Oranje

Odg: Oranje....

Funkcija tog točka je plaz ,tj. ima ulogu koju imaju plaz i peta samo što je ovde klizanje pretvoren u kotrljanje i samim tim je manji otpor (zove se kosi točak brazdaš).
A plaz ima ulogu da primi bočne sile od pluga i prebaci ga na zid brazde (zato je točak malo zakošen) . Ovde čini mi se ima i ulogu ledinaša. :cao:
 
Odg: Oranje....

Tocak ledinas se krece po ledini tj. po nepooranom zemljistu.Pomocu njega se podesava dubina rada,a i koristi se na plugovima koji su u agregatu sa traktorima koji imaju plivajuci hidraulik.
 
Odg: Oranje....

@Kiki, hvala na pojašnjenju. Ovo nisam znao.

Eto i ovo je prilika da kažem kolika je korist od ovog foruma za sve nas.

@Mladene može li još neka slika tog pluga, tj. tog točka na njemu...
 
Odg: Oranje....

kiki vam je lepo objasnio taj tocak ima ulogu plaza a nesluzi za podesavanje dubine :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Mladene pogresno si protumacio,rekao sam da tocak koji se krece po ledini ima i zadatak dubine rada.
 
Odg: Oranje....

To "ledinas" nisam dosad cuo posto mi kazemo samo tocak te sam stoga trazio objasnjenje! Ja se vise koristim madjarskim jezikom kad raspravljam o ovim temama te mi je terminologija malo siromasna pojmovima koji se redje koriste. Zahvaljujem na predavanju iz lingvistike! :osmeh:
 
Odg: Oranje....

Nisi rekao koji je to plug jel to Leopard ? :sta:
A ledinaš je kako su kazali za podešavanje dubine rada pluga .
 
Odg: Oranje....

Lici na leoparda ali toranj nije leopardov ili je nesto prepravljano
 
Odg: Oranje....

Prepravljano ili je i original moguće da ima više vrsta . Jer i točak je original , a sreće se retko .
 
Odg: Oranje....

Ma ja ga molim već par puta . Vidiš i sam da nas tera da pogađamo ! :cao:
 
Odg: Oranje....

Ajde Mladene budi drug pa nam skrati muke oko pogađanja...

I postavi još koju slikicu pluga.
 
Odg: Oranje....

Da Mladene skrati prijateljima muke , umrećemo u neznanju . :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

oooooo gospode jedino sto znam daje plug austrijski i daje star ko biblija na njemu nema nikake oznake ugravirane a na kartici se nista ne vidi pa vam ne mogu nista reci .
i mene zivog interesuje koji je jer lemesi su mi prikraju pa bih i trebo mjenjat a neznam za koji plug da trazim :sta:
ako ko prepzna koji je nek mi napise da i ja znam :haha:



 
Odg: Oranje....

Mene najvise podseca na ferguson plug ali nisam siguran!
 
Nazad
Vrh