Oranje

tacno citao sam o tome u jednim novinama da se ako su uslovi pogodni povecanjem zahvata po radnom telu moze postici kvalitetnije oranje.
 
Ima i toga, ali recimo kod nas ima dva Kvernelanda 3 brazde obrtaci (novije proizvodnje) koji muku muce sa zaoravnjem zetvenih ostataka od kukuruza iako su namesteni na 3x40 cm i 3x35 cm. Prosto sta god da im urade oni guse, dok jedan kolega ima Potingera isto 3x40 obrtac, zaorava sve zivo kao i ovaj moj. Lemken isto radi bez problema, kao i VN, dok ovi mali IMT plugovi isto pate kao osudjenici na golom otoku.
Potrosnja je sasvim OK jer moja procena za gruber je bila oko 12 l/kj za ovu godinu. Zaista je kod nas maximalno nabijeno i plus kad prodje kombajn nastaje problem. Nasa zadruga kukuruziste prvo tanjira teskom drljacom, pa potom radi gruberom. To za sad izgleda dosta dobro, ali je potrosnja pri takvoj operaciji sve zajedno sigurno preko 22/23 l/kj.
 
Samo nek oni povecaju zahvat i nek nasteluju sve kako treba. Problem je kad je krunjen kukuruz sa recimo kombajnom sa 5 slamotresa i 6 redi adapterom, tad za njime mogu da se baliraju sapurike koliko ih ima u visinu. Nama je Kuhn gusio u kukuruzistu kad je bilo ono bas vlazno a dubina rada na 27-30cm i crtalo je islo preduboko. Podigli smo crtala vislje ali ponekad mu opet smeta, ipak mislim da mu fale bar po 3cm u duzinu i visinu. Zahvat je 3x40. Nisam orao kukuruziste dok je bio zahvat na 45 ali sam orao posle sargarepe, zaoravao sam neku cveklu i tako kojesta i tu nit je gusilo nit se bilo sta poznavalo posle mene.
 
Ovaj moj, na brzinu kupljen kuhn, je visok 80 cm, a razmak je 102 cm.
Probali su ljudi da nasteluju kvereneland, ali ne ide pa ne ide...
 
Jedan clan nas bane curug ima i kvereneland i kuhn i bas je pisao o iskustvima.I kaze kuhn lepae zaorava a kvere. Bolje slazi i ravnije oranje.Nema ga u zadnjenvreme na forumu
 
To sve zavisi od tipova dasaka i svaki proizvođač ima više opcija u ponudi i dođe često do greške u odabiru dasaka prilikom kupovine pluga...:ppozdrav:
 
Ima i toga, ali recimo kod nas ima dva Kvernelanda 3 brazde obrtaci (novije proizvodnje) koji muku muce sa zaoravnjem zetvenih ostataka od kukuruza iako su namesteni na 3x40 cm i 3x35 cm. Prosto sta god da im urade oni guse, dok jedan kolega ima Potingera isto 3x40 obrtac, zaorava sve zivo kao i ovaj moj. Lemken isto radi bez problema, kao i VN, dok ovi mali IMT plugovi isto pate kao osudjenici na golom otoku.
Potrosnja je sasvim OK jer moja procena za gruber je bila oko 12 l/kj za ovu godinu. Zaista je kod nas maximalno nabijeno i plus kad prodje kombajn nastaje problem. Nasa zadruga kukuruziste prvo tanjira teskom drljacom, pa potom radi gruberom. To za sad izgleda dosta dobro, ali je potrosnja pri takvoj operaciji sve zajedno sigurno preko 22/23 l/kj.

Bilo je na forumu link za onaj test 10-tak plugova i KN naklosije zaorava , strpali ga u trecu zadnju grupu po kvaliteti zaoravanja mase, pravili da ima najmanji otpor.
 
@Shale
Zahvat pluga je 3x35 na snimku ?.

Mislim da jeste...

- - - - - - - - - -

Vuče on njega, nego hidraulika je na mukama:ppozdrav:štapovi ostaju sad ili je plug ili predplužnjaci trebalo bi bolje da zaorava

Jeste, sve cvili kad ga diže... Nije problem u plugu nego u sečki, te štapove će teško bilo koji plug progutati. Mi oremo sa Imt-om 757 al smo predplužnjake skinuli, kupili deflektore i samo gas.
 
[/QUOTE]Jeste, sve cvili kad ga diže... Nije problem u plugu nego u sečki, te štapove će teško bilo koji plug progutati. Mi oremo sa Imt-om 757 al smo predplužnjake skinuli, kupili deflektore i samo gas.[/QUOTE]

Vidim da su štapovi poduži ostali jer je zmajček radio a koje deflektore imate na 757 pune ili ona peraja? Zašto ste skinuli pretplužnjake na 757 ,zbog čestog gušenja ili nečeg drugog?
 
Neko moje iskustvo je da su za IMT plugove najbolji originalni plastični deflektori. Naravno, sad više ne može naći kvalitet plastike kao kod originalnih deflektora iz srećnijih vremena, ali ako se napravi dobra potpora za njih mogu da prođu i ovi sadašnji.
 
Jeste ja sam ih imao na malom imt kvernelandu originalni sivi i ti su bili večni,šteta što ih nisam skinuo otišli su zajedno sa plugom.Sledeće koje sam kupio su isto bili plastični i ti su popucali nakon 50m oranja ,posle sam stavio metalne ali ipak ću morati probati tvoje Dukej da oribam, stavim i vidim kako će se oni ponašati:ppozdrav:
 
ddd.jpg

Oranje od juce ispravljanje prvo medje na jednom kraju komsija usao u mene 8.5metara na drugom kraju ja u njega 0.5 metara duzina 630 metara.
 
Што јел неки празник?...ах да данас ми слава...наравно да није од данас...то је јуче рађено...него сам данад пребацио са старог фона на нови слике па их накачио...
 
Nazad
Vrh