Oranje

Odg: Oranje....

Ranovac= Petrovac Na Mlavi :off_topic:
Nema vise veze bitno je oranje a mi ne pricamo o tome!
 
Odg: Oranje....

a4c5fd.jpg

2vmu729.jpg

309293r.jpg

jedna njiva se lepo orala a druga je teska ritcina sa dve brazde se kejs dobro pomucio da ore na 20 cm.
 
Odg: Oranje....

Rale 83 je napisao(la):
On je iz ranovca i to izmedju ranovca i manastirice na preko 1200m nadmorske visine na 10 km
severozapadno sam ja na 300m nadmorske visine na rubu iymedju Stiga i homoljskih planina
Jel se ti zezas ili stvarno nemas pojma?? ?? ??
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!

Imam ja jednog takvog u selu sto se fali kako ore sa Rusom i 3-brazdnim Leopardom na 35cm a on ore plice od pivske flase... :haha: :haha: :haha: Neki ljudi jednostavno nemaju granice. :p
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!

Imam ja jednog takvog u selu sto se fali kako ore sa Rusom i 3-brazdnim Leopardom na 35cm a on ore plice od pivske flase... :haha: :haha: :haha: Neki ljudi jednostavno nemaju granice. :p
Ja se nisam hvalio vec su rekli da se teze ore jer je zito orano na 20cm pa je zato teze orati u strnistu! a ja sam samo hteo da ima kaze da nije ni zbog toga posto su na istoj dubini orani i kukuruz i zito!
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Išao sam juče da orem uslužno.Polovina parcele je bila pod kukuruzom a druga pod pšenicom.Gazda je rekao da sve orem da bude u buduće kao jedna parcela.Počeo sam orati kukuruzište i išlo je stvarno dosta lepo i lako.Kada sam prešao u strnjište sasvim druga priča.Izvaljivale su se grudve i traktor je na istoj dubini morao za stepen niže.Nismo mogli veroveti ni on ni ja koja je razlika :sta:


O ovom coveku se radi!
Post je spojen: [time]1288619412[/time]
_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!

Imam ja jednog takvog u selu sto se fali kako ore sa Rusom i 3-brazdnim Leopardom na 35cm a on ore plice od pivske flase... :haha: :haha: :haha: Neki ljudi jednostavno nemaju granice. :p
Ja se nisam hvalio vec su rekli da se teze ore jer je zito orano na 20cm pa je zato teze orati u strnistu! a ja sam samo hteo da ima kaze da nije ni zbog toga posto su na istoj dubini orani i kukuruz i zito!

Nije rec o tebi!
Post je spojen: [time]1288644673[/time]
_________________________________________________
Nemoj mesati babe i zabe!!!
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
On je iz ranovca i to izmedju ranovca i manastirice na preko 1200m nadmorske visine na 10 km
severozapadno sam ja na 300m nadmorske visine na rubu iymedju Stiga i homoljskih planina
Jel se ti zezas ili stvarno nemas pojma?? ?? ??
Neprimaj sve srcu :haha: :haha: razlika je velika u nadmorskoj visini, da se vratimo na oranje
NI TI NI JA NEMAMO ZEMLjU ZA DUBOKO ORANJE al narocito ovi visoki tereni gde oce i kisa da odnese zemlju :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Bas je lepo videti nov traktor u oranju sa novim plugom :cao: :ppozdrav:.Jel to Case ih 95?
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
Ja sam na ispod 300 metara nadmorske ako nisi znao!!!
Pogledaj topografsku kartu :haha: :haha: vidise nisi isao u vojsku na 291m je reka u slani kota na divanskom repetitoru je 1023m a kota iynad laceta na bubnju je 1024m kota na crvenom vrhu je 1030m na breyovici 1100m
 
Odg: Oranje....

Rale 83 je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Ja sam na ispod 300 metara nadmorske ako nisi znao!!!
Pogledaj topografsku kartu :haha: :haha: vidise nisi isao u vojsku na 291m je reka u slani kota na divanskom repetitoru je 1023m a kota iynad laceta na bubnju je 1024m kota na crvenom vrhu je 1030m na breyovici 1100m
1000m+ hehehe nemoj vise da pricas nikome ovo smejace ti se ljudi strasno!! :haha: :haha: :haha: ako nisi znao preko 500m nadmorske visine to je vec planina a ja nesto ne znam da sam na planini! mozda si bio u vojsci ali ne znas kolika je nadmorska visina u nasem kraju!!!
Post je spojen: [time]Mon Nov 1 16:52:05 2010[/time]
_________________________________________________
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Išao sam juče da orem uslužno.Polovina parcele je bila pod kukuruzom a druga pod pšenicom.Gazda je rekao da sve orem da bude u buduće kao jedna parcela.Počeo sam orati kukuruzište i išlo je stvarno dosta lepo i lako.Kada sam prešao u strnjište sasvim druga priča.Izvaljivale su se grudve i traktor je na istoj dubini morao za stepen niže.Nismo mogli veroveti ni on ni ja koja je razlika :sta:
ako strnjiste nije bilo obradjeno posle zetve onda je normalo to sto se teze ore, zato sato se tokom leta evaporisala(isparavanje vode sa povrsine zemljista) sva voda iz povrsinskog sloja, a kuruziste je bilo pod vegetacijom i do toga nije doslo.... :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

DAnas sam malo orao spiceve u delu atara gde je bila velika kisa , i smolnica ,najebo sam ko zut a plug nikako da nastelujem
Post je spojen: [time]1288809837[/time]
_________________________________________________
Sutra idem u belu zemlju da se odmorim malo :haha:
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
recite vi meni sta dobijate sa tim strahovito dubokim oranjem? Jel vama vise rodi kada izorete na 35-40 cm ( lupam dubinu ali se vidi na fotkama da je bas bas duboko ) nego komsiji koji ore na 25 cm?
to se slažem sa tobom ja otkad orem na 25 imam veći prinos nego dok sam orao na 30-35
 
Nazad
Vrh