Oranje

Odg: Oranje....

takva zemljista se zovu podzol to ces da ucis iz pedologije :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1290096938[/time]
_________________________________________________
Bubu je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
joj bubu opet ti , al zato je IMT 577 toliko dobar da leti po njivi kad ore i to sa 4 brazde pogotovo zato sto je tvoj i zato sto ima prednju vucu. IMT je prevazidjeno sranje po svim kriterujimima, al nama je dobar jer ne znamo za bolje. Pa pogledaj bre sta pravi FABRIKA MTZ pa onda pricaj sta oces ..sta pravi IMT ? svi traktori od IMT preko 100 ks su "greske konstruktora" .
Post je spojen: [time]четвртак, 18. новембар 2010. 16:38:50 CST[/time]
_________________________________________________
U sustini , nije preterano bitno sta vuce plug , al je zato bitno koji plug se vuce ....taj sto se pati sa BElorusom i sa 3 brazde mozda nije dobro agregatirao traktor. Koji to zapadni traktor od 82 ks moze uopste da razmislja o tri brazde ? ja ne znam ni za jedan. Bubu ako vec oces da prodas 577 napisi u oglas da ga prodajes, smorio si brate.

Da li sam te ja necim izazvao da kazes to sto si rekao?

Ja sam uzorao celih pola kj dok me nije kisa oterala pa nisam izneo svoje licno zapazanje koje ne mogu utvrditi nakon toliko malo uzoranog.
80% Belarusa mojih drugara su agregatirani sa V&N 3LS-950 plugovima i svi koji imaju te plugove oru na 2x35cm sem malopre pomenutog sa Euroluxom kao tvojim.
Da sam kojim slucajem ja poceo da tako da 'divljam' kao sto si ti sada verovatno bih dobio opomenu pred ban ali posto si ti moderator do toga nece doci ali bih te zamolio da se lepse ponasas.
Brate samo si me smorio vise sa poredjenjem Belorus-Imt 577 nista vise. Ovo nije bilo divljanje , ovo je bio vapaj da ne smaras vise sa poredjenjem jer ubi covece.
Post je spojen: [time]1290122913[/time]
_________________________________________________
od ovog trena tema opet krece na Oranje :off_topic:. Striktno. svaki komentar ne vezan za temu cee biti obrisan. ako neko ima nesto da kaze , nek kaze na p.p.
 
Odg: Oranje....

Necu da citiram da ne duzim post ali jos jednom te pitaj jesam li ja spomenuo negde 577 sem sada?
Jednostavno sam se nadovezao na pricu o oranju prenoseci iskustva drugih. Da sam spomenuo kako se JD 6620 tegli sa Kuhn-om na 3x40 ti bi opet rekao da se ja poredim da IMT-om. Ako mislis da si fer postupio, OK ti samo tako postupaj ali ti tako u zivotu nece bas ici.
Sorry za off.
 
Odg: Oranje....

Jedno malo zapazanje za nase studente,@dragan 18 i @bubu-a. ::namigivanje::
IMT 577 bez prednje vuce i MTZ 82.1 (mislim 98-99to god.)oru sa jednakim plugovima,leopard 3 brazde u cernozemu.
Kad iskljuci prednju vucu,MTZ - nista!!A i sa prednjom vucom neznam
da li je i koliko je "bezao" Rus od IMT 577.Ovo su zapazanja i svedocenja mog druga koji poseduje oba ta traktora.
 
Odg: Oranje....

Molim.
Dajte momci nemojte me nasmijavati. Kazete da rus nemože orati bez prednje vuče.
Koliko sam ja putao orao bez prednje vuče pa svakakim uvijetima i išlo je dobro. Naravno pod tim uvijetima da nije bilo blata do koljena. Stisnem blokadu i orao bez prednje vuče. Radi se o plugu vogel not 950 tri brazde. I uopce nisam dizao plugao. Orao sam na dubini 28-30 cm.
A sto se zemlje tiče imam svakake. Uglavno su to lagane zemlje...
 
Odg: Oranje....

Gospodine @Farmer Bob
Ovo su zapazanja i svedocenja mog druga koji poseduje oba ta traktora.
Da li je moguće da iznesete Vaša zapažanja? Zapažanja Vašeg druga su opet u domenu rekla-kazala.Dajte ljudi iznosite svoja zapažanja i svoja mišljenja.
 
Odg: Oranje....

Evo moje zapazanje.Kada na MTZ 1021.3 iskljucim prednju vucu onda ne mogu da stignem IMT 5100.Plugovi su potpuno isti kao i dubina oranja. :ppozdrav: Prednja kad je ukljucena MTZ bezi oko 50 metara,a kad je iskljucena onda isto toliko zaostaje. :cao:
 
Odg: Oranje....

Ne moze se porediti traktor 4x2 i 4x4 sa iskljucenom prednjom vucom. Isto bi bilo i kad bi umesto 1021 bio IMT 5106 sa iskljucenom prednjom. Panonstib to moze da potvrdi, jer zna o cemu pricam. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Lala iz Banata je napisao(la):
Ne moze se porediti traktor 4x2 i 4x4 sa iskljucenom prednjom vucom. Isto bi bilo i kad bi umesto 1021 bio IMT 5106 sa iskljucenom prednjom. Panonstib to moze da potvrdi, jer zna o cemu pricam. :ppozdrav:

I ja sam orao sam oba traktora u istoj njivi ma smo se igrali sa menjacem. Doduse i njiva je bila dosta vlazna pa je obican 577 imao malo vise proklizavanja uglavnom DV je 5. sporom isao isto ili malko brze nego obican 1. brzom
 
Odg: Oranje....

Išao sam danas da orem sa IMT-om 560 i vratio se kući, jednostavno ne ide, samo šlajfuje. Dok se ne prosuši nema ništa od posla a to je biti malo sutra kakvo vreme najavljuju. :zli:

Istovremeno komšija sa dva MTZ-a pegla samo tako. Štopovao sam mu vreme za jedan prohod od 500 m i ispada da mu je brzina oko 9.1 - 9.2 km/h. ::svaka cast::

Moja brzina bi verovatno imala predznak minus ispred brojke... :zli:
 
Odg: Oranje....

jedno od lepših oranja tuluziništa nisam mogao da verujem kako se lepo oralo jer sam pre te njive orali same sante.

2jg85dg.jpg
 
Odg: Oranje....

Evo i ja stigoh sa oranja,kisa me oterala.Orali smo sa dva MTZ 1221 i 820,islo je super dok kisa nije pocela.Poslednjih nekoliko krugova ukljucili smo i prednju vucu i blokadu ,proklizavanje je bilo sve vece pa smo prekinuli oranje i usput nas je uhvatio pljusak tako da su traktori blatnjavi strasno :udri:
 
Odg: Oranje....

I ja sam danas nesto malo orao, 4 lanca, islo je jako lepo, lakse zemljiste je u pitanju. Sad pocinje po koja kap. :udri:
 
Odg: Oranje....

I kod nas kiša od 16h

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xKer0bggNAk[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z2YCE63K0E4[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Gotovo za ovu godinu 59 jutara izorano :spavam: :spavam:
Učesnici "farme" Rakovica 65 sa imt 756 dve brazde i zetor 4511 sa jednobraznim imt. Radni zahvat ukupno 110 cm.Potrošeno ravno 1000 l nafte.
 
Nazad
Vrh