Oranje

Ja sam prosle nedelje 2xtarupiro red i 2x tanjiraca i opet muka bila.to je fantast bio i radjeno leksikonom 6m kosa,a na apolu su bili redici koje bi mogao zaorati bilo koji plug
 
C:N ratio kod sojine slame je vecinom manji tj ima vise N nego kod psenicne slame,time se i brze razlazu zetveni ostatci.Naravno da to varira ,zavisi od hibrida,sorte,kad se vrsi,nekad cak i psenicna slama ima bolji odnos C:N ,ali ipak je to vecinom na strani sojine slame.Ja moju Savu kad sam vrsio bilo je zelenih lisca i pomalo stabljike su imale zelenkaste delove,ne sve,ali vecina.Nzm jel pocinjala sa retrovegetacijom ili ne,nisam je obilazio redovno bas,mislim da nije,prerano je bilo za to.Sve u svemu tu je odnos C:N bio jos manji.
Inace kad je dobra masa sojine slame,citao sam negde da odneti sa njive tu kolicine slame je jednako +- 15-25kg K i jos nesto vise N.Sto nije malo,izuzevsi P,kojeg ima manje ,to mu dodje oko 150kg 3x16 po hektaru neki prosek.
 
Nije svaki traktor isti, zavisi od raspona izmedju tockova...najbolje ti je uzeti metar dok je u brazdi i premeriti od tocka do spica raonika da ima isto kao i druga brazda(od plaza prve do spica druge brazde) sto je u tvom slucaju po 35cm..i gledaj da ti je plug ravan i horizontalno i vertikalno i nema greske, i po pravilu toplink bi trebao ici po sredini traktora, da ne ide ni levo ni desno
Napisao si dve kontradiktorne činjenice,kako može topling uvek biti na sredini ako se zahvat pluga ne poklapa sa širinom točkova traktora
 
Još se ne da stari deda (mislim na traktor ne na mene)
b09c27319da2fe778822629dc0a96d23.jpg
fbb27637fd160c82bf1d147c14ac9f04.jpg


Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 
1.jpg
banstol1.jpg
banstol2.jpg
banstol3.jpg
zemlja1.jpg
banstol4.jpg
1.jpg
IMG-20191028-130538927-1.jpg
Не убацујем слике често немам живаца ево нека киша балави па мало разоноде модератори ако је млого ви бришите....Има сојишта има кукурзовиништа,угари дубина је 25-27 брзина од 6,5-8км/х потрошња 10-12л то могу да гарантујем!Ова њива слика2,3,4,6 је мало зајебана у клин у шпиц има и брега а земље у њој од оне жуте, иловаче,до сланинаре из чије пласатице вода излази.....
 
Pisano je ranije da bi razmak izmedju zadnjih guma trebao biti 3x zahvat brazde + 10-15 ta mera je u cm i vazi za sve pugove bili 2 3 ili vise brazdi... meni za leoparda 3x35 izadje 115-120 cm i savrseno dobro deluje na oranje.
 
Nazad
Vrh