Oranje

Odg: Oranje....

Da, ustvari sam i mislio na gorušicu, ali ovde gde ja živim se upotrebljava neka vrsta srpsko-slovačko narečja. Slovaci gorušicu zovu repica...
 
Odg: Oranje....

danas sam oro jednu svoju parcelu koja je naj teza za obradu lakse bi oro asvalt nego nju evo i jedan vide gdje se rujo propinje tolko je teska da ni hidroulik nemoze izvadit plug iz zemlje vec traktor se propne to ni jedan IMTov plug nebi izdrzo

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=pdM6nTXHfao[/youtube]

da to je korov gorusica koja je bila visoka oko 50cm kada sam oro al ju je plug zaoro koda nikad nije ni bila
 
Odg: Oranje....

E što se IMT-ovog pluga tiče kod nas u banatu je sva zemlja takva i ne retko se dešava da su prednji točkovi u vazduhu . :nono:
Orem sa IMT-FOP 610.07 (ili 757.20) i nisam imao problema sa nekim krivljenjem ili pucanjem rama (plug je oko 20godina). :cao:
 
Odg: Oranje....

e zato sto je star 20 godina zato je i izdrzljiv a ja sam jedan satro (izlomio) IMT 756trobrazni kojeg sam kupio prije 8godina
 
Odg: Oranje....

~Kiki~ je napisao(la):
E što se IMT-ovog pluga tiče kod nas u banatu je sva zemlja takva i ne retko se dešava da su prednji točkovi u vazduhu . :nono:
Orem sa IMT-FOP 610.07 (ili 757.20) i nisam imao problema sa nekim krivljenjem ili pucanjem rama (plug je oko 20godina). :cao:

Jedne zime sam orao repište sa Zetorom 4340 i plugom OLT 2x12" (rama-greda pluga od 14 coli), zemlja je bila dobrano ugažena i smrznuta. Orao sam drugom brzom sa uključenom prednjom vučom i blokadom i prednji lijevi točak mi je bio više u zraku nego na zemlji, to su bile muke žive. A iste zime na istoj njivi orao sam sa IMT-560 i IMT 2x10" i 560 dere ko nenormalan 1. brzom pod blokadom, a plug je sve izdržao.
 
Odg: Oranje....

A da nisi ti nasao neku gvozdjuriju zakopanu pa ti se traktor tako vezao :haha: :haha: Ko magarac kad se zainati :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: Salu na stranu to sam vidjao da se desavalo rujama ali ja sa Ursusom nisam jos tako prosao! :sta:
 
Odg: Oranje....

Ursuz je težak i napred , kraći motor (tj. duža kabina) , a možda ima i tegove . Prednji most je masivniji (ravan most),pa i teži . :cao:
 
Odg: Oranje....

Meni se to nikad nije desavalo sa Torpedom :nono:. Ali da se ukopa i da stane u mestu to jeste.
 
Odg: Oranje....

Prva bitna razlika je tezina traktora sa tegovima 5000 kg kao i vece optercenje na prednjoj osovini (cak i rezervoar mu je napred pod haubom) a teze se ukopa zbog sirih pneumatika: 12,4x24 napred i 18.9x34 nazad te teze proslajfaju tockovi!
 
Odg: Oranje....

Case ih hoces reci tezi,pa se zato ne dize napred? Zar to nebi bilo logicnije? :sta:
 
Odg: Oranje....

pa zato sto se tezi traktor ukopa pa onda pocne dizati,a jaksi proklizava i dize se
to je po meni logicno,a nikad nisam video da se dize u oranju
 
Odg: Oranje....

boki je napisao(la):
Case ih hoces reci tezi,pa se zato ne dize napred? Zar to nebi bilo logicnije? :sta:
Ne, dobro sam rekao! Ako je traktor pozadi tezi onda ima vise "gripa" pa tockovi bi da idu napred a plug ga drzi nazad i onda se propne. Kad je traktor nazad laksi onda nema dosta gripa i jednostavno proslajfa i ukopa se.
 
Odg: Oranje....

Ursus53141.jpg

Ursus53142.jpg
 
Odg: Oranje....

Ok! Rekao sam meni se to jos nije desavalo,a orao sam stvarno po svakakvim slovima ali uvek istu klasu zemljista a verujem da i to igra veliku ulogu!!
 
Odg: Oranje....

to je tolko teska i masna zemlja da to nije zapovjerovat :zli:to uvjek najebem dok uzorem
 
Odg: Oranje....

Kod teske i masne zemlje ja uglavnom nisam imao problema sa proklizavanjem a kako je ursus dosta tezak napred nepropinje se nego hoce da umre od muke ako mu je tesko!
 
Nazad
Vrh