Oranje

Tako deluje kod vecih traktora. Prvo sto ne teras tik do ivice a ako nema crtala to dodatno zatrpava razor. Kada se pomeri zemlja vidi se da se podseceno 30cm. Meni kada orem Armom je slicno jer takodje nemam crtala.

Управо тако, а са снимка се може видети да ја пустим трактор да се само-наводи кроз бразду....моје је сам да га окренем на крају њиве и да спустим плуг...и то је то...
 
A što ti se pomera volan kad ga ne držiš, jel ima lufta?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja još nisam video hidraulični volan a da ga dzombe u oranju pomeraju, pa čak ni na imt-u...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel volan koristi svoje ulje ili ide iz menjača?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ide sojiste dosta fino, osim tamo gde su mi njive bile poligon za preletanje duzi
8eafc081f85bf1eb654cd9d5278c0233.jpg


Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
A što ti se pomera volan kad ga ne držiš, jel ima lufta?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

To se zove REAKTIVNI hidrostatički volan. Tu ne ide običan orbitrol kao na IMT traktore nego ima još jedan ili dva (ne sjećam se točno) dodatna izvoda koji služe baš u svrhu da vozač preko volana dobiva informacija kako je točkovima (ne znam se bolje izraziti). Bolja upravljivost se postiže na ovaj način.
 
Mi danas probali kukuriziste, toliko mase ima da ne mozes 10 metara da predjes da ne zagusi, Napatili se dva kruga i odustali. Ima li neko predlog sta da uradimo? Ovako se ne moze orati..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
To se zove REAKTIVNI hidrostatički volan. Tu ne ide običan orbitrol kao na IMT traktore nego ima još jedan ili dva (ne sjećam se točno) dodatna izvoda koji služe baš u svrhu da vozač preko volana dobiva informacija kako je točkovima (ne znam se bolje izraziti). Bolja upravljivost se postiže na ovaj način.

Tako se ponasa i moj volan koji sam ugradio na rakovicu 60. Ako ga pustis i udara u dzombe hoce da mrda,a cim samo prst prislonis na njega on ne mrda.
 
Tanjiras 2 puta ili palis kao sav normalan svet
Tanjiranje ce onda i biti, paljenje ne dolazi u obzir ledja parcele udaraju na objekte

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

Kolega Bobo malcer nemam pa bi pokusao sa necim od mehanizacije koju posedujemo. Mada jeste dobra ideja.
 
Nazad
Vrh