Oranje

Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
Što se tiče 558, to nisam znao za sporiji menjač. Ja sam uvek mislio da su na 558 i 560 isti menjači a da je 558 malo sporiji jer ima malo manje gume (558 - 14.9-28 ; 560 - 16.9-2:cool:.

558 starije generacije je sporiji od novijih. Koliko znam i 558 nosi 16.9-28
Post je spojen: [time]1290113949[/time]
_________________________________________________
Dragan18 je napisao(la):
pa dobro , zemlja je takva da ne moze bas brzo da se ore , ja sam ovako odokativno rekao 7 km/h al nisam ni dalek 6.5 km/h bi mogao :)

pa recimo na 2000 obrtaja bi isao sa tih 6.5 km/h ali si zaboravio na jednu malu sitnicu koja utice na brzinu. PROKLIZAVANJE. Na NH sam imao 15-20 % proklizavanja sto bi kod rusa smanjilo brzinu za dodatnih 1 - 1.5 km/h. Verovatno bi imao i rus slicno proklizavanje jer odnos tezine traktora i pluznih tela je otprilike isti. NH 8300 kg, rus oko 4000 kg.
 
Odg: Oranje....

pa to si u pravu , a sto bi ga terao na 2000 obrtaja kad moze na 2200 (onda bi imao vecu brzinu iako ima proklizavanja).
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
558 starije generacije je sporiji od novijih. Koliko znam i 558 nosi 16.9-28

Ee, ni to nisam znao! :D

Evo dela tehničkih podataka iz uputstva za rukovanje 558 odakle sam video ovo o gumama na 558:

 
Odg: Oranje....

I ja sam kao klinac bio ljubomoran na 2 komsija koji imaju njive odmah pored mojih jer imaju 558(stariji traktor) a vece gume. :D
Tacnije imali su 16.9/28,e onda je i ujak dobio 560 sa gumama 16.9/28,a cale kupio nove gume pa opet 14.9/28,pa to ti je nepravda. :D :D
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
I ja sam kao klinac bio ljubomoran .... opet 14.9/28,pa to ti je nepravda. :D :D

Al' sad si narastao pa znaš da je jači sa tim manjim gumama! :D :D
 
Odg: Oranje....

@Dukej bas to,teca me ubedjivao u tu pricu koji je mehanicar,a kasnije vidim i drugi isto govore. :ppozdrav:
Ali je i dalje sporiji ne ne zuji kao ujakov dok ubrzava,sto mi je super kad ga teram max jedan dan,uzivancija.

Orao sam sa ujakom u tandemu,opet ja o prici...ista njiva,njegov 16.9 gume,a moj 14.9,njegov vuce 757 3 spora,moj 756 1 brza,imaju istu radnu brzinu,a njegov veci ucinak,samo sto ja kad stisnem mom gas stignem ga i obidjem,kad bas stisnem a on ne moze ide kako ide.Mozda za vikend odem do njega da orem malo sa njegovim jer je cale sve poorao. :udri: :udri:
Evo ujkine masine koja ima jako slabe ripne a marke su barum.

Post je spojen: [time]1290118318[/time]
_________________________________________________
Kad smo bili zajedno u utorak kaze da i u ovoj teskoj godini vuce njegov 2*14 treca spora i gas bez blokade.
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
ovde moze ruja 2 brazde sa brzinom od 7 km/h minimum. (mislim kod cicimorica)

Dok smo orali sa rusem sa V&N plugom ( 2 x 35 cm ) isao je u ovoj zemlji u 4 kornjaci ali su tada uslovi za oranje bili mnogo laksi. Koliko vidim po tablici max. brzina mu je u toj brzini 6.9 km/h, ali ne verujem da bi sada mogao da drzi konstantno maksimalni obrtaj

Kod nas u normalnoj godini sa pomenutim traktorom i plugom oru istim stepenom prenosa. Cujem od drugara 'Rusadzija' da oru i 3. kornjacom!
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
pisao sam vec o tome da je bilo godina kada sam i ja orao u 3 kornjaci ugazenu kukuruzovinu i tada je potrosnja bila 25 lit/KJ. DA sada orem sa rusem verovatno bi morao i ove godine neke parcele u 3 kornjaci

Onda ispadne da kod vas i nije teza zemlja nego recimo kod mene u ataru?

Samo jedan drugar ore sa 820 Eurolux i V&N 3x30 na 26-27 cm dubine 3 kornjacom ali mu nije bas po volji i dobro mu je odvrnuto punjenje. Ovi redovni 'Rusi' se tegle kao zvake.
Video sam jednu R65 kako ore sa 757.20 na nekoj 'redovnoj' dubini 2. sporom i ona se zdravo teglila!
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
Onda ispadne da kod vas i nije teza zemlja nego recimo kod mene u ataru?
uze mi rec sa tastature,drugar sa case pumom 210,jedva,al' jedva vuce potingera od 4 brazde.
negde su razmisljali da mu skinu i tu 4,inace je taj plug 5 brazdi.
 
Odg: Oranje....

joj bubu opet ti , al zato je IMT 577 toliko dobar da leti po njivi kad ore i to sa 4 brazde pogotovo zato sto je tvoj i zato sto ima prednju vucu. IMT je prevazidjeno sranje po svim kriterujimima, al nama je dobar jer ne znamo za bolje. Pa pogledaj bre sta pravi FABRIKA MTZ pa onda pricaj sta oces ..sta pravi IMT ? svi traktori od IMT preko 100 ks su "greske konstruktora" .
Post je spojen: [time]четвртак, 18. новембар 2010. 16:38:50 CST[/time]
_________________________________________________
U sustini , nije preterano bitno sta vuce plug , al je zato bitno koji plug se vuce ....taj sto se pati sa BElorusom i sa 3 brazde mozda nije dobro agregatirao traktor. Koji to zapadni traktor od 82 ks moze uopste da razmislja o tri brazde ? ja ne znam ni za jedan. Bubu ako vec oces da prodas 577 napisi u oglas da ga prodajes, smorio si brate.
 
Odg: Oranje....

Dragane a i ti malo stani na loptu,nista MTZ nije bolji od IMT-a.
Imao je i IMT prototipove bolje nego MTZ samo je drzava pukla,pa i IMT sa njom u kompletu.
Rusija je ponovo ojacala pa su i traktori malo zivnuli.
Uporedi bas 577 i rusa 82 2005god i videces da nema razlike. :cao:
Post je spojen: [time]1290120156[/time]
_________________________________________________
Ljudi nije noc za forum i prepucavanja,jutro je pametnije od noci. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

ma nije prepucavanje, uzmi ti fino 82-jku i zakaci 577 pa da vidimo.

ne kazem da je losiji ili bolji nego me je brate smorio sa njegovim 577 sa prednjom vucom u svakoj temi . KAd ce imt 577 moci da vuce dve vagonke kukuruza uz brdo ? nikad.

Tezina oranja nije ista sa kvernelandom,vogelom,lemkenom i sa imt-om 757 . Ljudi ne budimo smesni.
 
Odg: Oranje....

Dragane ni Rus 82 ne moze uz brdo da vuce,po ravnom leti samo kad se zaleti,a uz brdo nema teorije fali mu kila. :cao:


Kad sam isao za NS preko sela neki dan u glavnom ista slika svugde do brda Fruske Gore.
Kod Muccobiena u ataru izmedju Bacinaca i Kukujevaca sam sreo 3 traktora u koloni 2 rusi 82 samo imaju vece prednje gume,idu kuci sa oranja. Jedan vuce imt 2 brazni,a drugi neki leopard krivi gredelj,verovatno 2*14. Sreo sam i torpeda siroke gume neki od 40-ak ks taj vuce 1 brazdu....teska zemlja ovde u Sremu. :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Verujem ja tebi,daleko da ti ne verujem,ako Bobe moze sa r65 da vuce 757.
Blizu mi je Semberija tamo je normalno da ferguson ore sa 2glave,a nekad moze i sa 3 sve sljunkovito.
 
Odg: Oranje....

Dragan18 je napisao(la):
joj bubu opet ti , al zato je IMT 577 toliko dobar da leti po njivi kad ore i to sa 4 brazde pogotovo zato sto je tvoj i zato sto ima prednju vucu. IMT je prevazidjeno sranje po svim kriterujimima, al nama je dobar jer ne znamo za bolje. Pa pogledaj bre sta pravi FABRIKA MTZ pa onda pricaj sta oces ..sta pravi IMT ? svi traktori od IMT preko 100 ks su "greske konstruktora" .
Post je spojen: [time]четвртак, 18. новембар 2010. 16:38:50 CST[/time]
_________________________________________________
U sustini , nije preterano bitno sta vuce plug , al je zato bitno koji plug se vuce ....taj sto se pati sa BElorusom i sa 3 brazde mozda nije dobro agregatirao traktor. Koji to zapadni traktor od 82 ks moze uopste da razmislja o tri brazde ? ja ne znam ni za jedan. Bubu ako vec oces da prodas 577 napisi u oglas da ga prodajes, smorio si brate.

Da li sam te ja necim izazvao da kazes to sto si rekao?

Ja sam uzorao celih pola kj dok me nije kisa oterala pa nisam izneo svoje licno zapazanje koje ne mogu utvrditi nakon toliko malo uzoranog.
80% Belarusa mojih drugara su agregatirani sa V&N 3LS-950 plugovima i svi koji imaju te plugove oru na 2x35cm sem malopre pomenutog sa Euroluxom kao tvojim.
Da sam kojim slucajem ja poceo da tako da 'divljam' kao sto si ti sada verovatno bih dobio opomenu pred ban ali posto si ti moderator do toga nece doci ali bih te zamolio da se lepse ponasas.
 
Nazad
Vrh