Oranje

Drugar mi obecao sa akubusilicom i samourezujucim sarafima za auspuh zakaciti. Jos nije stigao od oktobra 2018 ;)
 
Teska zemlja, mala aktivnost mikroorganizama ako je i ugazeno dodatno eto razloga. Mali humus verovatno. Lek stajnjak, zelenisno djubrenje itd.
 
Dusa me boli kad mi ruja prelazi 11l/kj 😂 :ppozdrav:
Zavrsavam 9-i/kj i necu imati vise nafte.
Baba sam jutros poslao sa sedmicom da zavrsi neke baste i 3-4 parcele od po pola jutra i ostaje mi petnaestak jutara pa se ne sekiram ic.
 
Dusa me boli kad mi ruja prelazi 11l/kj 😂 :ppozdrav:
Zavrsavam 9-i/kj i necu imati vise nafte.
Baba sam jutros poslao sa sedmicom da zavrsi neke baste i 3-4 parcele od po pola jutra i ostaje mi petnaestak jutara pa se ne sekiram ic.

Nesto ti velika potrosnja:eek:

Kod nas Steyer CVT podriva u ritove najteza zemlja, dubina 35cm a potrosnja 11-12l/ha;)
 
Mene u sojistu i strnjici zeza lepi mi na daske zemlja sitna prosuta kao da je izmrzla i tako se nalepi na daske da je to strasno.Produbljivao sam sve do nekih 35cm i onda odustao reko ajde dublje da uhvati u tvrdje ali tvrdog nema izgleda ni na 35cm.Gdje je dzomba tu je milina tako lepo prevrce zemlju i zagrce masu za ne poverovati.
 
Orem vec 3 dana aktivno tezu zemlju nakon pauze zbog proslonedeljne kise. Strnista konacno lepo popustila i ostala samo jos jedna njiva islo svud bar 25cm i po neki cm vise. A kukuruzista sam tek poceo i ide dosta tesko i solidne grudve odvaljuje dubina od 20-25cm, a na lakoj zemlji u blizine reke sigurno bi islo lakse ali to ostavljam za kraj najmanje mu treba da izmrzne. Ostalo jos jedno 5 dana posla. Iskreno se nadam da ce se ukazati do kraja meseca posto najava da ce do kraja nedelje kisa da pada.
ab3dbd3e4328c124a5e57855bde0161c.jpg
8dfcdb1e00b1e98e4a22b2388d0e2ba7.jpg
73e2baa56ce8b7ad1d8ebf472827ca5c.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh