Oranje

Jeste, sve cvili kad ga diže... Nije problem u plugu nego u sečki, te štapove će teško bilo koji plug progutati. Mi oremo sa Imt-om 757 al smo predplužnjake skinuli, kupili deflektore i samo gas.[/QUOTE]

Vidim da su štapovi poduži ostali jer je zmajček radio a koje deflektore imate na 757 pune ili ona peraja? Zašto ste skinuli pretplužnjake na 757 ,zbog čestog gušenja ili nečeg drugog?[/QUOTE]

Tako je ove godine, dosta mase ima, pa je gušilo, zato smo ih skinuli... Deflektore kupili u MGM Plamen Bečej, 1000 dinara komad, i odlično rade, bude malo mase na površini, al nebude onih gomila. Inače pašu na šrafove netreba ništa da se budži. Evo izgled deflektora:

2nvh5xj.jpg

v3f49i.jpg

2eajkg7.jpg
 
Sedmica je prodata pre mesec dana, a dok su malo orali zajedno, nije mogla da vuče dvobrazni kako ruja vuče trobrazni (mislim na dubinu i brzinu)... Jedina prednost Imt-a u odnosu na Belarusa je hidroulik, tj. fino štelovanje, Rus to nema, dok je to kod Imt-a perfekcija.
 
Aha... Ma ekstra je vuče, dubina je između 25 i 30 cm u brazdi. Uglavnom ga teramo 5 kornjača, a kad je tvrdo i ugaženo, 3 zec! Kao što sam napisao jedino mi se malo nesviđa taj njegov plivajući hidroulik, jer je dosta neprecizan, tj nema finu regulaciju.
 
Moji su u vidu peraja a isto kupljeni u plamenu i nisam zadovoljan s njima.Kad sam kupovao pre dve godine nije bilo punih nego samo ovih a čini mi se kao da ovi imaju napadniji ugao.
 
Da dosta bolju su nego rebrasti. Hteli smo da uzmemo one Vogelove da nabudžimo, ali birazer je bio 3. novembra na vašaru i uzeo kod njih ove (kod njih uzimam i raonike, a uzeo sam i predplužnjake). Koliko su mu oni objasnili ovo je kopija Vogela (tog napadnog ugla), ali urađena za Imt.. Nažalost nemam ni jedan snimak kako rade, mogu slikati samo oranja.
 
Lepo vuče ova tvoja mašina,mada su i čalmanske zemlje među lakšima za obradu.Nije šala 4 brazde sa 150 ks,
 
Kako su vam oranja dobra,ja mučenik nisam nikad tako mogao sa mojim ferdžom.Nemam s čim ni sa kim,a opet volim sve da vidim i sve da zanam,bar teoretski.
Sta ja tek da kazem....gledam snimke iz macve,banata od clanova i pitam se zbog cega oni tanjiraju zemlju kad ona se sama mrvi...kod nas kazu da je oranje dobro ako se dobro sija.nasa zemlja se smo(l)nica i kako god da je ores ne ginu ti 'kajsevi' u oranju....
 
Матићу каква је потрошња била ове јесени?...и код мене готово за ову годину...можда још које кј у испомоћ и то је то....прање машина и паковање за зимски сан...
 
Potrošnja se kretala od 14 do 20l/k.j sve u zavisnosti od težine oranja i pred useva.Dubina od 27 do 30+.Najteže su išla sojišta na kojima je balirana slama pa je lepo ugaženo i kukuruzoviništa koja su tanjirana.Strnjike i ne dirana kukuruzoviništa najlakše.
 
Nazad
Vrh