Oranje

Odg: Oranje....

talianu je napisao(la):
Kolege imam problem,orem sa rajkom 65 i plugom imt 756 i plug mi vuče u levu stranu gledano od nazad.Prošle godine sam ga kupio od jednog dedice iz sela nije kriv i nije nigde varen i udaran bar se ne primeti.Ima nove raonike.Prošle godine se posebno lako oralo pa nisam primećivao da vuče.Ali ove godine imam dosta problema.
Zahvaljujući članu Borku jagodincu hidraulika ide savršeno tako da sa dubinom više nema problema.
Ako treba sutra će i slika.Hvala unapred za svaki savet.
Probaj da ga vratis u desno zatezanjem na desni lanac od poluge. to se isto meni desavalo pre neki dan kad sam orao. :cao:
 
Odg: Oranje....

ma slazem se da moraju biti labavi al ne da se to landara. Neznam koje traktore i plugove imate vi al ja ako ne nategnem desni meni plug hvata do levog tocka. Inace imam imt 539 i plugove lemind prva serija oni su malo veci od novijih lemindovih.
 
Odg: Oranje....

Ja i sa Rusa i sa IMT-a mogu komotno da ih skinem i orem bez problema.Plugovi su IMT 757.30 oba sa kvernelandovim glavama.
 
Odg: Oranje....

Ma zategao sam ja lanac desni gledejući od nazad ali isto vuče samo kad se napregne lanac hoće i traktor da izbaci iz brazde.Hteo i to da probam ali uglavnom su labavi .
 
Odg: Oranje....

755 su ja mislim najbolji za manje traktore. ::svaka cast:: ja vam samo reko zategnem desni da postavim paralelno plug sa traktorom i onda brijam. a to sto oce i traktor da izbaci iz brazde moze da bude i drugo: da je tesko i tvrdo zaoranje da raonici nisu dobri pa odjednom zabode ili da nije nesto nastelovano kako valja. Ja drugo neznam to bi bilo to :cao:
 
Odg: Oranje....

Talianu, treba da produžiš osovinu od pluga da može da se pomeri više u levo, pa neće biti problema.
 
Odg: Oranje....

zorancile je napisao(la):
Talianu, treba da produžiš osovinu od pluga da može da se pomeri više u levo, pa neće biti problema.
sad sam išao napolje da malo studiram i mislim da je ovo rešenje što si napisao.
Osovina na koju se kače poluge treba da pomerim u stranu jel plug kako sada stoji beži od centralne ose traktora nekih 5-6 cm a osovina je na sredini od točkova.
Hvala svima na razumevanju i nadam se da ću sa ovim rešiti problem,javiću čim budem izašao napolje šta se dešava.
 
Odg: Oranje....

Eeeee bas bih voleo da vas vidim u brdo sa labavim lancima a zemlja zuta smonica lepi se za dasku lako je vama po ravnici gde je zemlja laka za rad mi u brda ne izlazimo bez lanca na desnoj poteznici mozes da stelujes kako hoces plug uvek bezi u levu stranu.
 
Odg: Oranje....

Talianu, 18cm se produži osovina. Mi smo tako uradili na tri pluga u selu i više nemaju problema.
 
Odg: Oranje....

Zoki ,sad si me zbunio, jel misliš da komplet plug pomerim po osovini za 18 cm ili bukvalno da produžim(navarim )komad od 18 cm!
 
Odg: Oranje....

milanristicks je napisao(la):
Eeeee bas bih voleo da vas vidim u brdo sa labavim lancima a zemlja zuta smonica lepi se za dasku lako je vama po ravnici gde je zemlja laka za rad mi u brda ne izlazimo bez lanca na desnoj poteznici mozes da stelujes kako hoces plug uvek bezi u levu stranu.
Hoces da kazes da je u Banatu laka zemlja?Takve zemlje imamo da traktor od 110 KS hoce da se usere sa 3 brazde na 15-ak cm dubine.
 
Nazad
Vrh