Oranje

Mi danas probali kukuriziste, toliko mase ima da ne mozes 10 metara da predjes da ne zagusi, Napatili se dva kruga i odustali. Ima li neko predlog sta da uradimo? Ovako se ne moze orati..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

Kod nas je ovo radio covek sa nekim malim dvobrazdnim plugom i Ursusom. Zaoravao je kukuruzovinu bez ikakvih problema. Na dvobrazdnom plugu je imao "jedno sunce"

Nije skupo, ako ne uspe ne gubis puno. Probaj:

 
Kod nas neki dan na predavanju bili zapališ kuruzovinu ako neko vidi ili oni kad slikaju ode poticaj...
Paljenje je zlo dobar prohod tanjuračom čuda radi
 
Kolega Cici zanimljivo unapredjenje pluga, prvi pit to vidim. Probacemo sa tanjiranjem da sad ne budzimo za ovu parcelu samo. Svakako je za sledecu sezonu u planu zamena pluga za nesto malo veceg klirensa i razmaka izmedju glava.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Kod nas je ovo radio covek sa nekim malim dvobrazdnim plugom i Ursusom. Zaoravao je kukuruzovinu bez ikakvih problema. Na dvobrazdnom plugu je imao "jedno sunce"

Nije skupo, ako ne uspe ne gubis puno. Probaj:

Dobri pretpluznjaci i samo gas, a to sa suncem je sviranje k....jos pogotovo sa trobraznim, natrpa sve u jednu brazdu i kad ce to istruliti?
 
Ovo sa snimka je teško govnanje,bolje da je zakačio dve brazde 757 dobra crtala ili još bolje varijanta sa pretpluznjacima em bi brze išao i mogao bi i dublje ići da bolje zatrpa žetvene ostatke
 
Bude to sve u redu.Zaoravao sam isto tako na mišiće i muke mučio pa sledeće godine opet tokom oranja iste parcele plug je izorao ne razloženu masu samo tamo gde je kombajn zastao tokom rada i napravio veliku gomilu.Zemlja i vreme su čudo.
 
Kada se rano uzore i kada bude puno padavina u sledecoj vegetaciji istruli sve. Samo 2012 u jesen kada sam orao onda je bilo izoravanja mase iz 2011 i nikada vise u toj meri. Mnogo znaci adapter kukuruzni kad isecka kao silaza ili zmajev kad ostaju stapovi.
 
sremac 84, обавезно на крају њиве изорати 3-4 бразде попречно да те пробуди после таквог допинга. Тако је радио мој покојни отац. Да неби било упадања у канал, језеро, шумски појас или преорати пругу што је један успео са гусеничаром.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pale prve brazde, za sad mogu da orem samo laku zemlju blizu reke. Ovo ostalo probao i ne ide. Kukuruzista guse katastrofa definitivno moram da menjam plug za neki sa sto vecim klirensom i razmakom izmedju glava, videcu samo da li za ovu sezonu oranja ili za sledecu.
da5f126324f84293f81a2dc614703168.jpg
89f2710d47fb94136dd628e8c3e7278f.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ranije sam u jednom postu polovinom Novembra napisao da nam je preostalo jos oko 36 kj i da cekamo kisu.
Kise nije bilo a mi s vremena na vreme isli pa se lomili i izorali jos oko 28 kj tako da je preostalo jos 8 za ovu godinu. Ove nedelje najavljuju neku kisu pa da sacekamo da se vidi sta ce od svega toga pasti i da okoncamo za ovu god. Nikad teze i ruznije oranje u zadnjih 30 god.
 
Ovde je neko zapalio kukuruzovinu,pa i bož pomizi,a juče što sam orao nepaljeno pa to je katastrofa,ne liči ni na šta,nije mi samo jasno što nisam odustao...nikad mi nije toliko gušilo,i tarupirali i prošli tanjiračom,i nema crtala na plugu,skinuo i točkove na oba pluga i opet ne vredi...
 
Nazad
Vrh