Oranje

Odg: Oranje....

KishRobert je napisao(la):
sta tanjiraca ima da radi u zimskom oranju?
realno...
ja sam prosle godine posle zimskog oranja na nekim parcelama radio tanjiracom, dok je bilo uslova i kad sam u prolece usao setvospremacem bilo je mnogo vise vlage nego na ovim parcelama gde je stojalo oranje tako da to nije losta stvar :D samo da su dobri uslovi :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

acA cS prO je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
sta tanjiraca ima da radi u zimskom oranju?
realno...
ja sam prosle godine posle zimskog oranja na nekim parcelama radio tanjiracom, dok je bilo uslova i kad sam u prolece usao setvospremacem bilo je mnogo vise vlage nego na ovim parcelama gde je stojalo oranje tako da to nije losta stvar :D samo da su dobri uslovi :ppozdrav: :ppozdrav:
Da da kad se to usitni tanjiracom i kad nabije zemlju sneg i kisa tesko da ce se to dobro obraditi u prolece!
 
Odg: Oranje....

kombajner je napisao(la):
acA cS prO je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
sta tanjiraca ima da radi u zimskom oranju?
realno...
ja sam prosle godine posle zimskog oranja na nekim parcelama radio tanjiracom, dok je bilo uslova i kad sam u prolece usao setvospremacem bilo je mnogo vise vlage nego na ovim parcelama gde je stojalo oranje tako da to nije losta stvar :D samo da su dobri uslovi :ppozdrav: :ppozdrav:
Da da kad se to usitni tanjiracom i kad nabije zemlju sneg i kisa tesko da ce se to dobro obraditi u prolece!
ja kazem iz svog iskustva u mojoj zemlji. nzm kako je kod tebe :D
:ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Oranje duhanika 28.10.2010
Na slici je moj bratić






 
Odg: Oranje....

Išao sam juče da orem uslužno.Polovina parcele je bila pod kukuruzom a druga pod pšenicom.Gazda je rekao da sve orem da bude u buduće kao jedna parcela.Počeo sam orati kukuruzište i išlo je stvarno dosta lepo i lako.Kada sam prešao u strnjište sasvim druga priča.Izvaljivale su se grudve i traktor je na istoj dubini morao za stepen niže.Nismo mogli veroveti ni on ni ja koja je razlika :sta:
 
Odg: Oranje....

@ isto i kod mene orao sam gde mi je bilo zito i kukuruz u jedno znatno teze u strnjistu !

@telnett ma sta ima veze dal je totalisano il ne?
 
Odg: Oranje....

Ma đavo ga znao znam samo da je bilo upaljeno kad i kukuruzište.Ma da je to zemlja u lošem delu atara pa ajde,nego nije.
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Išao sam juče da orem uslužno.Polovina parcele je bila pod kukuruzom a druga pod pšenicom.Gazda je rekao da sve orem da bude u buduće kao jedna parcela.Počeo sam orati kukuruzište i išlo je stvarno dosta lepo i lako.Kada sam prešao u strnjište sasvim druga priča.Izvaljivale su se grudve i traktor je na istoj dubini morao za stepen niže.Nismo mogli veroveti ni on ni ja koja je razlika :sta:

Prijatelju, za kukuruz je bilo zimsko duboko oranje! A za zito plitko ili tanjirano ::namigivanje:: tako da je u zito kao pauza od godinu dana!
 
Odg: Oranje....

@telnett ma sta ima veze dal je totalisano il ne?

Nemas u zemlji crvica i mikroorganizama koji je rastresaju pa dobijes betonski blok koji cepas plugom
 
Odg: Oranje....

telnett je napisao(la):
@telnett ma sta ima veze dal je totalisano il ne?

Nemas u zemlji crvica i mikroorganizama koji je rastresaju pa dobijes betonski blok koji cepas plugom
auuuuu....vece gluposti nisam cuo.

Diklofen
koliko puta je gazio po strnjici a koliko po kukuruzovini....
 
Odg: Oranje....

E ovo je vrhunac gluposti, nije problem kad ne znas nego kad mislis da znas, a ustvari nemas pojma i pravis se pametan. Brojnost mikroorganizama nema veze sa totalom. A tvrdo je jer je vise ugazena strnjika, seti se kakvo je vreme bilo kad se kosila psenica...
 
Odg: Oranje....

D18 znam da nista neznam no ovo je moje licno opazanje zadnje 2 godine . Seti se da su i kukurica i psenica jedno pored drugog . Obrati malo paznju na moju glupost kroz vreme . Sto se tice gazenja obicno naprave put na jednom mestu, zar ne ?
 
Odg: Oranje....

telnett je napisao(la):
Zemo znam da nista neznam no ovo je moje licno opazanje zadnje 2 godine . Seti se da su i kukurica i psenica jedno pored drugog . Obrati malo paznju na moju glupost kroz vreme . Sto se tice gazenja obicno naprave put na jednom mestu, zar ne ?
Prvo neznamo koja je vrsta zemljista....drugo uvek ce ti biti rastresitija zemlja tamo gde ima neka kultura nego tamo gde nema nista, jos kad se uzme u obzir : kosenje, voznju kroz njivu, pa baliranje i skupljanje slame (ako se baliralo) ,pa prskanje i sve to u vlaznoj njivi. Znam da se 3-ci dan posle zetve povecava otpor plugu za 15% ,verovatno kako vreme odmice tako se i otpor povecava.
Tvoje opazanje nije usmereno u pravom smeru. Mikroorganizmi razlazu pesticide (ako ih prethodno ne spalite sa paljenjem zetvenih ostataka) i pretvaraju u mineralne materije koje se koriste za ishranu biljaka (jedan deo uvek ostane i on se razlaze sporije). Ako su doze preporucene ne bi trebalo da bude toksicnih dejstava na njih.
 
Odg: Oranje....

telnett je napisao(la):
Mikroorganizmi razlazu pesticide, to ti je kao da teibi daju da glockas cijanid .

http://poljoinfo.com/operacije-u-ratarstvu/oranje/msg198937/#msg198937 upaljeno kukuruziste ::lose::

Pripazi da ono ucenje koje sad ucis ne bude necija interesna svera . Ne kazem da sam u pravu al da ne bude poskle sramote velike ako je seljak dobro opazio . Ova moja misao nije tvrdnja nego malo orati paznju na nju .
Da , mikroorganizmi razlazu pesticide.
 
Odg: Oranje....

Da ne gadimo temu mozemo se naci na sl topolskom vasaru pa uz
beer.jpg
nastavimo polemiku .
 
Nazad
Vrh