Oranje

Odg: Oranje....

ma pusti svi misle da mi oremo afrički suvi pesak svuda je teže samo mi u banatu uživamo kad oremo pa neka dođu i uvere se nego svi pametni ili to pišu oni koi niti oru nego slušali lovačke priče
 
Odg: Oranje....

savo je pisao neki dan kolko je tvrda zuta smonica koje u banatu nema znaci rus proklizava sa jednobraznim plugom pa jos tu kada dodas brdo onda znaj koliko je sati toliko od mene
 
Odg: Oranje....

kako ti hvata prednja brazda pod brojem 1 ako hvata manje nego zadnja pomeri osovinu da ti i prednja hvata isto kao i zadnja
 
Odg: Oranje....

galki je napisao(la):
savo je pisao neki dan kolko je tvrda zuta smonica koje u banatu nema znaci rus proklizava sa jednobraznim plugom pa jos tu kada dodas brdo onda znaj koliko je sati toliko od mene
E gospodo, vi nemate rita...
 
Odg: Oranje....

Talianu: Kad se produži osovina biće ti jednako rastojanje donjih poluga hidraulika od točka do poluge i sa leve i sa desne strane. Zatim pomeriš plug toliko da spoljni kraj prednjeg ravnika bude u liniji sa unutarnjom stranom desnog točka traktora da bi imao normalan zahvat. To našteluješ na betonu, a na njivi ako treba pomeriš 1-2 cm da bi ti prednja glava imala pun zahvat.
 
Odg: Oranje....

treba nastelovati na onoj rucici sto menjas sirinu prve brazde!mene je na pocetku oranja u tvrdom guralo na oranje pa sam otisao kod jednog majstora za plugove,kaze kovac ti je napravio velike spiceve na raonicima pa zato ne ide dobro!ove godine je tesko oranje,zbijena zemlja pa i najmanja sitnica smeta!kad su se raonici malo potrosili ide bez problema!
 
Odg: Oranje....

Problem je što je rakovica široka, i poluge su joj na široko i ima široke gume,a plug 756 je predvidjen da se vuče sa Imt 539 i ima kratku osovinu. Zato kod Rakovice dolaz do kose vuče jer poluge teže da zadrže centar traktora.
 
Odg: Oranje....

Evo slika!
bhx5ds.jpg
 
Odg: Oranje....

tebi desna poluga treba da je krača a ne duža od leve i još kad ti točak uđe u brazdu kako ti onda stoji plug
 
Odg: Oranje....

Vidiš da ti je veće rastojanje od desne poluge do desnog točka nego od leve poluge do levog točka? To je problem.
 
Odg: Oranje....

Nemam slike sa oranja ali ne izgleda loše, Katanci su labavi pa kad se uvalim u brazdu sve se pomeri i plug i poluge pa ide.

Zoki vidim je da je veće rastojanje ali su katanci labavi pa on može da se šeta levo desno. problem je što kad je u brazdi vuče.
 
Odg: Oranje....

ja kad vucem sa rusom dvobrazni leopard obavezno moram zateci levi spaner,da mi topling stoji ravno(na sredini traktora)i tad ide naj lepse.a kad vucem trobrazni tamo vec mogu i skinuti spanere,ali za dvobrani moram zateci inace bezi levo.samo ti zategni levi spaner tago da kad povuces plug rukama skroz levo da ti topling ne bezi u levu stranu,znaci mora pravo stojati.
Post je spojen: [time]1289222716[/time]
_________________________________________________
talianu je napisao(la):
kao sto ti ovde stoji plug tako je dobro,samo dotegni skroz desni spaner kad gledas od nazad(stanes iza pluga)ja do sad nisam vuko dvobrazni pa sam cak morao skracivati spaner :bravo:
Post je spojen: [time]1289248050[/time]
_________________________________________________
i obavezno kad udjes u brazdu plug mora ravno stojati,moze malkice da se nagne u levu stranu(da lakse ulazi u zemlju)kako ti sad to stoji na slici po mome desnu polugu treba da skratis a levu da produzis malo.
 
Odg: Oranje....

Kada ga dotegnem onda se i topling s nakrivi na desnu stranu . ali onda se i poklapa zadnja ravan prednjeg raonika sa unutrašnjom stranom zadnje gume,pa hvataju isto prednja i zadnja brazda ali su mi točkovi (prednji) okrenuti pod uglom od 45 stepeni.Ruke me zabole posle tri kruga :zli:
 
Odg: Oranje....

pa ako njemu ovako stoi plug kad ore i još kad točak uđe u brazdu nema tu oranja kako treba plug mora da mu je ravan kad je u brazdi a ovaj njegov nema šanse nek mu Pera lotrean namesti plug pošto su iz istog mesta a pera nije poljoprivrednik od juče inače to je naš član peet
 
Odg: Oranje....

pa to i govorim da oveko ne stojo dobro.jedino sto mu ovako dobro stoji to je pravac toplinga.
 
Odg: Oranje....

kolko ja mogu da vidim na slici talianu je plug natego u desnu stranu al on ne stoji u osi sa traktorom. sto znaci da treba da ga dovede da mu topling stoji tacno po sredini i onda da ga na ovoj rucici za podesavanje na plugu dovede da mu se ova cev od pluga izravnja sa toplingom. znaci plug mora da je u osi sa traktorom i to je to. tako je kod mene na lemindovim a ne vidim sto ne bi bilo i ovda.
 
Odg: Oranje....

da on stavi sliku kad mu plug u zemlji i traktor u brazdi onda bi mogli tacno da mu kazemo sta i kako da radi,ali ovako :sta:
 
Nazad
Vrh