Oranje

Па можеш ти сад ту нешто урадити и променити, не можеш као и многе друге ствари у животу ... буди срећан и захвалан што си урадио и тако, јер увек може и горе :osmeh:
 
Ono sto se vidi na snimku je idealno za oranje, tako kod nas se ore samo u najboljim uslovima, a to je retkost.
Kao ove godine nikad nije bila suvija zemlja, od mikrotalasnih do televizora a izmedju, svega i svacega od repertoara bele tehnike😀
Sve ce to mraz usitniti.
 
Galicije zar ti ne reče, još pre dosta vremena, da je gotovo za ovu godinu i da je ostalo još pranje mašina?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Јесам, био опрао и трактор и плуг и упаркирао их...и онда дође кум и каже треба ми помоћ, а пре тога пријатељ да му пооремо оних 25кј, знаш из приче..е то сам завршио у петак, а јуче притекао у помоћ куму...шта је требало да кажем, извини опрао сам и трактор и плуг, нећу да их прљам више или том пријатељу....јес како да не...
 
Jbg kad smo nase poradili, daske ofarbali poceo da me zeza kao zao mu sto nema vise...i sad se ukazla prilika, reko cale zelju da ti ispunim. :ppozdrav:
 
Jaka magla, izgubice mi se cale uz put. Aj sto cu biti siroce, nego cu i bez traktoriste ostati. ;)
Nadam se da ce izdrzati on i komsija sa 2X MTZ820 na tabli od 3 jutra za ceo dan.
 
Sad nešto razmišljam,za tridesetak godina koliko orem sam 3 ili 4 puta plugom izoravao zemlju u obliku malih ciglica,kao kutija od šibica.Najveća blatuština po kojoj sam orao je bila u februaru 2011 ali tu jesen kad sam ponovo orao znam da nije bilo tih ciglica.Jel imao neko slična iskustva i koja vam je teorija?
 
Upravo se vratio sa oranja. Retko kad se tako lako orala džomba. Rus je trošio oko 12,5l. Još 6 jutara i aus.
 
Sad nešto razmišljam,za tridesetak godina koliko orem sam 3 ili 4 puta plugom izoravao zemlju u obliku malih ciglica,kao kutija od šibica.Najveća blatuština po kojoj sam orao je bila u februaru 2011 ali tu jesen kad sam ponovo orao znam da nije bilo tih ciglica.Jel imao neko slična iskustva i koja vam je teorija?
Proletos si prvi put isao po vlaznom spremacem?
 
Nazad
Vrh