Oranje

Za sad ako bas nece.Podbaci armaturu 4-5mm debljine ispod raonika sa gornje strane do daske i pritegni srafove.Da povecas napadni ugao.A treceg kupi raonike :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Imam nesto jako teske zemlje za oranje i imam problem da plug jednostavno nece vise od 20-25 cm a kombinacija je 577 - imt 757.20, imal kakvo resenje za taj problem i ujedno mi recite dokle se sme ici sa onim dvema malim rucicama hidraulika za odredjivanje dubine ,ja sam spusto skroz do dole ali dubina je kako sam vec rekao 20-25 cm a zeleo bih bar 30 cm u dubinu da ide
Ona dva kvadranta malo odvrnes da mogu da se krecu i gurnes skroz dole do kraja pa ces da vidis kako ide u zemlju do kine ali traktor umire.Naravno odredi gde ti je granica do koje zelis i podesis fiksni kvadrant a sa ovim drugim radis korekciju.

Ne obracaj paznju na onu nulu na rucicama vec podesi kako tebi odgovara,ta nula je kad je sve nove i ispravno ili idealno ali ove godine nije bas idealno pa mora korekcija kvadranta na dole.

- - - - - - - - - -

Samoostrece kod Hudjika ,ili ponesi svoje i ostavi kod mog komsije kovaca da ti navari i pokuje....
Koji kovac pokuje raonik da mu vrh i format bude ko nov tacnije da ima ostar vrh kao na novom,ja takvog nisam sreo,svi odrade vrh na polukrug.I naplate kao da su novi,jos kazu novi su loseg kvaliteta a samo se pitam kako oni naprave celik od loseg mekog gvozdja.

- - - - - - - - - -

Ja to drugacije radim,odsecem 3 cm raonika i navarim hromovom elektrodom nov hromov flah debljine 8mm,odsecem ga da bude ostar i posle sam miran 100 hektara.Uvek ostar kao zilet

k1xraf.jpg
 
kod mene ima covek koji samo hrom i aluminijum drzi i pune materijale,za dva raonika flah 1000 dinara i 1000 dinara elektrode
 
Gotovo oranje za ovu godinu. Bilo je svega, e sada nipocemu posebnom necu pamtiti ovo oranje.... Gde sam brao po vlaznom oralo se teže i suprotno, potrosnja 17l+ gasnog ulja, bez obzira na okolnosti, dubina 25-30 cm a negde kako je plug hteo i kako je moralo. Jedini i najveci problem sam imao sto sam cesto morao da vozim po oranom da bih ostao u vrsti (pisao sam o tome) ali pred kraj sam se malo dostelovao ali jos to nije to tako da bice bolje dogodine... Evo nekih slika i snimaka kako je to izgledalo kod mene pa sretna radnja svima koji nisu zavrsili....
0da94382b3a9e20634a56861d6fb39f6.jpg

969a9e288451cef34443eceb1ec58d4c.jpg

15407ad8103ce54503d1a86e8c000e26.jpg

destilat jabuke u flasici rose 0.5l za tacno odredjivanje dubine orane
3bb1276fb4f1623663a04607cbc44b03.jpg

https://youtu.be/gIc__ggZ52w
https://youtu.be/JYQKG_qvzOs

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Danasnja "redukovana obrada" , zmaj bez tarupa a poslije samo plug, zanimljivo da se ova njiva najteze uvijek orala a sada najlakse, 1221 na 1400 o/min ,18" zahvat, nema razlike u brzini prednja vuca ukljucena ili iskljucena.

 
60*165m tacno jedan hektar uzorem za oko 4 sata.Nikad nisam tacno merio ali tu je sve sa poprekim pustanjem.Leopard 2*35 i rus t40as.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh