Oranje

Odg: Oranje....

E,Boga ti Branislave,pa taj Kormik bas koraca :haha: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Nema sale.Jel to na simudj?Nikica D.mi kaze da se njegov Deutz ne raduje bas Vogelu. :sta:
 
Odg: Oranje....

mmb je napisao(la):
resenje kose vuce je u sirini tockova.Smanjis razmak i samo gas.Na mojoj r 65 je razmak 130cm u kombinaciji sa 755 plugom.Malo plocevine,aparat za varenje i napravis nove drzace za disk-felnu i bog da te vidi!
ajd slikaj pa da vidimo kako si to resio.
 
Odg: Oranje....

Farmer Bob je napisao(la):
E,Boga ti Branislave,pa taj Kormik bas koraca :haha: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Nema sale.Jel to na simudj?Nikica D.mi kaze da se njegov Deutz ne raduje bas Vogelu. :sta:
pa da je kupio kvederlanda,bilo bi drugo...
 
Odg: Oranje....

e ovako ja radim sa 892 i imt 757.3
347gu81.jpg
 
Odg: Oranje....

ja merio, Belarus 820 zahvat 2x35 cm dubina 25 cm potrosnja od 12-15 L/kj (za sada)

Edit: Karbonatni cernozem, sa vecim procentom peska u odnosu na glinu i prah.
 
Odg: Oranje....

6 jutara 100 litara sa putem do njive i nazad (20 km).MTZ 1021.3,plug 3x35 dubina 25-27cm.
 
Odg: Oranje....

Uzorak od oko 4 KJ sa voznjom, potrosnja oko 10 l po Kj. Zemlja srednje teska i ima uspon na sredini njive (kod nas se taj deo zove brdo). Brzina oranja oko 7,5 km/h , a dubina oko 27 cm.
I da na kraju da spomenem ko su subjekti u celoj prici : traktor Case ih 1056 xl i kverneland obrtac 3x14" .
 
Odg: Oranje....

auh, al se malopre namucih, tafe 60ks duplak sa leskovackim plugom 2*35 u njivi koja nije orana ove godine, nagib veliki, treca spora 2000 obrtaja vuca i blokada, purnja ko da gori curule :zli: :zli: , a druga spora 1600 obrtaja ide, al opet mora blokada uzbrdo, a nizbrdo 4 spora 1500 obrtaja samo zvizdi - sreca te je parcela 40ak ari
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Potrosnja preko 15l/kj, na 25-28cm dubine...Imt577 i plug 758.20

Taj traktor ne sme toliko da potrosi, pogotovo kod tebe Miroslave!
Zemlja je ugazena...oranje uglavnom posle kise.To govorim za kukuruzista gde su berac i kombajn pravili harikiri o njivi.Na strnjistima i suncokteristu je trosio dosta manje.
 
Nazad
Vrh