Oranje

Maticu, U odnosu na pune daske sta vidis kao prednost trenutno po ovakvom oranju ove resetkaste?
 
Lepo se mrvi zemlja ne bitno da li je zahvat 16 ili 20 coli ali ne znam da li je to zbog dasaka jer nisam orao sa punom daskom u ovoj zemlji da mogu da uporedim.Ostaju mi kukuruzoviništa u tom ataru koja će se orati sa drugim plugom koji ima punu dasku pa ću baš uporediti.
 
Lepo se mrvi zemlja ne bitno da li je zahvat 16 ili 20 coli ali ne znam da li je to zbog dasaka jer nisam orao sa punom daskom u ovoj zemlji da mogu da uporedim.Ostaju mi kukuruzoviništa u tom ataru koja će se orati sa drugim plugom koji ima punu dasku pa ću baš uporediti.

Pitam zato sto je isti plug kao moj samo sto ja imam pune C daske i teram na slicovanu rupu a ti koliko vidim teras u fiksnu rupu.
 
Ide na šlicovanu rupu, ne može da kopira u fiksnoj.
Stevo gde su Štajer i Rus?
Rusa buraz vozi ima dosta da prevrće a na štajeru oslabila pumpa volana pa se tesko upravlja sa njim.A polako i izlazim iz te priče 200,220 i 250 evra po lancu za arendu.Radim svoju zemlju malo nahvatam usluga meni dosta
 
Ode se baš lepo, netanjirano kukuruzište lemken pravi posao
a0ab58d023c2fe5d07b60efb438cecb0.jpg


Sent from my DUA-L22 using Tapatalk
 
Ovaj Lemken sa kojim orem ima istu tu visinu i razmak ali zbog onog non stop sistema zna da guši toliko da poludiš.Mora biti idealno sitna masa inače nema oranja sa pretplužnjacima.Bez pretplužnjaka ide u svim uslovima ali mora biti otvoren na 20 coli jer je tesan pa ako je tvrdo i teško traktor zapeva.
 
Ovaj Lemken sa kojim orem ima istu tu visinu i razmak ali zbog onog non stop sistema zna da guši toliko da poludiš.Mora biti idealno sitna masa inače nema oranja sa pretplužnjacima.Bez pretplužnjaka ide u svim uslovima ali mora biti otvoren na 20 coli jer je tesan pa ako je tvrdo i teško traktor zapeva.

Kako bre ima razmak izmedju brazda 90cm ??
 
Nazad
Vrh