Oranje

Odg: Oranje....

Kamera Sony Handycam 20x optical zoom
 
Odg: Oranje....

Case ih oranje je odlično, a zemlja je još bolja. Svaka čast za izlaženje iz brazde, okretanje i ponovni ulazak u brazdu. To je posao bez gubljenja vremena i stajanja i okretanja iz više puta.
 
Odg: Oranje....

Evo našao slike, pa da i ja pokažem s kakvom gvožđurijom radimo samo za svoje potrebe sijemo, tako da....
102308155033.jpg

102408161724.jpg

102808134945.jpg

102808135003.jpg


mališa s druge slike je samo bio pomoć na ćoškovima, jer kod nas nema parcele s 4 kuta, nego 3, 5 ili više što je muka za radit a otac uživa na njemu pa.... Kaže čovjek kad sjedne na njega da se odmori, što mu baš i nevjerujem ali...
 
Odg: Oranje....

Eh, tako ti je stanje u mom kraju, ljudi neće da rade i nedaju zemlju u zakup, a nedaj bože da ju sučajno i pognojiš (prije toga očistiš) nagodinu ju neradiš sigurno... Jadno kakvih ljudi ima... Svi bi nešto mukte, preko noći... Užas.. A još ako hoćeš riješti papirnato pa da imaš i poticaj onda misle kako mogu uzet i novac za arendu i poticaj... Užas... A parcele većinom oko jutra ili manje i sve nekakve izdrkotine ćoškaste kad dođeš orat neznaš odakle bi počeo, brda neću ni spominjat..
 
Odg: Oranje....

evo kako ja orem :D (mislim ja snimam a traktor ore)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BVgFxvFrtaI[/youtube]

Edit by Čugi:dodati YT tagovi
 
Odg: Oranje....

Primećuje se da dosta ljudi pravi ovakve snimke, a noga samo jednom sklizne sa stepenika....
 
Odg: Oranje....

ja sam tu foru video na you tube i resio sam da i ja tako nesto probam i evo uspelo mi je! :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

petarHR je napisao(la):
Eh, tako ti je stanje u mom kraju, ljudi neće da rade i nedaju zemlju u zakup, a nedaj bože da ju sučajno i pognojiš (prije toga očistiš) nagodinu ju neradiš sigurno... Jadno kakvih ljudi ima... Svi bi nešto mukte, preko noći... Užas.. A još ako hoćeš riješti papirnato pa da imaš i poticaj onda misle kako mogu uzet i novac za arendu i poticaj... Užas... A parcele većinom oko jutra ili manje i sve nekakve izdrkotine ćoškaste kad dođeš orat neznaš odakle bi počeo, brda neću ni spominjat..

A ja mislio da su samo ovde ljudi takvi...
 
Odg: Oranje....

Treba se čuvat, nezgode se dešavaju svakakve a život je samo jedan. Dakle, što duže živiš, više možeš poorat :cao:
 
Odg: Oranje....

pitanje za case ih da li mozes da mi kazes koji je to plug sto si snimio vidim da je to lemken obrtac ali koji i gde si uzeo i posto jer i ja imam opal 110 sa 3 glave
 
Odg: Oranje....

to je isto jako dobar plug moj prijatelj ga je kupio sa resetkastim daskama pre mene ali neznam koju oznaku ima
 
Nazad
Vrh