Oranje

Odg: Oranje....

Lalo, koliki ti je ovde zahvat?
 
Odg: Oranje....

Lalo kako ti se svidja kverneland ? Oranje izgleda dobro.
 
Odg: Oranje....

mims je napisao(la):
Jel bi mogla još jedna brazda?
Ovde da, mrzelo me da mu menjam zahvat, mada ovako ide ko metak, a u ritu mu je i ovo mnogo.
Post je spojen: [time]1289155813[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Lalo kako ti se svidja kverneland ? Oranje izgleda dobro.
Ovde bas i ne izgleda bog zna sta, tu je zaoravan stajnjak, i dosta je tvrdo, jutros sam orao capur i milina jedna. :D Kverneland trazi brzinu, dok je kod Vogela sa UN telima suprotno.
 
Odg: Oranje....

jučer sam orao nešto malo zimsku brazdu...na videu se vidi kako je više od pola zemlje meka a dalje tvrda...na toj zemlji je bio predkultura tritikal i bilo je prođeno 2 puta gruberom...nema baš puno korova vani
[youtube]http://www.youtube.com/v/X8cnSaLkIBU[/youtube]






 
Odg: Oranje....

Lalo kombinacija Rusa i Kvernelanda izgleda lijepo. No zašto ti se na površini oranja, i unatoč predplužnjacima, pokazuje nezaorana biljna masa?
 
Odg: Oranje....

Hmm, nisam ni primetio kad sam gledao prvi put slike da masa ostaje. Da li moguce da je prevelika brzina uzrok?
 
Odg: Oranje....

ljudi cale i ja isl juce da malo usluzno oremo kukuruzovinu ja isao sa 533 plug 755 a cale sa 540 i regentom njiv od 2 hektara ,,nikad kraja,,
crko sam ,ugazeno skroz nije moglo ici brze od 2 spore a cim ga preko 1500 obrtaja plug izdadje iz zemlje, a primetio sam da se ove godine mnogo teze ore nego prosle
 
Odg: Oranje....

@ lalo ma sta te briga , ti si bar svu masu zaorao a ne kao neko zapali sve do crne zemlje pa se hvali kako lepo zaorava samo neznam sta pepeo....... :ppozdrav: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

@ lalo

Ja nigde ne vidim stajnjak (ili je tečan ili gasovit). :sta:
Pneumatici čisti kao da voziš po asfaltu a ne stajnjaku :haha: :haha:

Traktor&plugovi i slike za svaku pohvalu :D
:ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Nije bre svez stajnjak, koliko stoji na njivi ves je postao ko slama. Ta je parcela 1.5 kj, 20 Zmajevih kempera sam tu rasturio stajnjaka.
 
Odg: Oranje....

juce sam orao i dosta sam zadovoljan sa ovim huardom idem sa dvobrazdnim prevrtacem 2x40 i za 2h gotov 1h
vov0ad.jpg
23ixbit.jpg
 
Odg: Oranje....

Kolege imam problem,orem sa rajkom 65 i plugom imt 756 i plug mi vuče u levu stranu gledano od nazad.Prošle godine sam ga kupio od jednog dedice iz sela nije kriv i nije nigde varen i udaran bar se ne primeti.Ima nove raonike.Prošle godine se posebno lako oralo pa nisam primećivao da vuče.Ali ove godine imam dosta problema.
Zahvaljujući članu Borku jagodincu hidraulika ide savršeno tako da sa dubinom više nema problema.
Ako treba sutra će i slika.Hvala unapred za svaki savet.
 
Odg: Oranje....

Pogledaj u Rakovicinoj temi cini mi se da je neko objasnio kako je otklonjena kosa vuca. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh