Oranje

Данас ишао у испомоћ кумашину....јебала га њива 240м дуж....а широка 380...уместо да су почели да ору попреко, они започели пре киша у правцу редова, како је сејана соја...ал добро урадих је данаске са променама годишњх доба од кишице и ладноће до сунца и финих 14 степени, па опет предвече кишааа....

Пар селфуа од мене....
IMG-20191207-133711169.jpg
IMG-20191207-133901753.jpg

искривих врат да се види риђан у позадини:LOL:
 
Ma sve jasno, ali kod 539 je razmak 104cm( bar meni), a plug 755 je 10" ili 2x25. Pa ako uzmemo 3x25=75cm + 10-15cm=85-90cm... Bas i ne uklapa a? Razlika od 15 cm mora negde da se pokaze, ili u kosoj vuci ili u siroj prvoj brazdi... Mada Polkic lepo ore. Da je 756 druga prica.
Pisano je ranije da bi razmak izmedju zadnjih guma trebao biti 3x zahvat brazde + 10-15 ta mera je u cm i vazi za sve pugove bili 2 3 ili vise brazdi... meni za leoparda 3x35 izadje 115-120 cm i savrseno dobro deluje na oranje.
 
Poslednja izmena:
Pisano je ranije da bi razmak izmedju zadnjih guma trebao biti 3x zahvat brazde + 10-15 ta mera je u cm i vazi za sve pugove bili 2 3 ili vise brazdi... meni za leoparda 3x35 izadje 115-120 cm i savrseno dobro deluje na oranje.
Ako je neko voljan da objasni kako ovo može da bude tačno i za plug od 2 i 3 brazde. Pre bih rekao da ima veze ukupan zahvat pluga a ne pojedinačna brazda. Na primer za 4 i 4 brazde: 3x40 i 4x30 imaju isti zahvat ali računica nije ista.
 
Данас ишао у испомоћ кумашину....јебала га њива 240м дуж....а широка 380...уместо да су почели да ору попреко, они започели пре киша у правцу редова, како је сејана соја...ал добро урадих је данаске са променама годишњх доба од кишице и ладноће до сунца и финих 14 степени, па опет предвече кишааа....

Пар селфуа од мене....
IMG-20191207-133711169.jpg
IMG-20191207-133901753.jpg

искривих врат да се види риђан у позадини:LOL:
Face reveal. Nismo uspeli da te nagovorimo da dodjes na druzenje forumasa al ima prilike sledeci put
 
Ako je neko voljan da objasni kako ovo može da bude tačno i za plug od 2 i 3 brazde. Pre bih rekao da ima veze ukupan zahvat pluga a ne pojedinačna brazda. Na primer za 4 i 4 brazde: 3x40 i 4x30 imaju isti zahvat ali računica nije ista.
Ne gleda se ukupan zahvat. Koliki bi onda bio razmak izmedju tockova kod 5 brazdi? Formula je 3 x zahvat brazde + 15 i racuna se najvise da se lakse dobije pravilan zahvat prve brazde. Mada noviji plugovi imaju stelovanje i te prve brazde na spinglu ili neki drugi nacin pa se ovo sve manje gleda...
 
Pisano je ranije da bi razmak izmedju zadnjih guma trebao biti 3x zahvat brazde + 10-15 ta mera je u cm i vazi za sve pugove bili 2 3 ili vise brazdi... meni za leoparda 3x35 izadje 115-120 cm i savrseno dobro deluje na oranje.
Da li to znaci da treba da bude veci razmak medju tockovima ako je plug 2x35 nego ako je 3x30? Negde postoji neka caka ali je ne vidim.
 
Plug sam podesio tako da je u svim osama bio ravan kako treba, bocni lanci na polugama su bili labavi oba, obe poluge su bile na istom rastojanju od guma.
Ali sam i dalje imao blagu kosu vucu u orano, bilo je dovoljno da stavim ruku na volan i isao bi pravo.
A sto se tice zahvata danas sam par puta obracao paznju i plug je zahvatao od jedne vrste do druge, sto dodje oko 70 cm i nije mi bilo jasno kako je mogao toliko da zahvati ovaj plug?
Samo da napomenem da su obe brazde zahvatale isto sto se vidi na snimku i da plug nije prepravljan.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Зашто шта му фали?
Није се расуло како би требало за овај тип земље...то је 6та класа, а санте се изваљивале на појединим местима..јбг нисам их сликао, моја грешка...да си видео њих, било би ти јасно зашто то орање не ваља за мене....на пролеће ко буде равнао њиву има пломбе из зуба да му искоче на појединим местима.....
 
Nazad
Vrh