Oranje

Kod mene je prosek 7-8h po ha, i oko 35l goriva. Traktor T40 Dv + Lemind 2x14, dubina 25-30. Teren uglavnom ravnica, tip zemlje 70% smonica.
 
i meni treba oko 5 sati,sve zavisi do zemlje i terena na dubinu 25-30

Pitam jer je danas burazer sa rakovicom 60 otisao da ore hektar i zavrsio ga za 2,5 sata a ja hektar skoro 5 sati,e sad on je orao na 10-15cm dubine zimsko oranje,samo sto pre da bude gotovo:osmeh:
 
Veceras zavrsio oranje orao sam oko 60 ari sve na jednu stranu.teska zemlja smonica, treca spora otisao sam u 15h dosao u 20:45 otislo oko 20l goriva dubina od 25 dob30cm. Ubacicu slike kasnije
 
Vlado, kako se snalazis sa kosim njivama? Vidim da je i kod tebe slicno kao i kod mene. Bas sam orao jednu njivu i jedva cekao da je kompletiram da se ne prevrnem negde jer je bilo klizavo i zanosilo mi traktor. Htedoh da je orem drugacije i bacam zemlju nizbrdo, ali nema teoretske sanse.
adult image hosting
image
 
Zavrsio i ja sa oranjem za ovu godinu. Bilo je uglavnom teskog oranja u smonici. Dubina do 20cm je isla nekako dok dublje ne pomaze puno ni manja brzina a ni blokada.
Kolega @petarkrsmanovic se dobro uverio sta stvarno znaci rec smonica, kada mi je dosao u posetu, pogotovo dok koliko toliko nismo nastelovali plug :osmeh:
Njegova reakcija na moju zemlju:"Da imam ovakvu zemlju, morao bih odmah da prodam moj traktor i da kupim jaci."

Da bi plug bio dobro nastelovan, rucica je morala da bude dosta u prednjem polozaju, gde ju je retko videti.

imag

Na drugom snimku sam bez problema zaoravao kukuruziste i to na dubini u proseku od oko 28-30cm. Plug imt 756.25 sa Kverneland glavama i klirensom od 70cm. Ni jednom nije zagusio. Kad je zemlja laksa za rad, prosto oranje napreduje i tu je cela prica.

image hosting no sign up


Mare, samo polako, bice jos dana za megdana. Bolje sto je godina bila kisna, pa su uslovi za oranje bili zeznuti, nego da je bila kao prosla, pa da smo svi dobili(sto neko vec rece) besplatno podrivanje. Ja bih svojim ubojitim 539 kod tebe sigurno vukao jednobraznjak, i to bi mu bilo taman. Najgore od svega je sto je zemlja kao tutkalo, pa cim malo izgubis na brzini, lepi za daske i eto problema.
Na zadnjem snimku se stvarno lepo ore i zaorava. Neka sada nasih oranja da mrznu, pa u prolece u nove radne pobede! :ppozdrav:
 
Na zadnjem snimku sam na pola snimanja ustao i zgazio blokadu da ne proklizava pa se odmah vidi brze oranje i lepse zaoravanje. Ovaj plug trazi dubinu od oko 25cm i onda prevrce odlicno.
Samo sam se zeznuo sto nisam kupio malo jaci traktor, a opet toliko malo zemlje radim pa mi se ne ulazi u tu zajebanciju oko prodaje i kupovine drugog.
 
Oranje od danas, usluzno, za maline. Ledine boga pitaj od nisu orane..
e0004052cc6c33893f6eca2aac10b71d.jpg

6aac46617e72b2a141cebcb3658fb159.jpg

2aab3e852d4890df0e76e2472f6bfcc0.jpg

62564756fd246ee361b34bade0583b2d.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
al ti druze bolje zive od nas koji imamo stoku.juce jedan bio da kupi u aleksandrovac rasad niko nisa ne radi imu pare od maline.
 
Nazad
Vrh