Oranje

Probacu sutra bez diranja,pa kako bude.
 
Sve može
Burazer zaorao otkos slame od pšenice, kad se slegla masa. Raširio plug na maksimalan zahvat i polako. Ali sve zavisi i koliki je otkos, tj sa kojom širinom hedera je radio kombajn. Za soju ne znam
 
Sojinu slamu zaoravam ali prvo potanjiram, drugacije nemoze ili jako tesko a zitnu slamu zaorem bez diranja. Heder 3m a plug leopard.
 
Moze da ide na 30,35 i 40.tezak je 1260kg sa klirensom od 80cm

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@bojcetic Upravo tako kad sam razbacivao slamu onim trokrakim razbacivacem sto se vrti ,pola otkosa maltene samo prebaci na stranu,prevrne ili kako da kazem,uglavnom mnogo zamrseno ,psenicna slama se ne moze porediti sa njom,ona se razbaca lepo.
 
Ja ipak mislim da je najbolje imati dobru secku iza kombajna koja fino usitni masu pa onda i nece trebati plug od vise hiljada evra nego moze i najeftiniji da zaore bez gusenja. Jedino ako se odradi gruberom bilo bi pozeljno jedno tanjiranje pre, kako prilikom zatvaranja brazde ne bi drljacu gusila slama. Setvospremacu ne bi predstavila problem.
 
Zaorana je danas i slama i kukurzovina.Malo je ostalo ostataka od gore ali nije strasno,bilo je nekad i čupavije.Malo sporije da stigne sve da prodje izmedju glava i ide to.
da1ced4459f6c4ce23bc3be2aa6c6278.jpg
 
Nazad
Vrh