Oranje

Ratatatui na bregu ovo sto sam radio ,laka zemlja oko 12 litar po jutru mozda i nesto ispod kada idem kao na snimku,moze on i 10.5 km/h ali zato i skace potrosnja. Rit je ove godine isao oko 15 litara po jutru al zahvat pluga fiksni 160 cm,mnogo a ne moze da se smanji
 
Juče gledam kod mene neki su orali. Jeste nakislo ali i proklizava. Bio mraz pa otpustilo. Ja čekam da padne ova kiša koju najavljuju danas i onda ću da probam od petka kako ide. Bar kod mene je takva situacija da posle i dobre kiše nakon 2-3 dana mogu komotno da uđem i radim. A biće lakše kad ova vlaga sidje još više ka dole.
Petarkrsmanović meni nije ništa teško. A kad bih imao kao mnogi ovde velike traktore i dobre plugove sigurno se nih žalio i da radim toliko kao što ti kažeš. 10-15 dana. A ipak je veća muka meni u 539 i običnom dvobraznom ravnjaku nego vama sa tim grdosijama. Pa ne ide baš kako treba ali se opet nekako uradi. Tako da msl da više ne treba da se raspravlja na ovu temu. Svako će da radi po svojim potrebama i kako misli da treba.
 
Konačno je iole nakislo...

Sremac84;
Evo kako itać ore :) Plug je IMT 755.20 VK

HaVhMiM.jpg

ae4HVlK.jpg

jyqFClb.jpg
 
Ratatatui na bregu ovo sto sam radio ,laka zemlja oko 12 litar po jutru mozda i nesto ispod kada idem kao na snimku,moze on i 10.5 km/h ali zato i skace potrosnja. Rit je ove godine isao oko 15 litara po jutru al zahvat pluga fiksni 160 cm,mnogo a ne moze da se smanji
То је одлична потрошња
 
Vidi jedne godine sam podrivao sa njim ,teski rit ,podrivac cu slikati da vidite ,ima 3 radna tela sa kuglama dole,isao sam na 80 cm,brzina 4.5 km/h ,potrosnja oko 20 l po jutru,i posle kazu puno 7000 din po jutru za podrivanje,uradim svoje otkacim i cao ,za te pare necu da kidam traktor
 
Matiću ta parcela je već uradjena i posejana pšenica. A uradio sam kako sam mogao. Pored nje je druga pa neće biti problema ni sa njom. nešto ću već smisliti. Mislim da je dobro nakislo. A i više će od današnje kiše. Biće sve to dobro. Ne brinem ja.
 
Ja moje završio...
Mogu reći da sam se proporodio sa kupovinom onog "malog Leoparda" sa točkom, i ručkom za štelovanje, a jednobraznog...
Manji zahvat od starog mi Olt-a i izuzetno lagano se vuče, Vladimirec ga vuče 3. bez problema, ali je prebrzo i hoće da guši, jer strnjika nije paljena, a slama nije sečkana, niti je odneta, samo sam je razbacio 'vamo-tamo, izneo stajnjak, i tako orao...
Potrošnja, 14 litara na 0.62 Ha...
Prvi put sam orao po mraku, jer radim, pa kada dođem s posla, onda sam išao, samo sam početak i završnicu, razor na sredini, orao u sumrak, uspeo sam da pobegnem ranije s posla, pa makar započnem i završim po videlu...
Prezadovoljan....

 
MIRBAN nije problem orati 10-15 dana u boljem traktoru "grdosiji" , tu je najveci problem sto je kod nas vreme ekstremno. Ili ekstremno suvo ili vlazno. Prosle godine sam poceo sa oranjem 30.11 a zavrsio 5.2. i to nije neka velika povrsina bila 25ha.
Te kise, pa snegovi taman se prosusi ili bude mraz poores nesto ono opet sneg ili kisa. A bilo je i praznika itd. Sreca u nesreci sto imam dosta zemlje blizu reke pa je to laka zemlja kojoj maltene i ne treba da izmrzne da se spremi ekstra, pa sam to ostavio za kraj. Inace bi bilo povuci potegni. Tako da nije sve ni tako idealno i sa grdosijama kao sto ti mislis.
Ja prvi nisam za silovanje masina i sebe ali kad se mora mora. Sto neko rece ranije lakse je menjati srafove nego cistiti pola traktora i plug od blata.
 
Imaju dva moja drugara u kruscici kupili nove, ne zale se. Video sam ih, dobro uradjeni.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh