Rado ću podeliti iskustva sa drugima. Al prgave i bezobrazne tipove ni pod tačku razno ne mogu da svarim. Štaviše, jedan od aktivnih članova ovog foruma mi rekao kakav si inače, prodaješ muda za bubrege. E moj gvozdeni, šta bih ti sve imao da ti kažem. No, neću, pametniji popušta! :p Moje komentare više ne citiraj, moliću lepo! A sad asta la vista! :haha: :haha: :haha:
 
FruitBoy je napisao(la):
Haha, paz šta mi reče. Ostajem pri svemu što sam rekao :p

Ne znam baš ko je počeo da lupa besmislice, tipa, šta će u zasadu kapija koja košta 500e itd.

Gledaj svoja posla, matori, i uči se!

Eo, i matke ide na fax, pa ako iole želi da nauči, naučiće, isto što i ja.
Vreme je rezidbe, nema šta da se kalkuliše. Ta tvoja ljubomora ne znam čemu vodi, al boli me taban. Rado ću podeliti iskustva sa drugima. Al prgave i bezobrazne tipove ni pod tačku razno ne mogu da svarim. Štaviše, jedan od aktivnih članova ovog foruma mi rekao kakav si inače, prodaješ muda za bubrege. E moj gvozdeni, šta bih ti sve imao da ti kažem. No, neću, pametniji popušta! :p Moje komentare više ne citiraj, moliću lepo! A sad asta la vista! :haha: :haha: :haha:

Dobro, ti to mozes i tako.
Reko mi neko , joj sta ja sve ne znam al necu da kazem i ta prica.
Ja cu sve tvoje citirati i pokazivati da nemas pojma.
I da, super ti je to pozivanje copora.
 
ironman je napisao(la):
Koja bi bila razlika?

Radi se o kotlastoj i poboljsanoj kotlastoj kruni.
Najcesce se to primenjuje kod breskve a razlika je sto se pri formiranju ramenih grana (najcesce, skoro iskljucino 3) izmedju njih ostavlja veci razmak nego kod obicne kotlaste. ostavlja se razmak i do 15, 20 cm od jedne do druge a kotlasta se formira tako sto se izaberu tri dobro razvijena okca, najcesce susedna i sva tri se uzmu za formiranje ramenih grana.

Hvala na objašnjenju! :ppozdrav:

_______________________________

Ne svađajte se ljudi, svi smo mi u istom timu.
 
ironman ,ne znam sta da ti kazem a da se ne uvredis ali cu ti reci kao neko neutralan ali ne poznajuci nikoga sa ovog foruma kao prijatelja jesam bio ma par druzenja ali nisam ni sa kim u nekim drugarskim odnosima vec vise internetskim,,a sto se tice tvojih komentara sve me vise podsecas na neke clanove koji znaju samo da drze predavanje i to skoro kao svi ovi nasi naucnici ,,prepisu sa interneta i odmah su otkrili gde zec spava ,,daj molim te iznesi neke cinjenice o sebi kao primera radi sta si ti to uradio ali konkretno , mani me knjiga i interneta ja ovaj forum pretim vec dugo i zapazio sam da je fruit boy do sada uvek govorio konkretno i nikada se nije eksponirao jer velika je stvar kad covek em zna em voli to sto radi em uci i dalje, tako da sam ga kao vocar zapazio kao jednog od najistaknutijih sto se tice znanja ali i prakse, a ti se dokazi pa da vidimo, ali nemoj u startu iznositi neke gluposti kojih se ja jezim kad cujem da se ova kruna razlikuje od one jer je ona 15 cm a ona 20 ,,pa najbolje je da nosim mikrometar sa sobom ili da je stavim na sablon,,pa nismo mi japanci je,,,ga .sto se men tice ja bih licno zeleo da cujem tvoje rezultate pa onda da druge pobijas ali ovako napamet i iz knjiga to nece proci .poz za sve
 
provac je napisao(la):
ironman ,ne znam sta da ti kazem a da se ne uvredis ali cu ti reci kao neko neutralan ali ne poznajuci nikoga sa ovog foruma kao prijatelja jesam bio ma par druzenja ali nisam ni sa kim u nekim drugarskim odnosima vec vise internetskim,,a sto se tice tvojih komentara sve me vise podsecas na neke clanove koji znaju samo da drze predavanje i to skoro kao svi ovi nasi naucnici ,,prepisu sa interneta i odmah su otkrili gde zec spava ,,daj molim te iznesi neke cinjenice o sebi kao primera radi sta si ti to uradio ali konkretno , mani me knjiga i interneta ja ovaj forum pretim vec dugo i zapazio sam da je fruit boy do sada uvek govorio konkretno i nikada se nije eksponirao jer velika je stvar kad covek em zna em voli to sto radi em uci i dalje, tako da sam ga kao vocar zapazio kao jednog od najistaknutijih sto se tice znanja ali i prakse, a ti se dokazi pa da vidimo, ali nemoj u startu iznositi neke gluposti kojih se ja jezim kad cujem da se ova kruna razlikuje od one jer je ona 15 cm a ona 20 ,,pa najbolje je da nosim mikrometar sa sobom ili da je stavim na sablon,,pa nismo mi japanci je,,,ga .sto se men tice ja bih licno zeleo da cujem tvoje rezultate pa onda da druge pobijas ali ovako napamet i iz knjiga to nece proci .poz za sve

E to je i najveci problem.
Tebi i ne samo tebi je bitno da neko tvoj pobedi a ne da li je to sto on pise tacno.
I evo taj tvoj se nalupetao budalastina koje sam ja jednu po jednu pokazao ali on je tvoj pa ti zao.
Da li je taj tvoj rekao da izmedju poboljsne piramide i klasice piramide nema razlike? Jeste. Jel to glupost ? jeste. I sta cemo sad? Sad cemo da kazemo ma nema to veze on voli vocarstvo. Pa sta me briga sta voli on je izvalio glupost.
Da li je taj tvoj rekao da piramidalna kruna ima 3, 4 sprata? Jetse. Jel to glupost ? jeste. I sta cemo sad? Nista on voli vocarstvo.
A to sto ironman pise nije vazno da li je tacno ili nije vec je vazno sta? Da li je Ironman napisao da radi ceo dan, da odrzava milione hektara voca i ostalo.
Dobro , evo odrzavam 200 hektra. Jel sad tacno ono sto sam ranije pisao?
Ili evo, ne odrzavam ni jedno stablo. Jel to znaci da je pogresno ono sto sam ranije pisao?

Da, imam svoje zasade, odrzavam vocnjake usluzno svojom mehanizacijom, naravno da vlasnicima predlazem i st atreba da urade u svojim vocnjacima i od toga zivimo ja i moja porodica, od toga skolujem decu ma fakuleteima, ja sam zavrsio poljoprivredni fakulete i jel to dovoljno?
Taj tvoj je jos mnogo kojekakvih gluposti pricao od one da orezuje 150 odraslih stabala slive dnevno koristeci samo male rucne makaze, a ko je orezivao iole ozbiljnije kolicine zna da je to totalna budalastina.
Taj tvoj pod dezinfekcijom makaza kao merom protiv sirebnja bolesti tim putem pominje neku dezinfekciju u dane kad ne radi a to je takodje debilizam.
A tebi je na volju kome ces da verujes.
Meni nije do toga da budem popularan vec eto nesto mozda profesionalno u meni mi ne dozvoljava da diletentima aplaudiram, posebno kad ti diletanti pokusavaju d adele pamet okolo.
 
Nema potrebe. Što se mene tiče, ja ću da se držim teme Orezivanje voća. Ostajem dosledan svojim mogućnostima i znanju. Velik pozdrav svima. Odem spavati, danas sam se dobrano umorio! :spavam:
Laku noć, živi bili :ppozdrav:


ironman, zamolio sam te nešto. Pedaliraj se od mene
 
FruitBoy je napisao(la):
Nema potrebe. Što se mene tiče, ja ću da se držim teme Orezivanje voća. Ostajem dosledan svojim mogućnostima i znanju. Velik pozdrav svima. Odem spavati, danas sam se dobrano umorio! :spavam:
Laku noć, živi bili :ppozdrav:


ironman, zamolio sam te nešto. Pedaliraj se od mene
E pa tvoje molbe vise ne vaze.

A ako bi bio malo pristojniji mozda bih i razmislio.
 
ja volim da vidim argumentovanu polemiku,bez uvreda ,ali da se kaze kad se ne slaze sa necijim stavovima.jedino tako znam da cu izvuci najbolje zakljucke. nemojte da se vredjate i prihvatite razlicita misljenja i neslaganja,nama pocetnicima je jako bitno da naucimo.
 
Ma ko te jebe onda! Uvati ženu svoju, pa njoj trubi, zvone mi tabani. Ja znam šta mi je činiti.
I šta tebe boli uvo kako ja dezinfikujem makaze i čime i kad?? Što su za tebe gluposti, za nekog je dobra navika. Zato metla, čisti se, gvozdeni! :p
Ti ako možeš oreži više stabala od mene, briga me.
 
FruitBoy je napisao(la):
Ma ko te jebe onda! Uvati ženu svoju, pa njoj trubi, zvone mi tabani. Ja znam šta mi je činiti.
I šta tebe boli uvo kako ja dezinfikujem makaze i čime i kad?? Što su za tebe gluposti, za nekog je dobra navika. Zato metla, čisti se, gvozdeni! :p
Ti ako možeš oreži više stabala od mene, briga me.

Uopste me nije briga kako, kad i da li uopste dezinfijujes makaze jer srecom ne orezujes voce kod mene ili kod nekog do cijeg mi je vocnjaka stalo.
A to koji u tebi vide nekog strucnjaka (ako takvi uopste postoje) neka vide sta ce ih snaci.
To o tome pojam nemas i to je ono sto sam spreman u svakom trenu da dokazem.
 
Pa pametniji će uvek popustiti :p

šta da se kaže, osim žali Bože sve ove rasprave sa tobom. Jednom drvo ostaje drvo. Ko je lud ispravljati krive drine?!

Žao mi je što ti moram reći, al loša ti je taktika, sad se raspravljaj sam sa sobom. A što se tiče ispravki, znaš kako mi to znači? ko sneg od pre 15 godina. Ostajem dosledan svemu što sam rekao. I ako treba da se objasni, objasniću svojim rečima, a ne citirati Keserovića. I naravno, neću se tebi pravdati, iskusni voćaru! :haha:
 
FruitBoy je napisao(la):
. Ostajem dosledan svemu što sam rekao. I ako treba da se objasni, objasniću svojim rečima,
Super.
Ako uspes da dokazes sve one budalastine koje si ispisao kompletnu nauku ces opovrgnuti a to nije malo.
Vredi se potruditi.

Ja sam naravno spreman da sa izuzetnom paznjom sve to procitam.
 
Momci preteraste,obojica!
Fruit boy obrati pažnju na rečnik!
Gvozdeni smiri malo!
Nećemo ostali da čitamo kako se raspravljate ,dosadno je ,ja volim pročitati vaše tekstove ali ne ove poslednje otišli ste daleko u :off_topic:
 
Momci da se vratimo na temu . Potrebna mi je vasa strucna pomoc kako orezati tri tresnje koje sam posadio prosle godine a nisam ih orezivao.Mislim da su sve tri razlicite sorte . Ova letva je visine 2 metra koju sam stavio pored svake sadnice cisto kao reper .

[/center​
 
Polako ljudi! Nema me 2-3 dana zbog obaveza a vi se raspucali :)
Nemam vremena da citiram neke pojedinačne postove ali mi ovaj zapade za oko, pa da se vratimo na temu...

Bećarina pusta je napisao(la):
Ali s razlogom je odrađena takva "rezidba". Razmak unutar reda je bio 2 m, a sad je 4 m. Imali su problema u proizvodnji pa su odlučili izvaditi svaku drugu sadnicu. Kamo sreće da su sadili na 3m jer je sada 4 m velik razmak unutar reda, al šta je tu je.

Imam voćnjak sa šljivama u sklopu 4x2m, kakvi su to problemi u proizvodnji da ih ja probam prepoznati kod sebe ako su to problemi??! Takođe, imam još jedan voćnjak sa šljivama koji je u skopu 4x3m pa se često pitam zašto nisam umjesto u redu 3m zasadio ih na 2m.

Po ovome što vidim sa slike gdje je uklonjeno svako drugo stablo, tek im slijede veliki problemi, a gazda tog voćnjaka očigledno nije svijestan šta su mu učinili. :nono:

Pobogu, pa valjda je osnovno pravilo ako se uklanja stablo iz voćnjaka, da se ono čupa zajedno sa korijenom. Razloge za to neću navoditi, svi znate zašto se mora tako. Pogotovo voćnjak je mlad i to bi sa lakoćom uradili.
 
Nazad
Vrh