Oranje

Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T8wHdVPLL-k[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Sviđa mi se onaj Regent!

Jako volim da vidim ovakvo oranje gde ostaje lepa, prava i čista brazda. Meni se stalno obrušava brazda pa onda sledi ljuljanje u narednom prohodu. Gledao sam baš zbog čega je to i vidim da kad zadnja glava seče zemlju tamo gde je išao točak u prethodnom prohodu onda brazda bude lepa i čista pa je milina tako terati. Međutim meni se polug stalno pomeri u levu stranu u pravcu kretanja (zbog kosog sprega) i onda zadnja glava prelazi (u levo) taj trag točka iz prethodnog prohoda i brazda mi je stalno gadna, i obrušena. Trenutno ne orem sa crtalom ali je ista priča bila i sa njim. Ja kad kažem da mi plug hvata i po 80 cm ljudi mi ne veruju ali vidim po redovima i automatski je tako traktoru teže (dobro on još i vuče koliko vuče :D ). Dok je mekano onda je još i dobro ali ako je tvrdo onda se ovo dešava (a ove godine se svuda sante izvaljuju) i pravu brazdu je onda teško održati. Koliko god se trudio da je izvučem pravo, posle više prohoda se već uoče krivine i onda je to gadno za videti.
 
Odg: Oranje....

@dukej
Ovaj Regent ne da lepo prati traktor i koliko god da je tvrdo nema kose vuce,mada mozda mi je 2 puta u na par metara malo zakosio plug ali ti je zanemarljivo kako mi se to desavalo sa imt 757,a bilo je izuzetno ugazeno,sa imt 757 nekad zna preko cele duzi da me drzi zakosenog.A to sto ti plug hvata 80 je istina ako te tako kosi,jer kad orem kukuruziste uvek pratim red i idem do dzombe i druga brazda treba opet da bude do same dzombe naravno ako uredno pratis red a kad uhvati kosa vuca hvata i drugi red za 10-tak cm. ::lose::
@vlada 77
imt je trosio 13L po jutru a rus je trosio 15L po jutru
 
Odg: Oranje....

E baš tako. I ja tako pokušavam da hvatam red džombi odmah do zida brazde kako bih ih lepo zaorao, a ono zadnji raonik umesto da ide do sledećeg reda džombi, on ih uhvati i kad ih prevrne sve budu odgore. Da ne govorim o zezanciji da se posle ponovo uhvatiti red tako da džombe ostanu tik do brazde.

A Regent, tako bih ga posedovao! :D
 
Odg: Oranje....

@dukej
znam tu pricu jer kad pocne hvatati druga brazda dzombu pocinje da izvaljuje slanine i dzomba ostane gore na povrsini a treba da ide dole u dno brazde da bude lepo slozena zemlja.
Za plug su samo reci hvale nema zamerke :bravo:
 
Odg: Oranje....

Dao sam ja Tesinu onaj moj 757.35 sa redovnim IMT glavama da bolje zaore zetvene ostatke i kaze da se ne vuce nista lakse od ovog 4-brazdnog ROSS pluga.
Ako se ne varam ore V sporom.
 
Odg: Oranje....

Znam. Ja sam juce malo orao sa 610.14 na koji sam stavio Kverneland glave i mogu da kazem da mnogo lepse izgleda oranje, ne izvaljuje sante kad je tvrdo kao redovan 757. Bas sam probao da orem tmo gde je voda lezala i odusevljen sam! :D
 
Odg: Oranje....

dukej plug ore i to kad je dobro ustelovan i jos zavisi brzina traktora probaj trecom sporohodnom pa vidi razliku 560 treba prva brza dz bude malo sporija a to ima 558 sa sporim menjacem
 
Odg: Oranje....

Evo malo detalja iz oranja:

8zo95i.jpg


Zaoravanje kukuruzovine:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mftHYxJHJZY[/youtube]

315jplx.jpg


2a7hri0.jpg


I jos jedna parcela u kojoj je bilo ekstremno tesko oranje. Neko mi je upalio ovu parcelu pa su za tarupiranje ostali samo stapovi od kukuruza

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C-9r3GJp9zA[/youtube]

ovako to izgleda kada je uzorano:

28gs7j4.jpg


2911awh.jpg



zahvat 4 x 35 cm, dubina 25 - 27 cm, brzina 6.5 km/h +-0.3 km/h u zavisnosti koliko je proklizavanje koje ponekad prelazi i 20% iako je povrsina suva, potrosnja oko 18 lit / KJ

Ako neko ima zelju da testira potrosnju i snagu svog traktora moze slobodno da navrati i da proba kako izgleda orati ovakvu zemlju ::namigivanje:: :osmeh:
 
Odg: Oranje....

adamov zoran je napisao(la):
dukej plug ore i to kad je dobro ustelovan i jos zavisi brzina traktora probaj trecom sporohodnom pa vidi razliku 560 treba prva brza dz bude malo sporija a to ima 558 sa sporim menjacem

Probao sam trećom sporom i tako je traktoru lako ali je oranje lošije jer u tako sporom radu brazdu samo premešta s' jedne na drugu stranu i ne rasipa je pa se svaka brazda poznaje. A i sporo je to jako, osediš dok ne dođeš na drugi kraj. Jedino je još bolje kod jako ugaženog za održavanje potrebne dubine. Naime, kad idem brže primetio sam da hidraulik jako poplići oranje kad naiđe na jako tvrdo dok je to mnogo manje izraženo kad traktor ide sporo. Ne znam zašto je to tako.

Što se tiče 558, to nisam znao za sporiji menjač. Ja sam uvek mislio da su na 558 i 560 isti menjači a da je 558 malo sporiji jer ima malo manje gume (558 - 14.9-28 ; 560 - 16.9-2:cool:.
 
Odg: Oranje....

Dragan18 je napisao(la):
ovde moze ruja 2 brazde sa brzinom od 7 km/h minimum. (mislim kod cicimorica)

Dok smo orali sa rusem sa V&N plugom ( 2 x 35 cm ) isao je u ovoj zemlji u 4 kornjaci ali su tada uslovi za oranje bili mnogo laksi. Koliko vidim po tablici max. brzina mu je u toj brzini 6.9 km/h, ali ne verujem da bi sada mogao da drzi konstantno maksimalni obrtaj
 
Odg: Oranje....

pa dobro , zemlja je takva da ne moze bas brzo da se ore , ja sam ovako odokativno rekao 7 km/h al nisam ni dalek 6.5 km/h bi mogao :)
 
Nazad
Vrh