Oranje

Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
recite vi meni sta dobijate sa tim strahovito dubokim oranjem? Jel vama vise rodi kada izorete na 35-40 cm ( lupam dubinu ali se vidi na fotkama da je bas bas duboko ) nego komsiji koji ore na 25 cm?
Tako kaze otac tako orem :) mada retko ko ore na 20 25cm nisam video da tako oru! jedino kad su raonici pri kraju al to je druga prica! Danas sam bas primetio u strnjistu kako izvlaci brazda polutrulu kukuruzovinu od prosle godine sto je zaoravana i mislim da je bolje zaorati nego paliti kukuruzovinu zemlja je nekako rastresitija! :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
cicimoric je napisao(la):
recite vi meni sta dobijate sa tim strahovito dubokim oranjem? Jel vama vise rodi kada izorete na 35-40 cm ( lupam dubinu ali se vidi na fotkama da je bas bas duboko ) nego komsiji koji ore na 25 cm?
Tako kaze otac tako orem :) mada retko ko ore na 20 25cm nisam video da tako oru! jedino kad su raonici pri kraju al to je druga prica! Danas sam bas primetio u strnjistu kako izvlaci brazda polutrulu kukuruzovinu od prosle godine sto je zaoravana i mislim da je bolje zaorati nego paliti kukuruzovinu zemlja je nekako rastresitija! :ppozdrav:
pa ja zaorem i na 25cm brže idem sa traktorom nego na 35cm a svi znamo da brzina i rastresitost zaoravaju
 
Odg: Oranje....

panonstib je napisao(la):
Evo nekadašnje takmičenje orača (za mladje naraštaje da vide kako je to bilo)
8x3g2b.jpg
2z4fxmr.jpg
:cao:
Gledam ove kadgodasnje orace i gledam brazde,sve su kao strela ali njiva nije ravna vec talasasta sto se poklapa sa pricom starijih ljudi,ali dosta starijih 75+ kad kazu da njiva ne treba da bude ravna u oranju da bi oranje sto bolje izmrzlo.
 
Odg: Oranje....

Ovako izgleda oranje na slici u jednom prospektu nekog Češkog pluga, svaka brazda je posebno.
 
Odg: Oranje....

Zavisi od tla... u černozemu takve brazde je skoro nemoguće dobiti...
 
Odg: Oranje....

todor je napisao(la):
zivice jel ti to tražiš naftu
e to je samo 35 cm a cini se mnogo dublje,ali zato ona ritcina jedva 30 cm,danas sam pokusavao da orem jednu njivu i nejde pa sam je ostavio za kasnije,stalno mi iskace plug iz zemlje dole je kao beton ali njiva je ok.
 
Odg: Oranje....

Мало данашњег орања.
24y20df.jpg
5u23kl.jpg
. Знате ли шта је гладишевина, ако не знате да вам пошаљем пелцер док није измрзао.
 
Odg: Oranje....

Мислио сам на оне што ору 15км на сат да мало укроте љуте машине.
 
Odg: Oranje....

Danas zaoravao kukuruzovinu kod strica na njivi 4 jutra islo dobro sto se tice zaoravanja, al ugazeno u PM.
 
Odg: Oranje....

Evo kako izgleda oranje IMT-ovim plugom 757.30 sa Kvernelandovim glavama.
n180i9.jpg

Evo i obecani snimak.S' obzirom da je zemlja prva klasa dosta tesko ide.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O5fuNT18PMk[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Jučer je na dnevnom redu bilo oranje kojekakvih bašči.




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Na zadnjoj slici sam orao u djelu atara di je zemlja teža za obradu, dosta zadržava vlagu... sve u svemu (minutno) tlo niže klase. Ferguson je išao prvom brzom na nekih 1500-1700 o/min uz povremenu upotrebu blokade. I dok sam orao gledam parcelu (sojište) do ove koju je poorao klega sa OLT-ovim okretačem (daske iste kao i na mom jednobrazdnjaku) i sve više si potvrđujem moju tvrdnju da OLT (i Rabe, jel) u vlažnijim uvjetima ostavljaju brazdu usjajenu, slabo razmrvljenu, dosta nabijenu, iskaišanu i da se ti plugovi teško vuku. Neznam kako oru OLT-ovi plugovi sa njihovim rešetkastim daskama no sumnjam da je tu nešto bolje. Ta nesretna daska čini mi se dosta strma i dosta gura brazdu, pravi velik otpor. Da se razumijemo, plugovi zaoravaju odlično, kad je lijepo oranje rade super, bez greške, ali...
 
Odg: Oranje....

Danas završena parcela.

Tu je stari naoravao jer se zadržavala voda.





Pa pravac i nije tako loš za jednog klinca.





I ovako to izgleda na kraju.

 
Odg: Oranje....

zavrseno oranje za kukuruz, sada mi ostaje 40ak ari sto cu lucerku na prolece da sejem i 50ak ari gde cu da vucem djubre
 
Odg: Oranje....

Evo slika od danasnjeg oranja. Poceo sam da orem u polje, ide lepo al' opet teze neg' obicno, u rit je isao Kosta sa 820. :D
11hyudk.jpg

68rblw.jpg

23uyhiq.jpg

wi4lfc.jpg

x4sbk.jpg

e81llk.jpg
 
Nazad
Vrh