Oranje

Darko nije bitno koliko ja imam zemlje. Znam da vi imate mnogo više. Samo iznosim moje mišljenje na osnovu vaših postova. Ne znam zašto se ljutite kad neko nešto komentariše i daje svoje zapažanje. I sve ovo sam rekao zato što sam stekao takav utisak da većina kuka i na loše oranje, da troše mnogo nafte, da im se ništa ne sviđa, da im pucaju sigurnosni zavrtnji, da krive raonike i grede i još mnogo šta. Ako sad po ovakvom radite onda nemoj da kukate. Sami birate. I sigurno nisam rekao da treba da se ide u blato i da se ore, jer mi ni to nije jasno da neko radi kao i ovo sad po ovakvoj suši. Ali svako po svom nahođenju.
 
Ljudi kukaju jer su uslovi teški, a nemaju kad da čekaju. Možda će decembar biti ceo suv, pa januar pod velikim snegom ili u debelom minusu, isto i februar, i eto nas u martu, a martovsko oranje je prolećno oranje. A najgore zimsko oranje je bolje od prolećnog, UVEK!

Kad imaš 5-6 hektara za oranje možeš da čekaš idealan trenutak i uradiš kad je najbolje. Ali kad treba da prevrneš na desetine hektara, tu nema šta da se čeka.
 
I ja cu cekati kisu, sneg, nije vazno. Nek se zemlja natopi, otpusti i bice ok, ako se bas bude kasnilo sa rokovima icice odmah za oranjem priprema, ako bude opet lose, sacekacemo opet kisu i finisirati i to je to. Licno mislim da uglavnom svi mogu da odrade oranje za 10 radnih dana, ko ima vece površine ima i jacu mehanizaciju ili ekipu
 
Ja sam danas okrenuo tri jutra zimske brazde, i napuštam do daljnjeg. Premokro je, pjeskovita zemljišta idu donekle, tvrđa nikako. Na kukuruzovini, gdje god je prošao kombajn i ostavio tragove, stoji voda, i traktor samo vrti. Trebalo bi desetak dana suhog i vjetrovitog vremena da se može raditi, a stalno pada, nikako da stane. Od sjetve također ništa, uspio posijati 3 jutra, od planiranih dvadesetak.
 
Ja danas nastavio i stao. Arma procurila na crevu za desni klip tj desnu polugu. Ujutru cu videti koliko sam ulka izgubio ali je prilicno s obzirom koliko je mastan nazad... U petak dolaze iz Agrotecha da sarafaju. Ostalo manje od 20kj ili 3 dana
 
Jel to još u garanciji?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Jeste. Slican kvar je bio u prolece posle 2kj sa Consumom od 750-800kg. Onda su zamenili brzo ali samo jednu stranu. Ima t racva i druga strana sada je verovatno to procurilo. Kad odignemo kabinu znacemo. Traktor je generalno ok, samo sa decijim bolestima.
 
Juce radio usluzno..ugazena njiva za medalju, sojiste...valjda radjeno posle kise..sante se izvaljivale gde je bio trag od kombajna...mlatnuo od 25kj svega 18, dosadilo bilo pa otisao kuci, a danas kisa...do danjeg nema posla mozda malo i otpusti na tim mestima....
 
Nazad
Vrh