Oranje

Odg: Oranje....

Deni je napisao(la):
Landini Landpower+Kuhn varimaster 4X40cm dubina 30cm potrošnja 15.2L/kj , sa putem 13km u oba pravca ,




IM[img]
Au,bravo.Kod na svi sto imaju obrtace,smanjili zahvate na 4x36cm... ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

Proizvođača ne menjam ali bi zemlju vrlo rado menjao za tu vašu kako je vi zovete tešku,ne znate vi šta je teška zemlja pa samim tim uopšte nije merodavno porediti potrošnju bilo kog traktora.
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
A da vi malo dodjete kod nas tim kombinacijama pa da vas pitam onda jel hocete cisternu i traku da izmerimo njivu. :cao:
dođi ti kod mene i člana bubu da vidiš kakvu mi zemlju imamo
 
Odg: Oranje....

todor je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
A da vi malo dodjete kod nas tim kombinacijama pa da vas pitam onda jel hocete cisternu i traku da izmerimo njivu. :cao:
dođi ti kod mene i člana bubu da vidiš kakvu mi zemlju imamo

:D

Marko, ti stariji JD kao sto je tvoj kod nas ne trose ispod 17-18 l/kj. Znam jer ima par komada razlicitih u selu i svima je potrosnja priblizna!
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
Covece nije rec o plugu vec o potrebnoj konjazi da bi se vukao takav plug u nasem zemljistu.
jel ti kontaš da je to 567 a ne 560 znači prva mu je nešto sporija od 560 i zato mogu da ga vučem
 
Odg: Oranje....

A jel ti kontas da ja ni u 1 sporoj ne mogu da vucem takav plug jer je struktura zemljista takva da ne dozvoljava plugu da se lako vuce,traktor moze samo da slajfuje i nista vise.
 
Odg: Oranje....

Ej ljudi malo ko zna ovde na forumu sta je teska zemlja...kad na nekim njivama mtz82.1 jedva vuce 758.20(smanjen radni zahvat za 70cm) u 3.redukovanoj :udri:
P.S. drugar dok je imao 567 orao sa 756.2 u 4. ili 5. sporohodnom
rakovica 65 kod mene vukao 758.2 sa radnim zahvatom od 60cm u 3. sporoj....
 
Odg: Oranje....

Komšija nevredi više pisati o tome .Stvarno mislim da nas je ovde malo koji znamo šta je ritska crnica i kolika je muka to uzorati.O deset litara po jutru mogu samo da sanjam.
 
Odg: Oranje....

Ja vas razumem.
Nadam se da ce se ukljuciti i moj drugar Slavko91 koji ima novog NH 125ks pa vuce 3glave i ne moze vise,a ima de mu je i to puno.
Ne znam koliki je zahvat pluga,ali on zna pa se nadam da ce se javiti. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Najbolje je porediti potrosnju traktora u istom podrucju!
Dzabe se neko javi sa potrosnjom od 25 litara iz banata, pa posle neko kaze da je to puno kad on ore npr. u okolini Subotice...sve je relativno... Nemora da bude puno ni jedno ni drugo, kao sto su mnogi rekli, ponekad se deli zemlja moja od komsijske njive, a ne jos 100 km dalje.
 
Odg: Oranje....

Peter je napisao(la):
Najbolje je porediti potrosnju traktora u istom podrucju!
Dzabe se neko javi sa potrosnjom od 25 litara iz banata, pa posle neko kaze da je to puno kad on ore npr. u okolini Subotice...sve je relativno... Nemora da bude puno ni jedno ni drugo, kao sto su mnogi rekli, ponekad se deli zemlja moja od komsijske njive, a ne jos 100 km dalje.
Bravo za odg! Stvarno su vam smesna poredjenja . Postoji mnoogo faktora koji uticu na potrosnju a prvi u nizu je Vrsta i sastav zemljista, plug-traktor ( da li su dobro nastelovani) , ljudski faktor i jos kojesta. Svako zna koliko moze da potrosi u svojoj njivi, dalje zalazenje u diskusiju o potrosnji nema svrhe. Ove godine sam trosio i 15 i 12 litara , pretezno isti sastav zemljista al je jedna njiva brana sa beracem a jedna sa kombajnom Z-142 , velika je razlika u gustini zemljista(zbijenosti).
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
Rale onda tvoj rus u opste ne trosi puno ako trosi 20l/ha i ako vuce plug 3*33 :sta: znaci da imas laku zemlju.
Naravno da je laka, to sam palio clana TODOR , imt 533,539 kod nas oru sa 2x25 i 2x30 znaci 755 ili 756 jednobrazdane koriste samoza trazenje zlata :haha: :haha: i to sa 2 glave 1 brzom na 20.25 alzato nam zito rodi do max5000kg po hektaru kukuruz isto toliko u zrnu sto i nije merodavno jer u STIGu je jos laksa zemlja a bolje radja.
@Dragan 18
naravno da si upravu :D
 
Odg: Oranje....

Koliko je nasa zemlja laka ili teska govori par primera a vi prosudite sami. IMT 560 u ovakvoj godini jedva, ali jedva vuce 6-icu (2x30). Rus 820 je taman za 7-icu (2x35).
Juce gledam 3 IMT-a 560 kako se pate i stenju , aiz njih dimi crn dim kao iz lokomotive. Ova godina je dosta teska za oranje tako da ce biti dosta patnje.
Prijatno me iznenadio moj kejs sa potrosnjom jer sam ja planirao da ce trositi oko 14 l u ovakvim uslovima.
 
Nazad
Vrh