Oranje

Šta bi Žarko sa onom zemljom na ulazu u Ašanju sa leve strane,oko 82 ha,planirana i neka mini mlekara,što je bila hipoteka banke i prodana nekoj dvojici?Kakva je sad tamo situacija?
 
Danas radili pun gas...

Jedna od težih zemljišta kod nas, gruberisano strnjište, dubina 27-28, zahvat 36-37 cm po glavi... :ppozdrav:


A oralo se i na dve duži....

20161123-154412.jpg
[/IMG]
 
Pokazi koji je sada plug No1 , a sta radi tek veliki plavi 4+1 sa jos vecim klirensom i razmakom , zeore KN zajedno sa kukuruzovinom a jos se lakse i vuce:haha:.

- - - - - - - - - -



Nista neces dobiti u proljece , mogu misliti kako ce se takva zemlja raditi u proljece neizmrznuta. Poori plice , sad tako rade kod mene u ataru tko koliko moze toliko duboko ore.

I ja se vodim s tim, da je bolja i najlosija zimska nego proljetna....dobro pa nemam puno

Dok tamo gdje je bilo suho u branju islo odlicno, jos na to posijao jecam, i ovo bi ranije odradio samo da sam imao kupce za kukuruz....
 
Zavrsio i ja sa oranjem za ovu godinu. Bilo je uglavnom teskog oranja u smonici. Dubina do 20cm je isla nekako dok dublje ne pomaze puno ni manja brzina a ni blokada.
Kolega @petarkrsmanovic se dobro uverio sta stvarno znaci rec smonica, kada mi je dosao u posetu, pogotovo dok koliko toliko nismo nastelovali plug :osmeh:
Njegova reakcija na moju zemlju:"Da imam ovakvu zemlju, morao bih odmah da prodam moj traktor i da kupim jaci."

Da bi plug bio dobro nastelovan, rucica je morala da bude dosta u prednjem polozaju, gde ju je retko videti.

imag



Na drugom snimku sam bez problema zaoravao kukuruziste i to na dubini u proseku od oko 28-30cm. Plug imt 756.25 sa Kverneland glavama i klirensom od 70cm. Ni jednom nije zagusio. Kad je zemlja laksa za rad, prosto oranje napreduje i tu je cela prica.

image hosting no sign up

 
Imam nesto jako teske zemlje za oranje i imam problem da plug jednostavno nece vise od 20-25 cm a kombinacija je 577 - imt 757.20, imal kakvo resenje za taj problem i ujedno mi recite dokle se sme ici sa onim dvema malim rucicama hidraulika za odredjivanje dubine ,ja sam spusto skroz do dole ali dubina je kako sam vec rekao 20-25 cm a zeleo bih bar 30 cm u dubinu da ide
 
Pa jeste i to ali mislio sam da bez obzira na istupljenost raonika trebalo bih ici dublje,zemljiste je malo vise i sabijeno.
 
Nazad
Vrh