Oranje

Ne znam dal se meni čini ili je ovo stvarno toliko plitko koliko mi se čini
Гребуцкам до 20цената, све преко тога је лукцуз у потрошњи горива, а и ресурса машина:ROFLMAO:

Шалу на страну, немам цртала као што видиш, па ми претплужњак зарања бразду, па се онда чини да је плитко орано. Дубина је ту негде око 30 цената, бар је тако био подешен када смо кренули да радимо, једино ако мали гремлини нису нешто појебали, ал чисто сумњам у то...
 
Dowdeswell DP8A... подељени су на две дивизије ако не грешим, тачније два нова произвођача која их раде, први је Хубер прави велике прлугове 6-10 глава, а Дан ради ове мање од 2-6....било како било то су и даље ти плугови, само под два дрруга имена....
 
Poslednja izmena:
Galcije jedino ako ti je profil prednje gume visok 70 cm
04f704329c480248b1b6f25cb6c03f87.jpg


Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Svašta se može pronaći. Ja sam pronašao međašni kamen jer je njiva spojena od više pacela. Nikad prije nije bila duboko orana. Srećom pa niti ja nisam odmah zakačio jako duboko, nego svake godine nekoliko cm dublje. Nije bilo nikakve štete.



 
Ja sam ove godine zakačio zilu od Bagrema u bašti. Sreća pa sam išao polako, sređivao uvratine pa se traktor ugasio.Inace bagrem je izvađen pre pet godina i na jedno 4,5 metara odatle bio posađen,a žila debela 15cm.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bravo za snimak! :ppozdrav:

Baš se lepo vidi rad hidraulika, ako ni za šta drugo moram nabaviti neku (akcionu) kamericu da je fiksiram za rusa da vidim kako njegov hidraulik reaguje... Samo skupe su mi te GoPro kamerice, imaš li možda predlog za neku jeftiniju varijantu takve kamerice?
Hvala, imate sad dosta akcionih kamera po dosta nizim cenam u odnosu na GoPro kamere. Cene su vec od 3.000 dinara pa navise
 
Meni pukao sigurnosni sraf na sredini njive, batalio, to je to, nema dalje. Kisa ili nista. Nisam danas video nikoga da ore kod nas u kraju.
 
Samo vetar i oblaci, kise nigde. U ataru 5% nije uzorano. Uradio sam 10 lanaca i ne moze dalje. Na suncokretu grudve kao tocak od zmajevke, na tuluziste ne mogu plug da zabodem. Bem te kiso u padanje

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kod nas nakislo i lepo se ore,e sad da vas pitam dal je bolje manji prinosi zbog nedostatka kiše kao kod nas,a da se sad lepo ore ili kiša kad treba za prinos a sad da se još ne može orati jer je suvo zbog nedostatka kiše u zadnjih 2 meseca?
 
Ми данаске одрадили орање за ову годину...негде је ишло одлично, негде врло добро, а негде добро, за нашу земљу....то је то за ову годину, сада прање машина и спремање за зимски сан....
 
Nazad
Vrh