Oranje

Ja pretposlednji dan oranja španer od poluge. I sad drži ti njih raspuštene! Treba to to zateći, čuvaš španer i ne beži plug u zabrazd! :haha:
 
To kod rusa kontrolišeš po potrebi, ili onaj šraf dotegneš.
Inace prošle godine i mi zamalo da zaoremo jedno crtalo. Teško suvo i šrafovi pucaju. Kasnije zet je isto tako zaorao crtalo, bez nalaska.
 
Lani kupim plug, i krenem u prvo oranje s njim. Izorao sam oko jednog jutra, i tad zaorem crtalo, jbg, bili su loši ležajevi. Odmah sam primijetio da nešto ne štima, stanem i krenem ga tražiti, nije moglo biti zaorano dalje od desetak metara iza mene. Sat vremena sam ga tražio, vratio se kući po alat za kopanje, i ništa. Našla ga je rotodrljača drugi dan, skočila je metar u zrak, sreća da se ništa nije polomilo.
 
Пре две јесени, у последњем проходу плугом, на складу са комшијом, приметим да ми плуг нешто лоше оре, тј. трећа глава, ал' реко', 'оће то понекад кад изоравам склад. Дођем до леније, подигнем плуг, а на трећој глави нема раоника (!!!). Ај' 'беш му матер - био је при крају и имао сам резервни, ал' најгоре је што бих га по Марфијевом закону, на пролеће нашао точком. Пречепркао сам тај проход од леније до леније и тек на самом крају њиве (или почетку) нашао тај раоник како штрчи из орања. О, што сам био срећан! К'о бебу у наручју сам га однео до трактора.

Резултати аутопсије показали су да су се два шрафа попустили, а трећи, због искошавања раоника, се просто сломио. Стари вијци за раоник ми нису ваљали, а нови нису били брзо доступни, па сам последњи дан орања завршио са тим трећим раоником фиксираним обичним "хекс" вијцима из гвожђаре са све И федер платнама И самосигуравајућим матицама. Не'ш мајци поново да спаднеш! :)
 
Ja sam izgubio u oranju deo sto drzi donji vucnik na mtz 820.Najgore sto mi se pola noci vukao vucnik po zemlji.Tek kad sam kre uo kuci video sam da mi traktor ostavlja crtu po putu😀.Nasao ga civek sa detektorom
 
To je najgori scenario.Nabola se guma na plugu na parčence sajle za šlepanje i ajde radi dalje.Prednja guma na traktoru na trnjinu, potkovice i ekseri posebna priča.
 
Pre dve godine mi je spalo crtalo sa 757 pluga. Nadao sam se da će ga spremač naći, medjutim ništa. Sledeći put kad sam orao, reko izoravam ga sigurno. Kad opet ništa. Konačno proletos u spremanju zakači ga spremač. Mogu vam reći da nije mnogo propalo za dve godine stajanja u zemlji. :ROFLMAO:
 
Zaoravanje otkosa
2198838a7df1fa58a2e764a5927bb00f.jpg


Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 
те трњине јесу зајебане....ја сам тањирањем обале ди су оне поред једног канала исто то говно расејао на по њиве буквално за ових 5 година колко ту њиву млатимо тањирачом, тачније обали...јебла матер своју ниче ко луда...а што се тиче бушења гуме на њу, оће то без већих проблема 577 док је био ганц нов, прве године је попио трн у предњи точак...после тога обавезно бар једном годишње или он или 578 су добијали исти третман на тој њиви...
 
Nazad
Vrh