Oranje

Odg: Oranje....

toshiba je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Išao sam juče da orem uslužno.Polovina parcele je bila pod kukuruzom a druga pod pšenicom.Gazda je rekao da sve orem da bude u buduće kao jedna parcela.Počeo sam orati kukuruzište i išlo je stvarno dosta lepo i lako.Kada sam prešao u strnjište sasvim druga priča.Izvaljivale su se grudve i traktor je na istoj dubini morao za stepen niže.Nismo mogli veroveti ni on ni ja koja je razlika :sta:

Prijatelju, za kukuruz je bilo zimsko duboko oranje! A za zito plitko ili tanjirano ::namigivanje:: tako da je u zito kao pauza od godinu dana!


CITATE li vi :sta: :sta: kraci je vremenski razmak izmedju dubinskog oranja na dve parcele ili posle te dve razlicite kulture!!! Zimus je u kukuruz orano 30-35 a za zito 15-20!! U tome je razlika ( godine iskustva a ne lajanje na zvezde) :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

A kako je traktor upadao po 10 cm kada sam prolazio kroz zapusten vinograd, to se nije kopalo 20 godina a oralo 100 god ?
 
Odg: Oranje....

To je vinograd, povrsinski sloj je mek i na ledini 10 cm kad je skoro pala kisa. Propadanje je jedno a vuca pluga drugo. Poljski putevi su tabani 100 godina ali se ipak stvara blato. U vinogradu su korovi obradili zemlju, mozda i crvi kako ti kazes ali na njivi je druga situacija!
 
Odg: Oranje....

@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!

A koliku dubinu orete za repu kad za zito ores 35 cm ::lose::
 
Odg: Oranje....

zlatko je napisao(la):
Pa zasto ores tako duboko ajde objasni dal mi gresimo :haha:
Ma nisam ja mislio da vi gresite al kad orem do 20cm onda mi plug prevrce nekako bezveze brazdu pa onda je svaka brazda za sebe, a ovako je oranje ravnomerno mozes kolima da ides preko njega,jako lepo prevrce zemlju i slaze brazde :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!
Zajenava ga metar , u ranovcu na 30 cm vade kamen a ..............
Pa kod mene retko gde smem da orem na 35 , V.polje na 28 vadi zutu zemlju , Mi ovde obicno oremo 20, 25 santimetra i vicemo do kolena ja imam samo 1 parcelu koju smem da orem na 35 cm
da se nelazemo
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
Pa sta da vam radim al ja jos nisam naleteo na zutu zemlju :D
Pa kod tebe je vise crvena zemlja :haha: :haha: :haha: pitaj ukucane zasto se kod vas ne seje suncokret , soja , repa , zasto ima tako mnogo suma i sljivika i zasto svaki put ima velike sanceve ili je nagnut ka nekoj strmini :D
U Kombajnerovom selu jako lepo radja sljiva od koje se pravi rakija extra hvaliteta
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
@Dragan18 nije ni do toga sto je gazeno!
@Toshiba ja kad orem za zito isto orem na 35cm kao i za kukuruz!! Pa zato nemoj da pricas da je do oranja! moguce negde ali kod mene znam kako radim njive i skroz orem na istoj dubini i za zito i za kukuruz!

Ti baca kad ores prevrces kineze :haha: :haha: nemoj da si smesan :haha: :haha: :haha: pricamo o Vojvodjanskoj zemlji!!! To ni iz daleka nije kao vasa tamo na mlavi :nono: a kad bi orao ovde za zito 35 cm strpali bi te u ludaru :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1288642430[/time]
_________________________________________________
Rale 83 je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Pa sta da vam radim al ja jos nisam naleteo na zutu zemlju :D
Pa kod tebe je vise crvena zemlja :haha: :haha: :haha: pitaj ukucane zasto se kod vas ne seje suncokret , soja , repa , zasto ima tako mnogo suma i sljivika i zasto svaki put ima velike sanceve ili je nagnut ka nekoj strmini :D
U Kombajnerovom selu jako lepo radja sljiva od koje se pravi rakija extra hvaliteta
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
znaci samo je hvale :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Koja bre Mlava pogledaj na karti gde je ranovac Mlava ide na 2 stranu kroz plodna zemljista kroz Stig
Kod njega ima 2% povrsina koja su na ravnici A 50 % se obradjuje Imaju pasnjake proplanke .
Reljef je takav za proizvodnju sljive za rakiju i to niko u SFRJ nije osporavao pa nemoj ni ti pitaj starije za RANOVCANKU
 
Odg: Oranje....

Rale 83 je napisao(la):
Koja bre Mlava pogledaj na karti gde je ranovac Mlava ide na 2 stranu kroz plodna zemljista kroz Stig
Kod njega ima 2% povrsina koja su na ravnici A 50 % se obradjuje Imaju pasnjake proplanke .
Reljef je takav za proizvodnju sljive za rakiju i to niko u SFRJ nije osporavao pa nemoj ni ti pitaj starije za RANOVCANKU

Kod njega lokacija pise Petrovac Na Mlavi :sta:
 
Odg: Oranje....

toshiba je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Koja bre Mlava pogledaj na karti gde je ranovac Mlava ide na 2 stranu kroz plodna zemljista kroz Stig
Kod njega ima 2% povrsina koja su na ravnici A 50 % se obradjuje Imaju pasnjake proplanke .
Reljef je takav za proizvodnju sljive za rakiju i to niko u SFRJ nije osporavao pa nemoj ni ti pitaj starije za RANOVCANKU

Kod njega lokacija pise Petrovac Na Mlavi :sta:
I kod tebe pise Vojvodina!
 
Odg: Oranje....

Koliko se ja razumem ja jesam u Vojvodini a ti JOK u Petrovcu Na Mlavi!
 
Odg: Oranje....

On je iz ranovca i to izmedju ranovca i manastirice na preko 1200m nadmorske visine na 10 km
severozapadno sam ja na 300m nadmorske visine na rubu iymedju Stiga i homoljskih planina
 
Nazad
Vrh