Oranje

Odg: Oranje....

Kad se navikneš i nemaš drugo i nije neki problem . Ja i onda volim zemlju ! :cao:
 
Odg: Oranje....

Ma druže, tamo nema ko da radi zemlju, jer nema teške mehanizacije a i teraju svinje u atar, pa šta zahvate...
Ima slučajeva da su svinje "sravnile" velike table kukuruza. Zato i tamo najviše seju detelinu.
 
Odg: Oranje....

Nije tu do meh. ako uradiš na vreme nema problema .I kod nas jako dobro ide lucerka (detelina) voli tvrdu zemlju traje i preko 10god, dok u Bačkoj jedva 5 . Lucerka je čini mi se najprofitabilnija kultura 220din/bali x 450bala/kj =99000din
- 30000din (troškovi - seme , oranje , košenje , presovanje , transport ...i to sve da
mi neko uradi)

66000din /90 = 733€/kj
 
Odg: Oranje....

@ Kiki
Kad si to orao, nemoj samo da kazes da je moglo orati prosle nedelje!
 
Odg: Oranje....

~Kiki~ je napisao(la):
Nije tu do meh. ako uradiš na vreme nema problema .I kod nas jako dobro ide lucerka (detelina) voli tvrdu zemlju traje i preko 10god, dok u Bačkoj jedva 5 . Lucerka je čini mi se najprofitabilnija kultura 220din/bali x 450bala/kj =99000din
- 30000din (troškovi - seme , oranje , košenje , presovanje , transport ...i to sve da
mi neko uradi)

66000din /90 = 733€/kj

Sa tom računicom se potpuno slažem. :D

Problem je samo što to i nije baš tako lako prodati.
 
Odg: Oranje....

~Kiki~ je napisao(la):
Lucerka je čini mi se najprofitabilnija kultura 220din/bali x 450bala/kj =99000din
- 30000din (troškovi - seme , oranje , košenje , presovanje , transport ...i to sve da
mi neko uradi)

66000din /90 = 733€/kj
slazem se,ali trenutno jako tesko ide,evo mozemo da se dogovorimo za dil.ako ti dobijas tu cenu,ja ti prodam bale za 140,resto je tvoje.
jel moze? :cao:
 
Odg: Oranje....

Nort .čiji god da je bar lepo izgleda.Prava slika
Hurli pa to je prava MF zver.Koja je dubina oranja na snimku i koliko to km/h ideš?
 
Odg: Oranje....

Da probam da stavim i ja neki snimak :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7upQr0muezg[/youtube]

Edit by Čugi:dodati YT tagovi
 
Odg: Oranje....

Da ti se vidi u postu video, ti si stavio samo link, ako ti nije jasno javi se na pp.
 
Odg: Oranje....

@ case ih

Sa čim si snimio ovaj klip? Ja imam običan digitalni fotoaparat kod koga ne može da se menja fokus u toku snimanja videa i ako budem kupovao drugi aparat ovo mora da ima pod obavezno!
 
Nazad
Vrh