Oranje

Odg: Oranje....

[youtube]MMKA7n9tR3A[/youtube]

malo se juce oralo imt 539,plugovi imt 755.dosta mokro,ali uspjelo se...
 
Odg: Oranje....

njemu mora da je lava poluga niža a desna višlja i kad uđe u brazdu da je plug ravan a kod njega je obrnuto a na slici se vidi da mu je leva poluga skroz gore i to do maksimuma zavijena on mora da otkači plug da spusti poluge i da obe poravna na iatu visinu ali da ima prostora i da ih diže i da ih spušta mislim na svaku pojedinačno pa tek onda da kači plug i da desnu polugu skrati toliko da kad mu točak u brazdu plug treba da je ravan
 
Odg: Oranje....

ma ja kad krenem od kuce takoreci podesim. Znaci nastelujem na topling da mi kad je spusten na ravnom prednji raonik bude podignut za prst dva a onda ga malo nagnem u desno i u njivi samo malo doteram i to je to, ne mogu da shvatim ovolike rasprave. Njemu ja zadni kraj pluga zabacen u levo a ceo plug u desno i eto problema. :udri:
 
Odg: Oranje....

pidikanac je napisao(la):
njemu mora da je lava poluga niža a desna višlja i kad uđe u brazdu da je plug ravan a kod njega je obrnuto a na slici se vidi da mu je leva poluga skroz gore i to do maksimuma zavijena on mora da otkači plug da spusti poluge i da obe poravna na iatu visinu ali da ima prostora i da ih diže i da ih spušta mislim na svaku pojedinačno pa tek onda da kači plug i da desnu polugu skrati toliko da kad mu točak u brazdu plug treba da je ravan
pa to i ja govorim ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

E kako koju casu vina ispijam sve bolje vidim. Nek on uzme i ovu rucicu pomeri za dva do tri zuba nazad a zatim da pisteluje poluge ko sto vi kazete i mislim da ce da brija :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Ljudi za rajku je premali zahvat i letva poluga koju kaze zorancile pa se ne poklapaju linije vuce ... Ako imas mogucnosti nadji leopard 14 ili imt pa onda probaj. Moje iskustvo je da je teze je nosio plug od 60 zahvata nego 70 baz zbog te vuce . Ma sta probavao nisam ga mogao namestit dok nisam uzeo veci zahvat . Izmedju IMT 757 i leoparda sam izabrao lea visokog ( kockastog ) jer mi nekako lepse i lakse radi .

Pozajmi od kolega neki dobar plug pa probaj pa onda prosudi
 
Odg: Oranje....

lepo receno da on kupi nov plug a moze i traktor jos da su i istog proizvodjaca i onda ce u fabrici dobiti uputstvo i to je to ziveli ponestalo mi vina odo da spavam
 
Odg: Oranje....

Plug mi ne stoji ravno kad je u brazdi(malo je nagnut)a nije ni u osi sa traktorom na desno je oko 5-6 cm.
Za peeta nije problem da ga našteluje samo se retko srećemo u ataru :ppozdrav:
Probaću prvo da ga dovedem u osu sa traktorom a zatim da ga namestim da bude ravan kada je u brazdi.Onda će se javiti problem da mi zadnja ravan raonika nije u ravni sa unutrašnjom stranom zadnje gume pa će loše hvatati prednju brazdu.
 
Odg: Oranje....

pidikanac je napisao(la):
njemu mora da je lava poluga niža a desna višlja i kad uđe u brazdu da je plug ravan a kod njega je obrnuto a na slici se vidi da mu je leva poluga skroz gore i to do maksimuma zavijena on mora da otkači plug da spusti poluge i da obe poravna na iatu visinu ali da ima prostora i da ih diže i da ih spušta mislim na svaku pojedinačno pa tek onda da kači plug i da desnu polugu skrati toliko da kad mu točak u brazdu plug treba da je ravan
U pravu si ‚leva je višlja od desne.
 
Odg: Oranje....

nema to veze sto je mali zahvat,kad je jako tesko oranje ja sa trobraznim prednju brazdu smanjim da hvata manje od pola i opet ide lepo,bitno je plug nastelovati,ali to i treba znati.
 
Odg: Oranje....

teraj ti plug da ti zadnji kraj od toplinga bude nasredini traktora a zatim na rucici da ti zadnji kraj pluga bude po sredini pa onda kad krenes da ores viseces kako ti poklapa pa onda regulises nagnutost ako nevalja pisi pa cemo videti kogresi. poz laku noc
 
Odg: Oranje....

Itekako ima pa i tebi kada ides sa 3 brazde lepse ide kao sto si rekao . Zadnji tockovi siri od rajke a 3 brazde sire od 2 zar ne ?
 
Odg: Oranje....

Ma ja sam gradsko dete nego sam se prizetio u selu pa hoću da budem paor. :kisa:
telnet ,probaću sa leom.
fenzija sve je lepo u teoriji malo se u praksi razlikuje.
 
Odg: Oranje....

talianu je napisao(la):
Ma ja sam gradsko dete nego sam se prizetio u selu pa hoću da budem paor. :kisa:
telnet ,probaću sa leom.
fenzija sve je lepo u teoriji malo se u praksi razlikuje.


budi siguran da nema razlike u praksi,covijek ja malo strucno objasnio te ove trecine te one ali to ti je to na kraju je pricao o dvobraznim plugovima,eto imas moj video sa plugovima pa pogledaj kako ti se cini oranje,sa 539,nemoj da te zbunjuje sto je toliko glasan traktor jer mu je aupuh nazad pa mi je kraj telefona dok sam snimao.
 
Odg: Oranje....

steva mrštanac je napisao(la):
dobra je teorija slusaj coveka linija otpora mora po sredini i tacka.
Poslušao sam ga dva puta ali kad ja izravnam plug po linijama vuče zadnji kraj prednjeg raonik mi je udaljen od unutrašnje strane zadnjeg točka pa kad sam u brazdi i orem previše hvata prednja brazda pa nije lepo oranje a ni kvalitetno.
Jedino da probam da smanjim razmak točkova!!!
 
Odg: Oranje....

talianu je napisao(la):
Jedino da probam da smanjim razmak točkova!!!

Bingo, jedino i pravo rešenje.

Menjanjem kolenaste nećeš ništa postići, plug će uvek težiti da se smesti iza simetrale traktora, bio on na dužoj ili kraćoj kolenastoj osovini. Tada se pojavljuje problem da prednja glava ne dopire do zida brazde, ali svakako odlomi taj nepodsečeni pojas zemlje pa ispada da prva glava hvata mnogo više zemlje nego prva a i traktoru je tako automatski teže. Duža kolenasta nego ona što je na 756 će doprineti jedino da se centar vuče pomeri bliže težištu traktora što je u svakom slučaju bolje nego kao što je kod originalne kolenaste gde je centar vuče jako napred (centar vuče je tamo gde se ukrštaju zamišljene linije koje idu po polugama ka sredini traktora), ali neće rešiti problem kose vuče.

Ovaj problem se jedino može rešiti suženjem razmaka zadnjih točkova ali kod rajke je to malo nezgodno jer je kod predviđenog načina montiranja točkova onda poprilično uzak taj raspon. Pogledaj u temi o Rakovici šta sam ja predložio kako da se suzi rastojanje zadnjih točkova za nekih 8-9 cm, što mislim da bi trebalo dosta da smanji kosi spreg. Ako te ne mrzi da malo šrafiš točkove možeš isprobati tu kombinaciju pa videti. Može biti samo bolje od ovakvog oranja a uvek možeš vratiti na staro stanje ako ne ide. Ja imam istu kombinaciju (Rajka i 756 i znam o čemu pričaš jer sam se i ja sa tim patio) i taman kad sam ovo hteo da isprobam kupio sam IMT 560 pa je on preuzeo oranje (prvo sa 756 (uz isti problem kose vuče) a potom i sa Leopardom 14 cola krivi gredelj (uz znatno manji problem kose vuče ali još uvek prisutnog u zbijenom zemljištu)). Dakle, ja ovo nisam probao i ne mogu da tvrdim ali mislim da će dosta pomoći. Naravno, posle još treba izravnati plug da u brazdi stoji vodoravno i uzdužno i poprečno
 
Nazad
Vrh