Oranje

Odg: Oranje....

mityoo je napisao(la):
Kod teske i masne zemlje ja uglavnom nisam imao problema sa proklizavanjem a kako je ursus dosta tezak napred nepropinje se nego hoce da umre od muke ako mu je tesko!
Takav ti je ursus, oce da umre ali ide, jako dobar orac. Kada ursus od 90ks nemoze da ore onda to vreme stvarno nije za oranje. Imao sam 904 i najbolji je bio u oranju, iso ko tenk. Plus ako ima vogela tri brezde za sobom to je stvarno dobar poso.
Pre nekih 7,8 godina kod mene u selu desila se revolucija u pogledu oranja, ljudi su masovno poceli da kupuju vogelove plugove uglavnom za ruseve i svako je bio prezadovoljan.
 
Odg: Oranje....

Po fabrickoj specifikaciji 82ks a sa turbom do 105ks
 
Odg: Oranje....

kaže ovako 902/904god proiz 1981-83 motor Z-8401 4cil 4562m3 snaga75ks /2200
902/904 ------- 1983-85-------------------------------- 82 ks/2200
902-904TURBO------ 1983-85--------------4cil T ----------- 100ks/2200
 
Odg: Oranje....

To za godista nisam znao! A koje godine je Kristal prerastao u Ursusa?
 
Odg: Oranje....

Jeste Nego su Zetor Crystal i Ursus 9xx jako slicni a buduci da sam kristale vidjao starije zato sam pitao jer ja mislim da je Ursus naslednik kristala!
Molim admina da premesti ovaj deo diskusije o Ursusu na odgovarajuce mesto posto vec postoji tema o njima!
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=90zF2Yf_rnA [/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b-0wMfZ-xFY[/youtube]

:cao:

Edit by Čugi:dodati YT tagovi
 
Odg: Oranje....

znam prijatelju,ali ne pricam o tome kakva ce biti nego kolika je konjaza po raoniku potrebna i koliko litara po jutru :D
 
Odg: Oranje....

Kako kaže case ih to se do proleća razmrzne i dosta je drljača 2x ili drljača i setvospremač , naravno pod uslovom da je suvo kad se ore .
Bez 17-23 (25)L nije oranje !
 
Odg: Oranje....

Oranje podrazumevam 30cm + . Inače to je lucerište . Ko kod nas nauči naštelovati plug taj može ići bilo gde .
 
Odg: Oranje....

ja imam jos 20kj i nije mi problem koliko cu potrositi nafte nego kad ce se razvedriti da se moze uci u njivu.
 
Odg: Oranje....

case ih je napisao(la):
ja imam jos 20kj i nije mi problem koliko cu potrositi nafte nego kad ce se razvedriti da se moze uci u njivu.

I ja imam još malo, pa i mene to muči.
 
Odg: Oranje....

Ja žurim da uradi (poorem ) dok je suvo jer kod nas kad je mokro oranje je nedaj Bože , a na proleće psuješ budalu koja je to uzorala ! A ako je suvo onda nema problema .
 
Odg: Oranje....

Isti slučaj kao u donjem Sremu.
Tamo malo ljudi ima kamenje u bubrezima, jer kada na proleće spremaju zemlju - svi kamenčići izađu. :haha:
 
Nazad
Vrh